اخبار ارز دیجیتال

میلیاردرها میلیاردها را از دست دادند: چه اتفاقی برای ایلان ماسک و سام بنکمن-فرید افتاد؟

سام بنکمن-فرید از شاخص میلیاردرهای بلومبرگ رد صلاحیت شده است و طبق گزارش ها، دارایی خالص ایلان ماسک در روزهای اخیر بیش از ۸۶ میلیارد دلار کاهش یافته است.

تنها در چند هفته، دارایی خالص دو غول صنعت فناوری توسط میلیاردها دلار از بین رفته است. این تا حدودی نتیجه تصمیمات تجاری خودم است.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی کریپتو FTX، طبق گزارش ها، در ماه مارس حدود ۲۴ میلیارد دلار و اخیراً در ۷ نوامبر ۱۶ میلیارد دلار ارزش داشت. دیگر واجد شرایط قرار گرفتن در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ نیست. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که SBF ممکن است در روزهای آینده با مشکلات مالی جدی مواجه شود، زیرا او سهامی در پلتفرم معاملاتی رمزارز و سهام Robinhood، شرکت‌های FTX و Alameda Research دارد.

بسیاری از اثرات امواج ناشی از مسائل نقدینگی FTX در عرض یک هفته در سراسر فضای کریپتو گسترش یافت. Bankman-Fried در توییتی که از آن زمان حذف شده در ۷ نوامبر گفت که “دارایی های FTX خوب است” و بسیاری از گزارش های مربوط به نقدینگی شرکت را “فریب” رد کرد. او سپس اعلام کرد که FTX در حال کار بر روی یک معامله بالقوه با Binance برای رسیدگی به “بحران نقدینگی” است، اما در عرض ۴۸ ساعت تجارت سقوط کرد. اندکی پس از آن، FTX اعلام کرد که در ایالات متحده ورشکست شده است.

«FTX به صفوف نهادهای معروف و بدنام رمزارز متمرکز می‌پیوندد که در این چرخه شکست خورده‌اند، زیرا نه تنها در مورد پول مشتریان خود، بلکه در زمینه اخلاق، یکپارچگی و ایده‌آل‌های ارزهای دیجیتال آزادی زیادی به دست آورده‌اند. Ant Paloan، مدیرعامل و اجرایی مدیر صندوق پوشش ریسک ارزهای دیجیتال ARK36 به کوین تلگراف گفت. ما امیدواریم که صنعت به عنوان یک کل و تک تک کاربران ارزهای دیجیتال بتوانند از این تجربه بیاموزند و رشد کنند.

در مقابل، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و هنوز هم ثروتمندترین مرد جهان، ماه‌ها در مورد خرید پلتفرم رسانه اجتماعی توییتر اشاره کرده است و بسیاری معتقدند که این میلیارد دلاری که من حدس می‌زنم میلیونر هرگز قصد حمل آن را نداشته است. از کسب. زمانی که این قرارداد در اکتبر منعقد شد، ماسک شرکت را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خرید. برآوردها نشان می دهد که او ممکن است سالانه حدود ۱ میلیارد دلار سود بدهکار باشد.

ماسک قبل از تصاحب توییتر در اکتبر ۲۰۲۱ بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار دارایی خالص داشت. تقریباً در همان زمان، قیمت سهام تسلا در نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین رقم تاریخ ۴۰۷.۳۶ دلار رسید. شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان می‌دهد که مدیر عامل تسلا تقریباً در یک سال بیش از ۸۶ میلیارد دلار از دست داده است و دارایی خالص گزارش شده‌اش را در زمان عرضه عمومی به ۱۸۴ میلیارد دلار کاهش داده است.

مربوط: میلیاردرهای بیشتری به دلیل نگرانی از تورم فیات به ارزهای دیجیتال روی می آورند

رهبر جدید توییتر قبلاً مجموعه‌ای از سیاست‌های بحث برانگیز را اجرا کرده است که بسیاری در دنیای تجارت بینش ماسک را زیر سوال می‌برند. او بسیاری از مدیران را در اولین هفته کار خود از جمله بسیاری از اعضای تیم نظارت بر محتوای توییتر اخراج کرد. طبق گزارش‌ها، این پلتفرم شاهد افزایش توئیت‌های حاوی سخنان نفرت‌انگیز بوده است که به طور بالقوه درآمد تبلیغ‌کنندگان را به خطر می‌اندازد.

یکی از تصمیمات تجاری که می تواند توییتر را در معرض خطر مالی قرار دهد، انتقال پلت فرم به مدل اشتراک بود. این به این معنی است که به جای توزیع فقط بر اساس فرآیند درخواست، علامت چک آبی “تأیید شده” را از کاربران دریافت می کنید. این سیستم باعث شده است که بسیاری از حساب‌های جعل هویت شرکت‌ها و افراد قانونی، از جمله Nintendo of America، ناشر بازی‌های ویدیویی Valve، و جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، علامت‌های آبی دریافت کنند.

اصطلاح شکست خورده الون ماسک در توییتر نمونه خوبی از نحوه جلوگیری از تلاش های اقتدارگرا است. گفت مکس برگر، یکی از بنیانگذاران گروه فعال IfNotNow. او حمایت انتقادی مورد نیاز خود را از ستون های حمایتی (تبلیغ کنندگان، کارگران، کاربران) از دست داد.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا