اخبار ارز دیجیتال

رئیس بانک ملی: بلاروس تصمیم می گیرد تا پایان سال CBDC صادر کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رئیس بانک ملی بلاروس، پاول کالاور، گفت که تصمیم در مورد CBDC پس از رایزنی ها “در سطح رئیس دولت” اتخاذ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی بلتا، بانک ملی جمهوری بلاروس یک برنامه آزمایشی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) آماده کرده است. پاول کالاور، رئیس بانک ملی گفت: این کشور تا پایان سال در مورد صدور روبل دیجیتال بلاروس تصمیم گیری خواهد کرد.

کالاور گفت: «پس از بحث و مشورت، ما باید تا پایان سال درباره امکان‌سنجی و امکان‌سنجی معرفی روبل دیجیتال در کشورمان تصمیم‌گیری کنیم.» تصمیمات در رأس دولت گرفته می شود».

مرتبط: پلتفرم رمزارز متولد بلاروس، عملیات روسیه را در پاسخ به تهاجم اوکراین متوقف می‌کند.

اگر پروژه با ایجاد یک CBDC بلاروسی ادامه یابد، یک برنامه آزمایشی “برای آزمایش با طیف محدودی از شرکت کنندگان: بانک ها و افراد” وجود خواهد داشت. کالاور می گوید: [a CBDC] خارج از. ” او اضافه کرد:

ما از اشتباهات بانک مرکزی روسیه درس خواهیم گرفت و به جای اشتباهات خود، به تجربه بانک مرکزی روسیه نگاه خواهیم کرد.

کالاور اشاره کرد که معرفی CBDC مستلزم تغییراتی در قانون مدنی، قوانین بانکی و مالیاتی و بودجه ملی است.

کالور CBDC را “شکل سوم پول” نامید و گفت که روبل دیجیتال بسیار شبیه سایر اشکال “ارز غیر نقدی” است اما می تواند به صورت آفلاین و همچنین آنلاین استفاده شود. او گفت: «پرداخت های فرامرزی برای ما جالب ترین فناوری است. اگر کشورهای دیگر ارزهای دیجیتال را معرفی می کنند، باید آماده باشند تا سیستم های خود را به هم متصل کنند تا شهروندان و مشاغل بتوانند سطح بالایی از خدمات را دریافت کنند.

بلاروس اقداماتی را برای تثبیت خود به عنوان یک مرکز مالی مدرن انجام داده است، مناطق اقتصادی پارک های پیشرفته ایجاد کرده و استخراج و مبادلات ارزهای دیجیتال را در این کشور راه اندازی کرده است.

مجله: روسیه و بلاروس با تحریم‌های رمزنگاری مواجه می‌شوند، Crypto.com کاربران را برای پرداخت وام ردیابی می‌کند، بایدن دستور اجرایی را در Crypto: Hodler’s Digest، ۶ تا ۱۲ مارس امضا می‌کند.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا