🚨 اخبار ارز دیجیتال

بلژیک می گوید بیت کوین، اتریوم و سایر کوین های غیرمتمرکز اوراق بهادار نیستند

دیدگاه بلژیک در مورد شرایطی که برای طبقه بندی یک دارایی رمزنگاری به عنوان یک امنیت باید رعایت شود، با نظر رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، گری جنسلر، در تضاد است.

رگولاتور مالی بلژیک موضع خود را تأیید کرده است که بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و سایر ارزهای رمزپایه منتشر شده کاملاً در کد رایانه ای اوراق بهادار نیستند.

این توضیح توسط اداره خدمات مالی و بازار بلژیک (FSMA) در گزارشی در ۲۲ نوامبر ارائه شده است که پیش‌نویس آن برای اظهارنظر در ژوئیه ۲۰۲۲ منتشر شد.

به گفته FSMA، این شفاف سازی در پاسخ به درخواست های فزاینده برای پاسخ در مورد نحوه اعمال قوانین و مقررات مالی موجود بلژیک در مورد دارایی های دیجیتال است.

اگرچه طبق قوانین بلژیک یا اتحادیه اروپا از نظر قانونی الزام آور نیست، FSMA تحت “طرح گام به گام” خود گفت که ارزهای رمزنگاری شده زمانی که توسط یک فرد یا نهاد صادر می شوند به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می شوند. من اینجا هستم.

اگر صادرکننده ای وجود نداشته باشد، مانند حالتی که اوراق بهادار با کد رایانه ای ایجاد می شود و این کار در اجرای قرارداد بین ناشر و سرمایه گذار (به عنوان مثال بیت کوین یا اتر) انجام نمی شود، قانون بروشور به عنوان یک قاعده، قانون بروشور و قوانین رفتاری MiFID اعمال نخواهد شد.»

رگولاتور بلژیکی خاطرنشان کرد که اگر شرکت‌ها از دارایی‌های دیجیتالی به‌عنوان وسیله مبادله استفاده کنند، ارزهای دیجیتالی که به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی نشده‌اند، ممکن است همچنان مشمول مقررات دیگری باشند.

با این وجود، در مواردی که ابزار دارای وظایف پرداخت یا مبادله است، مقررات دیگری ممکن است در مورد ابزارها یا افرادی که خدمات خاصی را در ارتباط با آن ابزار ارائه می دهند اعمال شود.

FSMA همچنین خاطرنشان کرد که طرح مرحله‌ای آن از نظر فناوری خنثی است و نشان می‌دهد که وجود دارایی‌های دیجیتال و تسهیل آن از طریق بلاک چین یا سایر روش‌های سنتی بی‌ربط است. من اینجا هستم.

FSMA برای اولین بار این گزارش را در جولای ۲۰۲۲ به عنوان ابزاری برای رسیدگی به سؤالات متداول از صادرکنندگان، ارائه دهندگان و ارائه دهندگان خدمات دارایی های دیجیتال مستقر در بلژیک تهیه کرد.

FSMA گفت این طرح مرحله‌ای تا زمانی که مقررات بازارهای دارایی‌های رمزنگاری شده (MiCA) پارلمان اروپا که انتظار می‌رود در اوایل سال ۲۰۲۴ اجرایی شود، به عنوان یک دستورالعمل عمل می‌کند.

مربوط: نماینده پارلمان بلژیک می‌گوید وقت نگرفتن برای اطلاع از بیت کوین بزرگ‌ترین خطر اروپا است.

دستورالعمل‌های واضح بلژیک در تضاد با رویکرد «تنظیم از طریق اجرا» اتخاذ شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، که در حال حاضر با کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) ایالات متحده برای کنترل نظارتی دارایی‌های دیجیتال رقابت می‌کند.

گری جنسلر، رئیس SEC، مدت‌هاست که بیت کوین را به عنوان یک کالا در نظر می‌گیرد، اما اخیراً ادعا کرده است که ETH پس از ادغام و سایر کوین‌های شرط‌بندی شده می‌توانند تحت آزمایش Howey امنیت ایجاد کنند.

بلژیک تاکنون پذیرنده بزرگی از دارایی های دیجیتال نبوده است. بر اساس مطالعه اخیر پلتفرم داده بلاک چین Chainalysis، بلژیک رتبه ۹۴ را در شاخص جهانی پذیرش کریپتو دارد.

بر اساس داده های منبع داده رمزنگاری Bitrawr، ساکنان کشورهای اروپایی به ۱۰ صرافی ارز دیجیتال دسترسی دارند.

نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا