اخبار ارز دیجیتال

بایننس در مورد پروژه هایی که توسط صندوق بازیابی ارزهای دیجیتال 1 میلیارد دلاری تامین می شود، حرف اول را می زند

صندوق IRI که توسط بایننس راه‌اندازی شد، تنها حدود 2.7 درصد از کل 1.1 میلیارد دلاری را که متعهد شده بود در ارزهای دیجیتال پس از فروپاشی FTX پس‌انداز کند، خرج کرده است و هنوز توضیح نداده است که کدام نهادها از آن سود برده‌اند.

یک گزارش جدید نشان می دهد که ابتکار بازیابی صنعت (IRI) به رهبری بایننس، یک پروژه سرمایه گذاری مشترک با هدف حمایت از صنعت کریپتو پس از فروپاشی FTX، ممکن است آنطور که انتظار می رفت موثر نبوده باشد.

بلومبرگ در 10 اکتبر گزارش داد، پس از اعلام IRI در نوامبر 2022، بایننس 15 میلیون دلار از کل تعهد خود به BUSD را روی استیبل کوین BUSD (BUSD) هزینه کرد.

سپس بایننس 985 میلیون دلار باقیمانده از BUSD وعده داده شده را به خزانه خود باز می گرداند و از آن برای سرمایه گذاری استفاده می کند. در ماه مارس، بایننس این وجوه را از BUSD به ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) تبدیل کرد و دلیل آن افزایش نگرانی‌های نظارتی پیرامون استیبل کوین‌ها بود.

به غیر از بایننس، IRI 100 میلیون دلار کمک مالی اضافی را تا پایان فوریه 2023 از 18 سازمان از جمله Animoca Brands، Aptos Labs، Jump Crypto، Polygon Ventures و غیره جمع آوری کرده است.

سه ماه پس از راه‌اندازی، بایننس ادعا کرد که جمهوری اسلامی ایران ۱۴ پروژه را تامین مالی کرده است، اما نام شرکت‌هایی که این وجوه را دریافت کرده‌اند را فاش نکرد. تنها هزینه افشا شده علنی تعهد یک میلیارد دلاری IRI بایننس، خرید صرافی ارز دیجیتال کره جنوبی Gopax بود که در اوایل فوریه اعلام شد.

بر اساس داده‌های کیف پول جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، IRI از زمان تأسیس خود در سال گذشته کمتر از 30 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است. از 9 شرکت کننده نام‌برده، تنها آزمایشگاه‌های DWF و Aptos تحت حمایت بایننس حداقل بخشی از سرمایه‌های تعهد شده خود را پرداخت کردند.

مربوط: کتاب جدید نشان می‌دهد که مدیر عامل بایننس CZ تقاضای ۴۰ میلیون دلاری SBF برای معاملات آتی را رد کرده است.

فرم درخواست Google Docs IRI هنوز فعال است، بنابراین مشخص نیست که آیا IRI هنوز روی پشتیبانی از پروژه‌های ارزهای دیجیتال کار می‌کند یا خیر.

بایننس بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

تراکنش‌های مربوط به ابتکار بازیابی صنعتی تحت رهبری بایننس از 9 اکتبر 2023.منبع: بلومبرگ

تضاد بین تعهد سرمایه کلان جمهوری اسلامی ایران و کمک‌های مالی واقعی زمانی رخ می‌دهد که صنعت کریپتو برای تامین مالی تلاش می‌کند.

شرکت تحلیل بلاک چین Messari در 5 اکتبر گزارش داد که میزان سه ماهه سرمایه گذاری خطرپذیر مرتبط با ارزهای دیجیتال از سه ماهه سوم سال 2022 تا 70 درصد کاهش یافته است. بر اساس این گزارش، ارزش تراکنش VC ارز دیجیتال در سه ماهه سوم سال 2023 تنها حدود 2 میلیارد دلار بود که کاهشی است. از بالاترین رکورد 17 میلیارد دلاری در سه ماهه اول سال 2021.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری در واقع با پول شما چه می کنند؟

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا