🚨 اخبار ارز دیجیتال

بایدن در نظر دارد مقررات مربوط به تراشه هوش مصنوعی در چین را از طریق آژانس شخص ثالث تشدید کند

مقررات اضافی که توسط دولت بایدن در نظر گرفته می شود، نحوه دسترسی توسعه دهندگان چینی به تراشه های نیمه هادی هوش مصنوعی ساخت ایالات متحده را هدف قرار می دهد.

دولت ایالات متحده در حال بررسی اقدامات اضافی برای محدود کردن دسترسی توسعه دهندگان چینی به تراشه های نیمه هادی هوش مصنوعی (AI) ساخت ایالات متحده از طریق اشخاص ثالث است.

بر اساس گزارش ۱۳ اکتبر رویترز، مقامات گفتند که دولت بایدن در حال هدف قرار دادن شکافی است که به توسعه دهندگان چینی اجازه می دهد تراشه ها را از ناحیه بدنام الکترونیک Huaqiangbei در شهر شنژن در جنوب چین خریداری کنند.

منابع گفتند که انتظار می‌رود قوانین اضافی در مورد تراشه‌های هوش مصنوعی در ماه جاری اعلام شود و مقرراتی را که قبلاً فقط برای بازیکنان برتر ایالات متحده مانند Nvidia و AMD اعمال می‌شد، برای همه شرکت‌هایی که مواد مشابه در بازار تولید می‌کنند، گسترش می‌دهد.

در طول تابستان، دولت ایالات متحده قوانین بیشتری را بر بزرگترین سازندگان تراشه، از جمله Nvidia، که در حال حاضر رهبری بازار تولید تراشه را بر عهده دارد، وضع کرد. از جمله جزییات دیگر، این سازمان از شرکت‌ها خواست تا صادرات تراشه‌های نیمه‌رسانای پیشرفته را به کشورهای «بعضی» در خاورمیانه محدود کنند.

با این حال، قانون‌گذاران ایالات متحده بعداً مسدود کردن صریح صادرات تراشه‌های هوش مصنوعی به منطقه خاورمیانه را تکذیب کردند.

در پاسخ، NVIDIA به رگولاتورها هشدار داد که اگر شرکت به طور موثر از تمام یا بخش‌هایی از چین کنار گذاشته شود، سود بلندمدت آن ممکن است “خطر” شود. اکثر درآمدهای انویدیا از ایالات متحده، چین و تایوان حاصل می شود، در حالی که کمتر از ۱۴ درصد از درآمد آن از سایر کشورها روی هم رفته است.

مربوط: عربستان سعودی و چین بر روی سیستم هوش مصنوعی مبتنی بر عربی با یکدیگر همکاری می کنند

به گفته منابع رویترز، دولت بایدن همچنین در حال تلاش برای رفع خلأهایی است که به مقامات چینی امکان دسترسی به ارائه دهندگان خدمات ابری ایالات متحده مانند خدمات وب آمازون (AMS) را می دهد. بر اساس این گزارش، به نظر می‌رسد این راه‌حل‌ها «کمتر واضح هستند».

گزارش‌ها حاکی از آن است که در ماه ژوئیه، مقامات ایالات متحده بررسی محدود کردن دسترسی شرکت‌های چینی به خدمات رایانش ابری مانند AMS را در تلاش برای محافظت از فناوری پیشرفته این کشور آغاز کردند.

در اکتبر ۲۰۲۲، ایالات متحده اولین کنترل صادرات خود را بر روی قدرتمندترین فناوری تراشه های نیمه هادی اجرا کرد.

از آن زمان، دولت ایالات متحده اقدامات خود را تشدید کرده است و همچنان در حال بررسی اقدامات بیشتر برای محدود کردن بیشتر قدرت محاسباتی تراشه های موجود در بازار چین است.

چین همچنین در واکنش به اقدامات سختگیرانه ایالات متحده عمل کرده و در ماه جولای اعلام کرد که صادرات گالیم و ژرمانیوم، دو ماده خام کلیدی برای تولید تراشه های هوش مصنوعی را محدود خواهد کرد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا