🚨 اخبار ارز دیجیتال

کمیته بازل برای بررسی الزامات افشای دارایی های رمزنگاری بانک ها

این کمیته قبلاً محدودیت‌هایی برای نگهداری ارزهای دیجیتال در ذخایر بانکی دارد، اما گفت تمرکز ارزهای دیجیتال در تعداد کمی از بانک‌ها به بحران مارس کمک کرده است.

پیامدهای بحران بانکی در اوایل سال جاری همچنان ادامه دارد زیرا کمیته نظارت بانکی بازل در نظر دارد بانک ها را ملزم به افشای دارایی های رمزنگاری خود کند. این کمیسیون که تحت نظارت بانک تسویه بین‌المللی فعالیت می‌کند، وجود ارزهای دیجیتال را یکی از عواملی دانست که منجر به شکست چندین بانک در ماه مارس شد.

در جلسات ۴ و ۵ اکتبر، کمیته درباره علل ورشکستگی بانک سیلیکون ولی (SVB)، Signature Bank of New York (SBNY) و First Republic Bank (FRC) بحث کرد؛ ما وضعیتی را در آستانه سقوط در نظر گرفتیم. ورشکستگی Credit Suisse (CS) توسط رقیب UBS خریداری شده است.

مرتبط: در میان SVB و Signature Bank Run، کریپتوکارنسی به عنوان یک پناهگاه امن خدمت کرد: کتی وود

بر اساس گزارش کمیته، سه روند ساختاری ممکن است به طور غیرمستقیم در ورشکستگی بانک ها نقش داشته باشد. نقش واسطه‌های غیربانکی در سال‌های اخیر افزایش یافته است، دارایی‌های کریپتو در تعداد کمی از بانک‌ها متمرکز شده‌اند و پیشرفت‌های دیجیتالی‌سازی به مشتریان اجازه می‌دهد تا وجوه خود را سریع‌تر جابجا کنند.

در این گزارش همچنین مسائل سیاستی به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت.

مسائل نظارتی و نظارتی در بحران بانکی ۲۰۲۳.منبع: کمیته بازل

این گزارش به طور خاص نقش ارزهای رمزنگاری شده را در شکست بانک Signature برجسته می کند. کمیته دریافت که:

مشتریان SBNY در میان شرکت‌های دارایی دیجیتال متمرکز شده‌اند، که این شرکت را با فرارسیدن «زمستان ارز دیجیتال» در سال ۲۰۲۲ در موقعیتی نامطمئن قرار می‌دهد. […] حاکمیت ضعیف SBNY و شیوه‌های ناکافی مدیریت ریسک باعث شد این بانک نتواند به طور مؤثر نقدینگی را تحت فشار مدیریت کند.

SBNY توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک در ۱۲ مارس تعطیل شد. در آن زمان، رگولاتورها گفتند که ارزهای دیجیتال پشت این تصمیم نبودند.

در این گزارش آمده است که این بحث به معنای برنامه هایی برای بازنگری چارچوب بازل نیست. در ژانویه، کمیته چارچوب را اصلاح کرد تا نسبت دارایی های رمزنگاری شده در ذخایر بانکی را به ۲٪ محدود کند.

در بیانیه ای که به همراه این گزارش منتشر شد، آمده است که به زودی یک سند مشاوره در مورد افشای قرار گرفتن در معرض دارایی های کریپتو منتشر خواهد شد.

این تازه ترین بازنگری از مشکلات بانک ها در ماه مارس است. فدرال رزرو ایالات متحده و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) نتایج خود را در مورد این حادثه در آوریل منتشر کردند و FDIC تحقیقات دیگری را در ماه اوت انجام داد.

مجله: وام مسکن با استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان وثیقه: آیا خطرات آن بیشتر از پاداش است؟


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا