اخبار ارز دیجیتال

سوال بزرگ: دقیقاً ناقوس مرگ برای ارزهای دیجیتال چیست؟

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

پر شده در توالت، تکه تکه شده در چمدان – ارزهای رمزنگاری شده وجه مشترک چندین قتل وحشتناک و مرگ های مرموز امسال بوده اند.

ماه گذشته، لوله کش های بلغاری برای رفع گرفتگی فاضلاب در یک ساختمان آپارتمانی در پایتخت صوفیه فراخوانده شدند.

معلوم شد که این انسداد جسد متلاشی شده کریستین پیو، سرمایه دار 41 ساله ارزهای دیجیتال آمریکایی است که مظنون به ضرب و شتم یکی از دوستانش به دلیل حسادت با دمبل بود.

چند هفته پیش، گروهی از کودکان به طور تصادفی جسد میلیاردر گمشده ارز دیجیتال فرناندو پرز آلگابا را در رودخانه ای در استان بوئنوس آریس کشف کردند. پلیس گفت که او قبل از فرورفتن در چمدان و اشاره به جنایات سازمان یافته مورد اصابت سه گلوله قرار گرفت.

اینها تنها دو حادثه اخیر در یک بازه 10 ماهه مرگ و میر مربوط به کریپتوها هستند، از جمله سقوط هلیکوپتر در فرانسه، چاقو زدن در ایالات متحده و خودکشی ادعایی در کره جنوبی.

بنابراین چه چیزی مرگ و میر خرس گریزلی را که در سراسر جهان اتفاق می‌افتد، به هم مرتبط می‌کند؟

جرم سازمان یافته مسئول

کن گمبل، یکی از بنیانگذاران و رئیس اجرایی شرکت اطلاعاتی جرایم مالی IFW Global، گفت که بسیاری از این مرگ‌ها احتمالاً با افزایش جرایم سازمان‌یافته و پول‌شویی با استفاده از ارزهای دیجیتال مرتبط هستند.

جنایات مربوط به ارزهای دیجیتال در مقیاس بی سابقه ای هستند. و پولشویی با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در حال حاضر مهم ترین ابزار برای همه گروه های جرایم سازمان یافته در این سیاره است.

در ماه مه، سازمان های قمار یک سندیکای کلاهبرداری چند میلیارد دلاری مرکز تماس را در مالزی منهدم کردند. در طول سال‌ها، دفتر او سازمان‌های مجرمانه زیادی را در آسیا و اروپا مورد تحقیق قرار داده است.

اتفاقی که می افتد این است که این گروه های جنایت سازمان یافته، به ویژه چینی ها، به طور ناگهانی پول های هنگفتی به دست می آورند. گمبل گفت: آنها اکنون پول بیشتری نسبت به گذشته دارند.

آنها پول زیادی به دست می آورند، بنابراین اکنون بسیار خطرناک هستند […] او افزود که آنها اکنون باید با گروه ها و افراد بیشتری برای جابجایی پول و گسترش قابلیت های پولشویی خود ارتباط برقرار کنند.

گمبل استدلال می کند که این امر به ناچار منجر به اشتباه گرفتن دارندگان کریپتو با جمعیت اشتباه شده است.

تلافی برای یک معامله شکست خورده

مت هاسی، مدیر تحریریه سابق Near Protocol و موسس شرکت رسانه‌های رمزنگاری Decrypt نیز در تلاش برای حل این قتل است.

Hussey در وبلاگی در 19 مه در LinkedIn ادعا کرد که برخی از قتل‌ها نتیجه این است که سرمایه‌گذاران ناراضی به سادگی امور را به دست گرفته‌اند و ارزهای رمزنگاری شده همچنان فعال هستند.

از آنجایی که ارزهای رمزنگاری شده در دنیای قانونی و غیرقانونی قرار دارند، بسیاری از آنها را مکانی می دانند که مجریان قانون در آن دخالت نمی کنند. او گفت که در نتیجه، قصاص و انتقام به تنها راه چاره برای برخی تبدیل شده است.

لطفا همچنین بخوانید
امکانات

باز کردن قفل بازار فرهنگی با بلاک چین: برندهای وب 3 و رنسانس غیرمتمرکز

امکانات

روز پرداخت بیت کوین؟آیا ارزهای دیجیتال دستمزد استخدام را متحول خواهند کرد؟

در ماه آوریل، یک زن 48 ساله در منطقه ثروتمند گانگنام سئول ربوده شد و به قتل رسید، که عاملان آن مظنون به طرح انتقام برای یک طرح سرمایه گذاری ناموفق در ارزهای دیجیتال بودند.

در ماه مارس، یک سرمایه‌دار کریپتو کانادایی خودخوانده ربوده شد و طی سه روز پس از اینکه گزارش شد میلیون‌ها دلار از سرمایه‌گذاران کلاهبرداری کرده بود، مورد حمله قرار گرفت. حداقل یکی از دستگیرشدگان ادعایی او یکی از ده ها سرمایه گذار بود که در این کلاهبرداری ادعایی ضرر کردند. خوشبختانه مرد زنده ماند.

افراد به دلیل نگهداری ارزهای دیجیتال یا شرکت در معاملات مشکوک هدف قرار می گیرند […] گمبل افزود: دزدی هایی صورت گرفته و افرادی به دلیل نگهداری ارزهای دیجیتال کشته شده اند.

دارندگان ارزهای دیجیتال اهداف آسانی هستند

برخی از مرگ و میرها ممکن است صرفاً به این دلیل باشد که با افزایش هزینه های زندگی، ثروتمندان ارز دیجیتال به عنوان اهداف آسانی در نظر گرفته می شوند.

Crypto به راحتی جابجا می شود و به راحتی قابل سرقت است. سعی کنید به بانک بروید و پول را دریافت کنید. بله موفق باشید اما کتک خوردن از کسی و سوراخ کردن او؟ هاسی نوشت: شما فرصتی برای فرار از آن دارید.

گمبل گفت شکی وجود ندارد که سازمان‌های خارج از کشور افرادی را با مقادیر زیادی ارزهای دیجیتال مورد هدف قرار می‌دهند.

بازیگران جرایم سازمان‌یافته به دنبال ارزهای رمزنگاری شده هستند زیرا این ارزها پولی نیستند که در بانک‌ها نگهداری می‌شوند. کریپتوکارنسی چیزی است که می توان آن را از شخصی مانند پول نقد گرفت.

اگر بتوانید اعتبار آنها را بدزدید و لپ تاپ آنها را جمع کنید و رمز عبور آنها را دریافت کنید، در واقع پول خود را دریافت کرده اید.

یا ربطی به رمزارز ندارد

البته، این احتمال نیز وجود دارد که بیشتر مرگ و میرها هیچ ارتباطی با ارزهای دیجیتال یا افراد شرور نداشته باشند.

از 10 مرگ گزارش شده از نوامبر 2022، به نظر می رسد تنها پرونده قتل زن گانگنام در سئول مستقیماً با ارزهای دیجیتال مرتبط باشد. در هیچ یک از گزارش ها به سرقت پول مجازی توسط مهاجمان مظنون اشاره نشده است.

ناگفته نماند که سه مورد از مرگ‌ها حتی به عنوان قتل احتمالی تلقی نشدند.

در عین حال، می توان استدلال کرد که افزایش مرگ و میر گزارش شده صرفاً در نتیجه پوشش جریان اصلی بیشتر ارزهای دیجیتال است.

از نوامبر 2022، زمانی که صنعت کریپتو شاهد سقوط صرافی کریپتو FTX بود، تعداد مرگ و میر کریپتوهای گزارش شده در رسانه های جریان اصلی از کمتر از یک مورد در سال به حداقل 10 افزایش یافته است.

داده‌های گردآوری‌شده توسط شرکت روابط عمومی Vuelio نشان می‌دهد که پس از فروپاشی صرافی رمزنگاری Sam Bankman Freeze، تعداد کل مقالات رمزنگاری منتشر شده توسط رسانه‌های سنتی به شدت افزایش یافته است و گاهی اوقات از تعداد مقالات نوشته شده توسط رسانه‌های رمزنگاری فراتر رفته است.

جای تعجب نیست که دسک های خبری در طول سال گذشته بیشتر از ارزهای رمزپایه آگاه شده اند. اگر کسی در هر کجای دنیا بمیرد یا به قتل برسد، بعید است که تیتر اخبار شود، اما آیا کسی به دلیل ارتباطش با دنیای ظاهراً مبهم ارزهای دیجیتال مرده است؟ قطعا خبرساز خواهد شد.نویسنده: Felix Ng

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا