اخبار ارز دیجیتال

بهترین ژانویه از سال ۲۰۱۳؟۵ نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

نوسانات فدرال رزرو رو به افزایش است زیرا FOMC همزمان با بسته شدن کندل های ماهانه بیت کوین است زیرا بالاترین قیمت چند ماهه بیت کوین همچنان ادامه دارد.

بیت کوین (BTC) هفته بزرگ را با یک کوکتل آشنا از جهش های قیمت آغاز می کند که با ترس از بازگشت بازار نزولی مخلوط شده است.

بیت کوین/دلار آمریکا پس از رسیدن به بهترین بسته هفتگی خود در تقریباً شش ماه گذشته، با بسته شدن ماهانه تنها ۴۸ ساعت دیگر، بیش از ۴۰ درصد از سال تا به امروز حفظ شده است.

برخلاف همه احتمالات، بیت کوین در این ماه از انتظارات فراتر رفته است و ژانویه ۲۰۲۳ به بالاترین حد خود در یک دهه اخیر رسیده است.

در سراسر جهان، ترس ها به سقوط قریب الوقوع و حتی پایین آمدن قیمت کلان بیت کوین جدید نیاز دارند زیرا وضعیت بی اعتمادی بازار را فرا گرفته است.

با این حال، این چرخش سخت هنوز محقق نشده است و چند روز آینده می تواند زمان حساسی برای روند بلندمدت بیت کوین باشد.

کاتالیزورها به ندرت کمیاب هستند. فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) در مورد افزایش بعدی نرخ بهره خود در این هفته تصمیم خواهد گرفت و جروم پاول، رئیس هیئت مدیره، تفسیری را که مدت ها انتظارش را می کشید در مورد اقتصاد و سیاست ارائه خواهد کرد.

بانک مرکزی اروپا (ECB) نیز یک روز بعد همین تصمیم را خواهد گرفت.

فشار روانی بسته شدن ماهانه را به آن اضافه کنید و به راحتی می توان متوجه شد که هفته آینده در تاریخ اخیر بیت کوین چقدر نوسان خواهد داشت.

در حالی که کوین تلگراف در مورد پنج موضوع کلیدی که باید در مورد قیمت بیت کوین در نظر بگیرید، بنشینید.

نوسانات FOMC پیش بینی شد، قیمت بیت کوین به ۲۴۰۰۰ دلار رسید

بیت کوین با افزایش هر چه بیشتر در یک بازه زمانی کوتاه تر، همچنان به مخالفت با مخالفان و بدخلقی ها ادامه می دهد.

آخر هفته هیچ تفاوتی با هر آخر هفته دیگر در ژانویه نداشت، با BTC/USD در یک شب تا ۳۰ ژانویه به ۲۳۹۵۰ دلار رسید. این بالاترین قیمت در پنج ماه و نیم است.

بسته شدن هفتگی به همان موفقیت دست یافت، با این حال بیت کوین هنوز نتوانست به مرز ۲۴۰۰۰ دلار برای شکوفایی نهایی برسد.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای BTC/USD (Bitstamp).منبع: Trading View

همانطور که داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند، در زمان نگارش این مقاله، ۲۳۷۰۰ دلار تمرکز داشته است و بازار ایالات متحده هنوز معاملات خود را آغاز نکرده است.

با این وجود، با قیمت‌های فعلی، بیت‌کوین به رشد خیره‌کننده ۴۳.۱ درصدی خود در ژانویه ادامه می‌دهد که بهترین ژانویه آن از سال ۲۰۱۳ است.

نمودار بازده ماهانه BTC/USD (نمایش).منبع: Coinglass

در همین حال، تحلیلگران بازار می‌خواهند بدانند پیرامون تصمیم افزایش نرخ فدرال رزرو در ۱ فوریه چه اتفاقی خواهد افتاد.

معامله گر محبوب کریپتو چیس می گوید: “شاید بتوانیم کمی از نوسانات FOMC کمک بگیریم؟ یک پیش بینی نیست، اما مطمئناً یک تنظیم تجاری است که من به آن بسیار علاقه مند هستم.” نظر داد نموداری که یک اصلاح را پیش‌بینی می‌کند و به دنبال آن افزایش بیشتر BTC/USD.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Crypto Chase/ توییتر

نقشه راه بیت کوین را به بالای ۲۵۰۰۰ دلار می رساند، که به خودی خود یک هدف مهم برای معامله گران است، حتی آنهایی که نگران یک رویداد تسلیم انبوه هستند که عملکرد خارق العاده ژانویه را از بین می برد.

از جمله کریپتو تونی است که به میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای بیت کوین (EMA) نزدیک به ۲۵۰۰۰ دلار اشاره می کند.

او گفت: ۲۰۰ Weekly EMA درست بالای ما در ۲۵۰۰۰ است که هدف BTC/Bitcoin من است. گفت دنبال کنندگان توییتر در ۲۹ ژانویه.

“در حال حاضر، معکوس کردن ۲۰۰ EMA و دامنه بالا برای حمایت برای گاوها بسیار زیاد است، اما ما هنوز این کار را انجام نداده‌ایم و مردم در حال حاضر احساس سرخوشی می‌کنند.

نمودار همراه روند نزولی احتمالی به سمت ۱۵۰۰۰ دلار را نشان می دهد.

همانطور که Cointelegraph در آخر هفته گزارش داد، Il Capo کریپتو، معامله‌گری که در حال حاضر به خاطر نگرانی‌هایش در مورد بهبود بدنام است، بیت‌کوین کوتاه باقی مانده است.

یک منبع تجزیه و تحلیل پیوسته در زنجیره، Material Indicators، ۲۴۰۰۰ دلار را به عنوان منطقه کلیدی برای چرخش و حمایت گاوها، همراه با میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و ۲۰۰ روزه (SMA) تعریف کرده است.

“اگر گاوها به بالای ۲۴۰۰۰ دلار برسند، انتظار داریم که نقدینگی صعودی برای طیفی از مقاومت های فنی پیش از پیش بینی نرخ پایانه EoY FED در ۱ فوریه مورد سوء استفاده قرار گیرد. بله. آنچه JPow می گوید بازار را به حرکت در می آورد. خواندن این آخر هفته.

شاخص کلیدی با اشاره به سخنان پاول، رئیس فدرال رزرو، همچنین خاطرنشان کرد که نقدینگی پیشنهادی بالاتر رفته و قیمت نقدی را به قلمرو کلیدی خود نزدیک‌تر کرده است.

نمودار دفترچه سفارش BTC/USD (Binance). منبع: شاخص مواد/ توییتر

پاول، کلان به افزایش نرخ بهره بانک مرکزی وابسته است

هفته آینده تحت سلطه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و اظهارنظرهای همراه رئیس جروم پاول خواهد بود.

در مجموعه ای از رویدادهای آشنا و در عین حال هنوز اعصاب خردکن برای معامله گران بیت کوین، کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در اول فوریه تشکیل جلسه خواهد داد.

نتیجه این بار ممکن است به همان اندازه تعجب آور نباشد که تقریباً در پیش بینی افزایش ۲۵ واحدی نرخ پایه اتفاق نظر دارد. من اینجا هستم.

“دو روز اول فوریه بی ثبات خواهد بود (بسیار سرگرم کننده)” توسط تاجر و مفسر پنتوشی زمزمه کرد برخی از نظرات هفته گذشته نیز به تصمیم مشابه بانک مرکزی اروپا یک روز پس از FOMC اشاره کردند.

بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، اکنون ۹۸.۴ درصد اجماع وجود دارد که فدرال رزرو نرخ بهره را ۲۵ واحد پایه افزایش دهد.

این کاهش بیشتر در مقایسه با سایر حرکت‌های اخیر و کوچک‌ترین تجدیدنظر به سمت بالا از مارس ۲۰۲۲ خواهد بود.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو منبع: گروه CME

ساتوشی فلیپر، مفسر محبوب رسانه‌های اجتماعی، می‌گوید: «من تعجب نمی‌کنم اگر بازارها در تمام هفته منتهی به اعلام FOMC رونق داشته باشند. ادامه.

“ما از قبل می دانیم که ۲۵ BP است. بنابراین چه چیزی برای J. Powell باقی مانده است تا راهنمایی کند؟ آیا ما ۲۵ یا ۵۰ BP دیگر در سال باقی مانده است؟ در مورد نرخ بهره است، بدترین چیز گذشته است.”

اگر سفته بازان درست تصور کنند که فدرال رزرو در حال حاضر روند افزایش نرخ بهره را به طور کلی متوقف می کند، این امر از نظر مفهومی یک تنفس بلندمدت برای ریسک دارایی های سراسری، از جمله ارزهای دیجیتال، فراهم می کند.

با این حال، همانطور که کوین تلگراف همچنان به گزارش خود ادامه می دهد، بسیاری از این نگرانند که در مورد انتقال سیاست فدرال رزرو، سال آینده روان نباشد. بر اساس یک نظریه، تنها در صورتی ممکن است این اتفاق بیفتد که سیاستگذاران چاره ای جز جلوگیری از غرق شدن کشتی اقتصادی نداشته باشند.

یکی دیگر از آرتور هیز، مدیرعامل سابق BitMEX است که قبل از اینکه فدرال رزرو مجبور به تغییر مسیر شود، خواستار خسارت گسترده به دارایی های ریسک، از جمله قیمت ۱۵۰۰۰ دلاری بیت کوین است.

آلسدایر مک‌لئود، رئیس تحقیقات گلدمانی، به هشدار بلندمدت خود ادامه داد و از تنش‌های ژئوپلیتیکی پیرامون درگیری روسیه و اوکراین به عنوان عامل اصلی کاهش دارایی‌های ریسک در آینده نام برد.

او گفت: «هیچکس به تأثیر بازار از سرگیری درگیری اوکراین فکر نمی کند. ادعا کرد، مقاله Goldmoney در ۲۹ ژانویه تصحیح شد.

مک‌لئود پیش‌بینی کرد که قیمت‌های انرژی به همراه پیش‌بینی‌های تورم ایالات متحده «مطمئناً افزایش خواهد یافت».

وی افزود: بازده اوراق قرضه افزایش و سهام کاهش خواهد یافت.

ایندکس اولین “سیگنال خرید قاطع” را در چهار سال اخیر ایجاد می کند

تعداد کمی از کارشناسان مایل به پایان دادن به آخرین بازار نزولی بیت کوین هستند، اما یک شاخص روی زنجیره ممکن است پیشرو باشد.

برای اولین بار از اوایل سال ۲۰۱۹، شاخص سود و زیان (PnL) پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant “سیگنال خرید قاطع” را برای BTC صادر کرد.

هدف شاخص PnL ترکیب داده‌ها از سه معیار روی زنجیره دیگر برای ارائه سیگنال‌های چرخه بالا و پایین است. زمانی که ارزش آن از میانگین متحرک ۱ ساله بالاتر می رود، فرصت خرید بلندمدت محسوب می شود.

این در حال حاضر با افزایش BTC/USD در ژانویه اتفاق می افتد، و CryptoQuant اذعان می کند که وضعیت ممکن است دوباره نزولی شود، اما پیامدهای آن واضح است.

اگرچه هنوز احتمال کاهش مجدد شاخص وجود دارد، اما شاخص CryptoQuant PnL یک خرید تعیین کننده برای BTC است که زمانی رخ می دهد که شاخص (خط بنفش تیره) بالاتر از میانگین متحرک ۳۶۵ روزه (خط بنفش روشن) باشد. یک سیگنال صادر کرده اند.» او در پست وبلاگ به همراه یک نمودار توضیحی نوشت.

از لحاظ تاریخی، کراس اوورهای شاخص شروع بازارهای صعودی را رقم زده اند.

شاخص بیت کوین PnL (عکس از صفحه). منبع: CryptoQuant

در طول سفر بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ پس از سقوط COVID-19 در مارس ۲۰۲۰، CryptoQuant تنها کسی نیست که به دنبال بازیابی نادر داده های زنجیره ای است.

از جمله شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) است که از پایین ترین سطح خود بازگشته است.

مانند دریافت کردم طبق گفته PlanB، خالق خانواده مدل‌های پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین Stock-to-Flow، آخرین بازگشت از پایین‌ترین سطح RSI به طور مشابه در پایان آخرین بازار نزولی بیت‌کوین در اوایل سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاد.

نمودار RSI بیت کوین منبع: PlanB/ Twitter.

BTC Hodler منضبط باقی می ماند

برخلاف انتظارات، متوسط ​​دارندگان بیت کوین هنوز شروع به کسب سودهای بزرگ نکرده اند.

داده‌های زنجیره‌ای گلس‌نود این را تأیید می‌کند، با وجود افزایش اخیر قیمت، عرضه بیت‌کوین همچنان به پیری ادامه می‌دهد.

سکه‌هایی که بیش از پنج سال است در کیف پول‌ها غیرفعال بوده‌اند، این آخر هفته به بالاترین حد خود یعنی ۲۷.۸۵ درصد به عنوان درصدی از کل عرضه رسیده‌اند.

نمودار عرضه درصد بیت کوین بیش از ۵ سال پیش فعال بود. منبع: Glassnode/Twitter

مقدار سکه‌های نگه‌داشته‌شده یا گم‌شده (به‌طور سنتی «ذخیره بزرگ قدیمی» BTC) به بالاترین سطح خود در پنج سال گذشته رسیده است.

نمودار عرضه فعال بیت کوین منبع: Glassnode/Twitter.
نموداری از بیت کوین های نگهداری شده یا گمشده. منبع: Glassnode/Twitter

از سوی دیگر، در بازه زمانی کوتاه‌تر، عرضه که آخرین بار در ۲۴ ساعت گذشته فعال بود، در ۲۹ ژانویه به پایین‌ترین حد یک ماهه خود رسید.

با این وجود، داده‌های زیر از CryptoQuant هشدار می‌دهد که احساس «طمع» به‌سرعت به احساسات بازار، به‌ویژه در میان سرمایه‌گذاران این روزها، وارد می‌شود.

“حریص ترین” احساسات از ۶۹۰۰۰ دلار

داده‌های غیرفنی نشان می‌دهند که آنچه که با بی‌اعتمادی شروع شد، زمانی که بیت‌کوین افزایش یافت، به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مورد درسی از جنون بازار است.]

مرتبط: بیت کوین به ۲۰۰ هزار دلار قبل از ۷۰ هزار دلار «بازار خرسی» در چرخه بعدی خواهد رسید – پیش بینی

بر اساس شاخص احساسی بازار ارزهای دیجیتال کلاسیک، شاخص ترس و طمع کریپتو، حال و هوای سرمایه گذاران بیت کوین و آلت کوین در حال حاضر بیشتر حالت «طمع» است.

این شاخص که احساسات را به پنج دسته تقسیم می‌کند تا اوج‌های بالقوه و فرورفتگی‌های غیرمنطقی بازار را شناسایی کند، در حال حاضر ۵۵/۱۰۰ را در مقیاس نرمال‌شده اندازه‌گیری می‌کند.

این امتیاز اولین سفر این شاخص به قلمرو «طمع‌ورز» از مارس ۲۰۲۲ و بالاترین رکورد از زمان بالاترین قیمت بیت کوین در نوامبر ۲۰۲۱ است.

قرائت ۱ ژانویه ۲۰۲۳ ۲۶/۱۰۰ بود که کمتر از نیمی از آخرین قرائت است.

با این وجود، احساسات اندازه‌گیری شده توسط Fear & Greed ضررهای ناشی از سقوط FTX و Terra LUNA را پاک کرد.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده (نمایش). منبع: Alternative.me

در پاسخی محتاطانه، یکی از مشارکت کنندگان CryptoQuant گفت که احساسات در میان تازه واردان بازار منعکس کننده حال و هوای اوایل سال ۲۰۲۱ است، زمانی که بیت کوین/دلار تقریباً روزانه به بالاترین حد خود می رسید. من به شما هشدار دادم.

در این پست وبلاگ با اشاره به معیار سود در تولید صرف شده (SOPR) آمده است: «احساسات شرکت‌کننده کوتاه‌مدت روی زنجیره بیت‌کوین (SOPR کوتاه‌مدت) به حریص‌ترین سطح خود از ژانویه ۲۰۲۱ رسیده است.

“روند SOPR بالای ۱ نشان دهنده روند صعودی است، اما معیار در حال حاضر بسیار بالاتر از ۱ است و بیش از حد کشیده شده است. ممکن است به زودی سوخت ما تمام شود.”

در میان سایر کاربردها، SOPR بینشی را در مورد اینکه چه زمانی سرمایه گذاران بیت کوین تمایل به فروش پس از کسب سود دارند، ارائه می دهد.

نمودار مشروح BTC/USD (عکس از صفحه نمایش). منبع: CryptoQuant

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا