🚨 اخبار ارز دیجیتال

“مغرضانه و فریبنده”: مرکز هوش مصنوعی سازندگان ChatGPT را به نقض قوانین تجارت متهم می کند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این گروه معتقد است که GPT-4 بخش ۵ قانون FTC را نقض می کند.

مرکز هوش مصنوعی و سیاست دیجیتال (CAIDP) در تلاش برای جلوگیری از انتشار سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمند برای مصرف‌کنندگان، شکایتی را به کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) ارسال کرده است.

شکایات مربوط به مدل زبان گسترده OpenAI، GPT-4 است که اخیراً منتشر شده است، که CAIDP در شکایت خود در ۳۰ مارس آن را “سوگیری، فریبنده، و خطری برای حریم خصوصی و امنیت عمومی” خواند.

CAIDP، یک سازمان تحقیقاتی مستقل و غیرانتفاعی، بیان می‌کند که انتشار تجاری GPT-4 مشمول بخش ۵ قانون FTC است، که «رفتار یا اقدامات ناعادلانه یا فریبنده در تجارت یا تأثیرگذاری بر تجارت» را که ادعا می‌شود نقض می‌کند ممنوع می‌کند. .

گروه اخلاق هوش مصنوعی برای تأیید ادعای خود به محتوای کارت سیستم GPT-4 اشاره می کند و می گوید:

“ما دریافتیم که این مدل پتانسیل تقویت و بازتولید تعصبات و جهان بینی های خاص، از جمله کلیشه های مضر و دیدگاه های تحقیرآمیز گروه های خاص به حاشیه رانده شده را دارد. شامل انجمن ها نیز می شود.”

در همان سند، «سیستم‌های هوش مصنوعی پتانسیل بیشتری برای تقویت ایدئولوژی‌ها، جهان‌بینی‌ها، کل حقایق و نادرست‌ها و سخت‌تر کردن یا محدود کردن آن‌ها برای جلوگیری از بحث، تأمل و بهبود آینده دارند».

شکایتی علیه OpenAI توسط مرکز هوش مصنوعی و سیاست دیجیتال ثبت شده است. سس: CAIDP

CAIDP اضافه کرد که OpenAI قبل از انتشار GPT-4 برای استفاده تجاری کاملاً این خطرات را درک کرده است و هیچ ارزیابی مستقلی از GPT-4 قبل از انتشار انجام نشده است.

در نتیجه، CAIDP از FTC می‌خواهد که تحقیقاتی در مورد محصولات OpenAI و سایر اپراتورهای سیستم‌های قدرتمند هوش مصنوعی انجام دهد.

وقت آن است که FTC وارد عمل شود. […] CAIDP از FTC می‌خواهد تحقیقاتی را در مورد OpenAI آغاز کند، انتشار تجاری بیشتر GPT-4 را ممنوع کند و اطمینان حاصل کند که نرده‌های محافظ لازم برای محافظت از مصرف‌کنندگان، مشاغل و بازارهای تجاری وجود دارد. ”

ChatGPT-3 آخرین نسخه منتشر شده در ماه نوامبر است، در حالی که اعتقاد بر این است که GPT-4 ده برابر هوشمندتر است. مطالعه ای که در ۱۴ مارس منتشر شد نشان داد که GPT-4 سخت ترین امتحانات دبیرستان و حقوق ایالات متحده را در ۹۰ صدک برتر قبول کرد.

همچنین می‌تواند آسیب‌پذیری‌ها را در قراردادهای هوشمند اتریوم از جمله موارد دیگر شناسایی کند.

این شکایت از ایلان ماسک، استیو وزنیاک اپل و بسیاری از کارشناسان هوش مصنوعی می‌خواهد تا توسعه یک سیستم هوش مصنوعی قدرتمندتر از GPT-4 را که توسط موسسه آینده زندگی در ۲۲ مارس معرفی شده بود، متوقف کنند. این زمانی اتفاق افتاد که من طومار را امضا کردم.

مارک لاوتنبرگ، رئیس CAIDP، یکی از ۲۶۰۰ امضاکننده دیگر بود که این طومار را امضا کرد.

مربوط: در اینجا نحوه هزینه ۱۰۰ دلاری ChatGPT-4 برای تجارت کریپتو آمده است

نویسندگان استدلال می کنند که “هوش مصنوعی پیشرفته می تواند به تغییرات عمیقی در تاریخ زندگی روی زمین، برای بهتر یا بدتر منجر شود.”

سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) همچنین از کشورها می خواهد که چارچوب توصیه های سازمان ملل در مورد اخلاق هوش مصنوعی را اجرا کنند.

در اخبار دیگر، یک محقق سابق هوش مصنوعی گوگل اخیرا ادعا کرد که چت ربات هوش مصنوعی گوگل “Bard” با استفاده از پاسخ های ChatGPT آموزش دیده است.

این محقق به دلیل این موضوع استعفا داده است، اما مدیران گوگل اتهامات همکار سابق را رد کرده اند.

مجله: چگونه از “انقراض انسان” توسط هوش مصنوعی با بلاک چین جلوگیری کنیم؟نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا