🚨 اخبار ارز دیجیتال

مجموع رویکردهای قفل شده ۴۰۰ میلیون دلار، پایگاه فراتر از سولانا اوج می گیرد

طبق داده های DeFi Llama، TVL Solana در ماه گذشته با ۹.۶۴ درصد کاهش به تنها ۳۵۸.۹۶ میلیون دلار رسید، در حالی که TVL Base به ۳۹۷.۳۲ میلیون دلار افزایش یافت.

مجموع ارزش قفل شده (TVL) در شبکه Layer 2 Base کوین بیس در حدود یک ماه و نیم از زمان راه اندازی آن در ماه آگوست به ۳۹۷.۳۲ میلیون دلار افزایش یافته است. این عدد Base را از نظر TVL جلوتر از شبکه Solana قرار می دهد که در زمان نگارش این مقاله ۳۵۸.۹۶ میلیون دلار بود.

۳۰ روز گذشته دوره مهمی برای Base بوده است، به طوری که داده های DeFi Llama نشان می دهد که TVL شبکه در طول ماه گذشته ۹۷.۲۱٪ افزایش یافته است.

در مقایسه، TVL سولانا در مدت مشابه ۹.۶۴ درصد کاهش یافت.

۱۰ زنجیره برتر از نظر TVL.منبع: DeFi Llama

دو پروژه Base-native بیشترین سهم TVL را در شبکه به خود اختصاص داده اند.

Aerodrome Finance، یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) با TVL 97.83 میلیون دلار در جایگاه اول قرار گرفت، در حالی که Friend.tech، یک برنامه غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی (DeSo) با TVL 36.53 میلیون دلار در رتبه دوم قرار گرفت.

Aerodrome در ۲۸ آگوست راه اندازی شد و به کاربران اجازه می دهد نقدینگی را واریز کنند و توکن های AERO و همچنین چندین ویژگی دیگر را کسب کنند. پس از ناکامی در جمع آوری سپرده های قابل توجه در چند روز اول، TVL Aerodrome در ۳۱ آگوست به شدت افزایش یافت و تنها در آن روز ۱۵۰ میلیون دلار جمع آوری کرد.

TVL این شرکت در ۲ سپتامبر به ۲۰۰ میلیون دلار رسید، اما به نظر می رسد تبلیغات اولیه از آن زمان به بعد کاهش یافته است و TVL حدود ۵۱ درصد نسبت به اوج خود کاهش یافته است.

Aerodrome TVL از زمان راه اندازی آن.منبع: DeFi Llama

Friend.tech در ۱۱ آگوست راه اندازی شد و این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد تا شبکه های اجتماعی را از طریق خرید و فروش “کلید” توکن کنند. علیرغم اینکه در اواخر آگوست به دلیل فعالیت و هزینه‌های کاربر «مرده» اعلام شد، این پلتفرم در ماه سپتامبر به طرز چشمگیری افزایش یافت.

طبق گفته DeFi Llama، TVL Friend.tech در ماه گذشته ۵۴۰ درصد افزایش یافته است، که بیشتر آن به دنبال پمپی است که در ۹ سپتامبر همزمان با بهبود حجم معاملات روزانه آغاز شد.

با نگاهی بیشتر به پایین لیست، TVL Base معمولاً تحت سلطه پلتفرم های چند شبکه ای DeFi مانند Compound، Curve و Uniswap است.

Friend.tech TVL از زمان راه اندازی آن وجود داشته است.منبع: DeFi Llama

تراکنش پایه ATH

کوین تلگراف در اوایل این ماه گزارش داد که طبق داده های BaseScan، Base به اوج جدیدی در معاملات روزانه رسیده است و در ۱۴ سپتامبر به ۱.۸۸ میلیون رسید.

این تعداد به طور قابل توجهی بیشتر از زنجیره های رقیب مانند Optimism و Arbitrum بود که در آن روز در مجموع حدود ۸۸۰۰۰۰ بازدیدکننده داشتند.

مربوط: گزارش: Coinbase پس از ورشکستگی به دنبال خرید FTX Europe است

در حالی که رکورد بیس بیس دست نخورده باقی مانده است، تعداد تراکنش های روزانه به حدود ۹۰۸۰۰۰ تراکنش تا ۲۲ سپتامبر کاهش یافته است.

معاملات اساسی روزانه منبع: Basescan.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟

نویسنده: Brian Quarmby
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا