اخبار ارز دیجیتال

“بزرگترین هفته سال” – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

روند قیمت بیت کوین از زمان FTX ثابت بوده است، اما به لطف «مهمترین» چاپ CPI امسال، می‌توانیم شاهد نوسانات شدیدی باشیم.

بیت کوین (BTC) یکی از مهم ترین هفته های کلان سال را با موقعیت نوسانی زیر ۱۷۰۰۰ دلار باز می کند.

پس از پایان آخرین جلسه معاملات هفتگی، BTC/USD در آستانه افتتاح وال استریت در ۱۲ دسامبر، حرکت کمی را نشان داد.

با وجود نوساناتی که هنوز ظاهر نشده است، بزرگترین ارز رمزنگاری شده همچنان در محدوده های محدود معامله می شود و تحلیلگران را برای کاتالیزورهای جدید بی تاب می کند.

اینها قرار است ظرف چند روز آینده اعلام شوند و آنها موافق هستند که محتوا و پیامدهای آنها برای سیاست اقتصادی احتمالاً تأثیر قابل توجهی بر بازار ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

در جاهای دیگر، وضعیت نگران‌کننده ادامه دارد – استخراج‌کنندگان بیت‌کوین با مشکل مواجه هستند، احساسات فاقد الهام هستند، و معامله‌گران به طور فزاینده‌ای در حال مقایسه با گودال‌های نزولی قبلی هستند.

کوین تلگراف در هفته آینده به کجا خواهد رفت؟

تمرکز اصلی “مهم ترین” فرم های چاپی CPI

عبارتی که در این هفته بر لبان همه است، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) است. این شاخص اصلی تورم قیمت مصرف کننده در ایالات متحده است.

آخرین نسخه چاپ CPI که برای ۱۳ دسامبر در نوامبر برنامه ریزی شده است، هر ماه منتشر می شود، اما برای بازار اهمیت بیشتری دارد. برای مثال، در حالی که دو هفته تا پایان سال باقی مانده است، اکنون پتانسیل دارایی پرخطر “Santa Rally” در تعادل است.

نه فقط خود گزارش CPI. کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) تصمیم گرفته است تا این هفته نرخ ها را افزایش دهد و جروم پاول، رئیس، سخنرانی خواهد کرد که کارشناسان بازار برای نشانه هایی از تغییر سیاست به دقت بررسی خواهند کرد.

گزارش CPI در روز سه شنبه، افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، اعلام JPow در روز چهارشنبه. منتظر نوسانات باشید. بسته شدن در آخر هفته.

معامله گر محبوب MisterSpread اضافه تصمیم دیگری در خارج از ایالات متحده برای یکی از “اگر نه مهم ترین) هفته های سال گرفته شد.

در همین حال، شرکت بازرگانی QCP Capital در به‌روزرسانی بازار گفت: «CPI روز سه‌شنبه یک بار دیگر «مهم‌ترین انتشار CPI تا کنون» خواهد بود. این به این دلیل است که روی .

QCP ادامه می دهد:

بالاتر از حد انتظار و تمایل بیشتر فدرال رزرو، همانطور که در تغییرات در آوریل و آگوست مشاهده کردیم، می تواند این افزایش را خنثی کند. “

چه در حال افزایش یا نزول، CPI تمایل به ایجاد نوسانات در بازار پیرامون انتشار آن دارد، و آرامش تنها پس از سخنرانی رئیس پاول در مورد تصمیم گیری نرخ بهره باز می گردد.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، اجماع فعلی این است که افزایش نرخ بهره در این ماه باید ۵۰ واحد کاهش یابد، که حاکی از سقوط فدرال رزرو است که می تواند نقطه عطف سیاست را نشان دهد.

در زمان نگارش این مقاله، احتمال ۵۰ امتیاز پایه حدود ۷۵ درصد بود.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو منبع: گروه CME

و علیرغم توصیف این هفته به عنوان “بزرگترین هفته سال”، نامه Cobessi از منبع تفسیر مالی به سرمایه گذاران هشدار داد.

بخشی از توییت ۸ دسامبر: “تصور کنید اگر فدرال رزرو تغییر نکند یا CPI نوامبر بالاتر از ۷.۷٪ اکتبر باشد، چقدر سر و صدا خواهد بود.” خواندن.

به همین دلیل است که ما نمی خواهیم بازاری تحت کنترل فدرال رزرو باشد.

قیمت نقطه ای بیت کوین در انتظار اقدام است

با توجه همه به فدرال رزرو، معامله گران درک می کنند که سیاست ها و اعداد کلان عملاً تعیین می کنند که در روزهای آینده چه اتفاقی برای BTC/USD می افتد.

به جز فورس ماژور، ممکن است کار کمی انجام شود، اما بنشینید و منتظر بمانید تا داده ها وارد شوند.

در همین حال، داده‌های Cointelegraph Market Pro و TradingView نشان می‌دهد که BTC/USD همچنان در یک منطقه بسیار شناخته شده حدود ۱۷۰۰۰ دلار معامله می‌کند.

نمودار کندل استیک ۱ روزه BTC/USD (Bitstamp).منبع: Trading View

روز به روز، این جفت بدون جهت به نظر می رسد زیرا گرد و غبار ناشی از انفجار FTX همچنان به نشستن ادامه می دهد.

“BTC از ژوئن بین قیمت واقعی (سبز) و قیمت تعادل (زرد) در حال چرخش بوده است.” کالج منابع تحلیلی Onchain بسته شدن درباره روندهای میان مدت

من علاقه مند به حرکت پایدار خارج از این محدوده هستم که هنوز اتفاق نیفتاده است.”

نمودار “سطوح بازار نزولی” BTC/USD. منبع: Onchain College/Twitter

برخی تصویر واضح تری از عملکرد قیمت بیت کوین داشتند. متیو دیکسون، بنیانگذار و مدیر عامل پلتفرم رتبه بندی ارزهای دیجیتال Evai، گفت: تماس گرفت «تکمیل بیشتر اصلاحات کلی» بیت کوین می تواند بیشتر زیان های FTX را جبران کند.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: متیو دیکسون / توییتر

در همان زمان، مفسر محبوب سود آبی نگهداری ۱۰۰۰۰ دلار قبل از شروع سال ۲۰۲۳ به رادار بازخواهد گشت.

در یک نظر چت همراه آمده است: “بیت کوین به سمت ۱۰۰۰۰ دلار پیش می رود و به زودی می تواند به پایان برسد. به جزئیات توجه کنید.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: سود آبی/توئیتر

دلار آمریکا قدرت جدیدی را نشان می دهد

در همین حال، معامله گر برندت، به شدت منتظر تغییر روند دلار آمریکا بوده و هشدار داده است که بیت کوین همچنان ممکن است پایان سال نزولی داشته باشد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) که هفته‌ها تحت فشار بوده است، در بازه زمانی روزانه شروع به کاهش‌های جدید کرده است که می‌تواند به افزایش قدرت دلار منجر شود.

این به لطف همبستگی منفی، کل بازار ارزهای دیجیتال را با مشکل مواجه خواهد کرد.

بلانتز گفت: “یک ۴ ساعت بسیار زشت در حال بسته شدن است. با اوج های پایین ۴ ساعته، به نظر می رسد کاتالیزور زیادی در این هفته در راه است.” من نوشته ام به روز رسانی روز توییتر.

“dxy همچنین پایین‌ترین سطح روزانه را ایجاد می‌کند و قوی به نظر می‌رسد. قلب من به من می‌گوید که در راه رسیدن به پایین‌ترین سطح زیر ۱۵ هزار برای btc هستیم که مایل به خرید آن هستم.”

در پست قبلی خود در ۵ دسامبر، ما خواستار رسیدن به منطقه ۱۵۰۰۰ دلاری در سه ماهه اول سال آینده بودیم.

در همین حال، معامله‌گر همکار دکتر سود اشاره کرد که نشانه‌های کوتاه‌مدت باید مسیر را تعیین کنند، زیرا DXY از ژوئن به منطقه بحرانی «برک‌آوت» بازگشته است.

او گفت: «DXY برای اولین بار شکست ژوئن را با موفقیت دوباره آزمایش کرد. گفت هفته گذشته

مادر همه تصمیمات در راه است. هفته آینده منتظر نوسانات بزرگ باشید. حرکت رو به جلو DXY سرنوشت ارزهای دیجیتال و بازار سهام را تعیین خواهد کرد.

DXY هنوز میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (MA) خود را به دست نیاورده است، اما این ضرر اخیراً رخ داده است. توضیح داد به عنوان “چراغ خاموش” دلار.

نمودار شمعی ۱ روزه شاخص دلار آمریکا (DXY) 200 MA.منبع: Trading View

نرخ شوک عرضه به بالاترین حد خود در ۱۰ سال اخیر رسید

در پشت صحنه، بیت کوین نکات ظریفی را ارائه می دهد که ممکن است در مورد قدرت کلی شبکه چندان بد نباشد.

با توجه به معیار نسبت شوک عرضه غیرقابل نقد (ISSR)، هجوم عظیم ناشی از عرضه بیت کوین بیش از هر نقطه دیگری در تقریبا یک دهه گذشته است.

شرکت تحلیلی Glassnode توضیح می‌دهد که ISSR که توسط آماردان ویلی وو و محقق ارزهای دیجیتال ویلیام کلمنته ایجاد شده است، «به دنبال مدل‌سازی احتمال ایجاد شوک‌های عرضه است».

به بیان ساده، ارزیابی میزان عرضه در برابر تقاضای فعلی و با توجه به ادامه روند سوق دادن بیت کوین به سمت سردخانه، نشانه ها واضح است.

در ۱۰ دسامبر، ISSR 3.537 بود که بالاترین میزان از اوت ۲۰۱۴ بود.

نمودار نرخ شوک عرضه غیرنقد بیت کوین (ISSR).منبع: Glassnode

هیز می گوید فروش ماینر بیت کوین به پایان رسیده است

به لطف تحقیقات آرتور هیز، مدیر عامل سابق BitMEX در مورد استخراج بیت کوین، ما آخرین بارقه امیدی برای آینده داریم.

مطالب مرتبط: اقدام قیمت خسته کننده بیت کوین XMR، TON، TWT، AXS را افزایش می دهد

در آخرین پست وبلاگ خود در ۹ دسامبر، هیز، مفسر مشهور صنعت، روایت گسترده در مورد شناوری اقتصادی معدنچیان و تأثیر آنها بر بازار را به چالش کشید.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، افزایش فروش BTC توسط ماینرهایی که برای بقا تلاش می کنند، به این نگرانی منجر شده است که یک رویداد بزرگ تسلیم می تواند بازار را پر از نقدینگی کند.

هیز گفت که این درست نیست و نشان داد که «حتی اگر یک ماینر تمام بیت کوین‌هایی را که هر روز تولید می‌کند بفروشد، تأثیر کمی بر بازار خواهد داشت».

او استدلال کرد: “بنابراین این فشار فروش مداوم به راحتی توسط بازار جذب می شود و می توان آن را نادیده گرفت.”

هیز ادامه داد که اکثر فروش های بیت کوین توسط ماینرها و وام دهندگان، معروف به شرکت های وام متمرکز (CEL) احتمالا قبلاً اتفاق افتاده است.

او نوشت: “ما معتقدیم فروش اجباری بیت کوین توسط CEL و ماینرها به پایان رسیده است. اگر مجبور به فروش بودید، قبلاً این کار را انجام می دادید.”

“اگر نیاز فوری به ارز فیات برای ادامه فعالیت وجود دارد، دلیلی وجود ندارد که شما دست به کار شوید. با توجه به آن، دیگر هیچ وام یا وثیقه جزئی دیگری برای نقد کردن وجود ندارد.”

در همین حال، داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که تغییر عرضه ۳۰ روزه توسط ماینرها همچنان رو به کاهش است، اما نسبت به اوج‌های اخیر کاهش یافته است که منجر به این نظریه می‌شود که فروش کند می‌شود.

Jalan Melard، تحلیلگر استخراج بیت کوین، گفت: «نگرانی در مورد ماینرهای مضطرب بیت کوین که فشار فروش را ایجاد می کنند، از بین رفته است. اضافه، در پاسخ به کار هیز.

نمودار تغییر موقعیت خالص ماینر بیت کوین.منبع: Glassnode

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا