اخبار ارز دیجیتال

مقام SEC: در ممیزی های ذخیره ارزهای دیجیتال، بسیار محتاط باشید

پل مونتر، معاون حسابدار ارشد SEC، گفت که سرمایه گذاران نباید به شرکت هایی که در انتظار حسابرسی اندوخته هستند، اعتماد کنند.

یک مقام ارشد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به سرمایه گذاران هشدار داده است که در مورد تکیه بر «شواهد ذخایر» در شرکت های ارز دیجیتال «بسیار محتاط» باشند.

در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال در ۲۲ دسامبر، حسابدار موقت SEC، Paul Munter، به سرمایه گذاران هشدار داد که نسبت به برخی از ادعاهای مطرح شده توسط شرکت های ارزهای دیجیتال بسیار محتاط باشند.

از زمان فروپاشی صرافی کریپتو FTX، تعدادی از شرکت‌های رمزنگاری ممیزی «حفظ شواهد» را برای تلاش برای کاهش نگرانی‌ها در مورد سلامت مالی صرافی‌های خود سفارش داده‌اند.

با این حال، مونتر گفت که نتایج این ممیزی ها لزوماً نشان دهنده این نیست که شرکت از وضعیت مالی خوبی برخوردار است.

سرمایه گذاران نباید صرفاً به این واقعیت اعتماد کنند که یک شرکت می گوید ذخایر خود را از یک موسسه حسابرسی تأیید کرده است.

وی افزود که این گزارش‌های ذخیره اطلاعات کافی برای ذینفعان برای تعیین اینکه آیا شرکت دارایی کافی برای پرداخت بدهی‌های خود را دارد یا خیر، «فقدان» است.

مونتر همچنین اخیراً در کنفرانس مؤسسه بین المللی حسابداران رسمی در واشنگتن دی سی در ۱۲ دسامبر سخنرانی کرد. گزارش شده است نارضایتی خود را از ساختار همیشه در حال تحول شرکت های رمزنگاری ابراز کرد.

مونتر به WSJ گفت که اگر SEC یک الگوی واقعی “دردسر ساز” پیدا کند، ممکن است موضوع را برای تحقیقات بیشتر به اجرا بگذارد.

مربوط: اثبات حفظ: آیا ممیزی حفظ می تواند از لحظه دیگری مانند FTX جلوگیری کند؟

در اوایل این ماه، جان رید استارک، رئیس سابق SEC برای اجرای قانون اینترنت مطرح شد «پرچم‌های قرمز» توییتر برای اثبات گزارش رزرو بایننس از طریق توییتر در ۱۱ دسامبر.

او گفت که گزارش حاشیه بایننس به اثربخشی کنترل‌های مالی داخلی آن اشاره نمی‌کند، نظرات یا نتیجه‌گیری‌های تاییدی را بیان نمی‌کند و اعداد را تضمین نمی‌کند.

در ۱۶ دسامبر، فاش شد که شرکت حسابرسی فرانسوی Mazars Group بخشی از وب سایت خود را که به حسابرسی کریپتو اختصاص داده شده بود، حذف کرده است.

این شرکت با چندین صرافی برجسته ارزهای دیجیتال مانند Binance، KuCoin و Crypto.com کار کرده است.

بن شارون، یکی از بنیانگذاران شرکت مدیریت دارایی دیجیتال Illumishare SRG، در ۱۹ نوامبر به کوین تلگراف گفت که حسابرسی ذخایر گزینه ای مناسب برای بررسی سلامت مالی مبادلات ارزهای دیجیتال است. او گفت که این یک قدم است، اما کافی نیست.

سرمایه‌گذاران میلیون‌ها دلار را در طول ۱۲ ماه گذشته از دست داده‌اند، زیرا شرکت‌های ارزهای دیجیتال بزرگ مانند Three Capital Arrows، Celsius و اخیراً صرافی کریپتو FTX ورشکسته شدند.نویسنده: Ciaran Lyons

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا