اخبار ارز دیجیتال

۷.۸ میلیارد دلار از دست دادن طرح‌های کریپتو پونزی و پونزی در سال ۲۰۲۲: گزارش

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

علیرغم رکود کلی بازار، سال 2022 شاهد افزایش فعالیت های غیرقانونی مرتبط با ارزهای دیجیتال در سراسر صنعت بودیم.

بر اساس گزارشی که در 28 ژوئن توسط شرکت اطلاعاتی بلاک چین TRM Labs منتشر شد، در سال 2022، در مجموع 7.8 میلیارد دلار به هرم‌های ارزهای دیجیتال و طرح‌های پونزی در سراسر جهان پرداخت شد. علاوه بر این، گفته می‌شود ۱.۵ میلیارد دلار دیگر از ارزهای دیجیتال توسط TRM در تاریک‌نت هزینه شده است. فعالیت غیرقانونی رخ داد و 3.7 میلیارد دلار دیگر از ارزهای دیجیتال به دلیل هک و سوء استفاده از دست رفت.

آزمایشگاه TRM ادعا می کند که در مجموع 9.04 میلیارد دلار ارز دیجیتال به انواع طرح های کلاهبرداری مالی منتقل شده است. علیرغم سقوط مداوم بازار نزولی در قیمت ارزهای دیجیتال، به نظر نمی‌رسد که کندی مشابهی در جرایم مرتبط با کریپتو وجود داشته باشد. این شرکت می نویسد:

هسته اصلی تقلب در سرمایه‌گذاری، درخواست وجوه برای سرمایه‌گذاری‌ها و پروژه‌های غیرقانونی است، که اغلب شامل عرضه اولیه سکه‌های جعلی (ICO)، اوراق بهادار ثبت‌نشده، و پلت‌فرم‌های سرمایه‌گذاری تقلبی است. تقلب در سرمایه‌گذاری از 907 میلیون دلار در سال 2021 تقریباً 200 درصد افزایش یافته است. به 2.57 میلیارد در سال 2022.

محققان گفتند که 10 مورد از بزرگترین طرح‌های هرمی رمزارز پونزی حدود 54 درصد از کل را تشکیل می‌دهند. علاوه بر این، طبق گزارش‌ها، 40 درصد از کل جریان ورودی طرح‌های کلاهبرداری سرمایه‌گذاری فعال در سال 2022 در TRON بوده است، در مقایسه با تنها 17 درصد در سال 2021، که بیشتر آن‌ها در بلاک چین صادر شده‌اند. از طریق Tether (USDT) بوده است.

دو تا از بزرگ‌ترین طرح‌های رمزارز پونزی که در سال 2022 تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند، Forsage و Trade Coin Club بودند. Forsage سرمایه‌گذاران را با وعده‌های سود بالا از طریق قراردادهای زنجیره‌ای اتریوم (ETH) و BNB جذب کرد و نزدیک به 974 میلیون دلار سرمایه سرمایه‌گذار را از طریق دو نهاد وابسته جذب کرد. از سوی دیگر، Trade Coin Club مدعی بازدهی بالایی از طریق صرافی ارزهای دیجیتال خود بود و قبل از سقوط بیش از 295 میلیون دلار از بیش از 100000 سرمایه‌گذار جذب کرد. هر دو شرکت از آن زمان توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تحریم شده اند.

هزینه های رمزنگاری شده در بازارهای Darknet در سال 2022 | منبع: آزمایشگاه های TRM

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟

نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا