اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین “بریک کردن حرکت های بزرگ”؟تحلیلگر پیشنهاد می کند که بیت کوین ممکن است کاهش یابد

سازندگان متریک می‌گویند که «فشردگی» باندهای بولینگر بیت‌کوین، نشانگر قطعی شکست نیست.

معامله گران بیت کوین (BTC) مشتاق نوسانات قیمت بیت کوین جدید هستند، اما در مورد زمان آن اختلاف نظر دارند.

شاخص‌های قیمت نشان می‌دهند که BTC/USD در حال حاضر در کمترین موقعیت در تاریخ خود قرار دارد.

نوسانات تضمین نشده است

از زمان بحران FTX، بیت کوین از نظر تاریخی در محدوده معاملاتی باریکی قرار گرفته است و از تکان خوردن خودداری می کند.

با وجود محرک های کلان، حجم معاملات کم در تعطیلات، و بسته شدن کندل سالانه، اقدام قیمت BTC همچنان در منطقه متمرکز بر ۱۷۰۰۰ دلار گیر کرده است.

این دوره کمترین نوسان در تاریخ شاخص نوسان تاریخی بیت کوین (BVOL) است، و داده های دیگر نیز نشان می دهد که چنین حرکت های جانبی بسیار نادر است.

دو ماه پس از FTX، معامله گران و تحلیلگران به شدت در حال بحث هستند که چه زمانی ممکن است شکست BTC/USD و در چه جهتی رخ دهد.

چارلز ادواردز، بنیانگذار و مدیر عامل سرمایه گذاری Caprior Investments، گفت: «جنبش بزرگی در بیت کوین در حال وقوع است. گفت ۵ ژانویه.

بیت کوین در حال حاضر در سطوح نوسان بسیار پایین تر معامله می شود. به طور کلی، زمانی که بیت کوین از نوسانات بسیار پایین خارج می شود، تمایل دارد روند بعدی را دنبال کند. در حرکت اصلی بعدی با روند مبارزه نکنید. لطفاً.”

نمودار همراه انحراف استاندارد سالانه ۳۰ روزه نوسانات بیت کوین را نشان می دهد که در حال حاضر در پایین ترین سطح خود در پنج سال گذشته تنها چند بار مشاهده شده است.

نمودار مشروح BTC/USD.منبع: چارلز ادواردز / توییتر

اسکات ملکر، مجری پادکست “گرگ همه خیابان ها” به همان اندازه متقاعد شده است که وضعیت موجود شکسته خواهد شد. با پرچم چیزی که او به عنوان “سفیدترین” باندهای بولینگر که تا به حال در نمودار روزانه بیت کوین دیده است توصیف کرد.

باندهای بولینگر یک شاخص نوسانات کلاسیک است که از دهه ۱۹۸۰ مورد استفاده قرار گرفته است. به طور مشابه، انحراف استاندارد برای تعیین مرزهای بالا و پایین عمل قیمت در یک دوره تعریف شده استفاده می شود. موارد استفاده چندگانه مانند توانایی ارزیابی اقدامات قیمت نسبتاً نوسان یا کم نوسان و نقاط ورود و خروج مرتبط به وجود می‌آیند.

همانطور که داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند، در حال حاضر، این دو باند حول میانگین متحرک مرکزی BTC/USD «سفت‌تر» شده‌اند، که منجر به این فرض می‌شود که نوسان باید رخ دهد.

اما برای خالق جان بولینگر، طول فشار لزوماً به زمان یا شدت نوسانات آینده مربوط نیست.

“طبق تجربه من، فشار طولانی مدت به ندرت سیگنال ارزشمندی است. من فشار دادن و رفتن را ترجیح می دهم.” پاسخ داد به مرکل

نمودار شمع ۱ روزه بیت کوین/دلار (Bitstamp) با باندهای بولینگر.منبع: Trading View

از دست دادن یک بیت کوین صعودی

در همین حال، همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، هیچ کمبودی در پیش بینی های نزولی قیمت BTC برای اوایل سال ۲۰۲۳ وجود ندارد.

مرتبط: بیت کوین با قیمت ۱۶.۸ هزار دلار در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری زیر این خط روند کلیدی معامله می شود

هشدارهای مختلف به هادلر در مورد اتفاقات آینده هشدار می دهند، از جمله کاهش به ۱۰۰۰۰ دلار یا کمتر در سه ماهه اول.

انتظارات صعودی نسبتاً کاهش یافته است زیرا تحلیلگران منتظرند ببینند چه اتفاقی برای سیاست اقتصاد کلان ایالات متحده و تأثیر آن بر دارایی های ریسک می افتد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا