اخبار ارز دیجیتال

بایدن برای محافظت از SVB که سپرده گذاران را امضا می کند، وعده «هزینه ای برای مالیات دهندگان ندارد».


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در حالی که رویکرد پیشگیرانه دولت فدرال برای به حداقل رساندن خسارت مورد قدردانی قرار گرفت، بسیاری اشاره کردند که این مالیات دهندگان بودند که در نهایت از تسهیلات سپرده گذاران سود بردند.

ورشکستگی یک شبه دو بانک سنتی بزرگ، بانک سیلیکون ولی (SVB) و بانک امضا، مجموعه ای از رویدادهایی است که میلیون ها شرکت، سرمایه گذاران خطرپذیر و سرمایه گذاران نهایی را به طور یکسان تحت تأثیر قرار می دهد. با این حال، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، اطمینان داده است که مالیات دهندگان آمریکایی سوزانده نخواهند شد زیرا دولت فدرال اقداماتی را برای محافظت از سپرده گذاران آسیب دیده انجام می دهد.

در 11 مارس، استیبل کوین های اصلی مانند USD Coin (USDC)، USD Digital (USDD) و DAI (DAI) اعلام کردند که Circle موفق به انتقال 3.3 میلیارد دلار از کل درخواست برداشت 40 میلیارد دلاری نشده است. پس از آن، از آن جدا شد. دلار آمریکا

پرزیدنت بایدن با علم به اینکه بسیاری از نهادهای دیگر مرتبط با بانک در حال سقوط ممکن است متحمل صدمات جبران ناپذیری شوند، در 12 مارس اقدام خود را برای پاسخگویی مسئولین این حادثه اعلام کرد.

رویکرد پیشگیرانه دولت فدرال برای به حداقل رساندن خسارت مورد قدردانی قرار گرفت، اما بسیاری خاطرنشان کردند که این مالیات دهندگان است که در نهایت تخفیف سپرده گذار را دریافت می کند. بایدن، 13 مارس، نگرانی ها را از طریق توییت بیان کرد.

بایدن به مردم آمریکا اطمینان داده است که سیستم مالی متعارف از طریق مداخله فدرال ایمن است. وی در ادامه گفت: برای نجات سپرده گذاران بانک SVB-Signature به مودیان مالیاتی تکلیفی نمی شود.

سپرده‌های مردم در صورت نیاز بدون هیچ هزینه‌ای برای مالیات‌دهندگان در دسترس خواهد بود.»

اما پیروان بایدن در توییتر کاملاً با این ایده موافق نبودند. اشاره کرد “هر کاری که انجام می دهید یا لمس می کنید به عهده مالیات دهندگان است!”

مربوط: گزارش: بایدن می‌خواهد سود سرمایه را دو برابر کند، فروش Crypto Wash را محدود کند

به موازات آن، فدرال رزرو در حال بررسی عواملی است که منجر به شکست SVB شده است. این شامل نحوه نظارت و تنظیم نهادهای مالی است که اکنون در حال سقوط هستند.

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، SVB توسط وزارت حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا در 10 مارس تعطیل شد. با این حال، گمان می رود که SVB به دلیل زیان هنگفت سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی و مشکلات شدید نقدینگی مربوط به برداشت بی سابقه وجه نقد در آستانه سقوط قرار داشته باشد.نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا