🚨 اخبار ارز دیجیتال

پایگاه و خوش بینی چارچوب حکومتداری مشترک و تقسیم درآمد را اعلام کرد

این دو شبکه از کیف پول‌های چند امضایی برای به اشتراک گذاشتن مزایا و حکمرانی استفاده خواهند کرد و با رشد اکوسیستم، «شورای امنیت» ایجاد خواهد شد.

توسعه دهندگان پشت شبکه های Base و Optimism به طور مشترک توافقنامه ای را در مورد تقسیم درآمد و اشتراک حاکمیتی اعلام کرده اند. شرکت مادر بیس، کوین‌بیس، همچنین فهرستی از «اصول بی‌طرفی» را منتشر کرده است تا از متمرکز شدن پایگاه جلوگیری کند. این اعلامیه در ۲۴ آگوست از طریق سه پست وبلاگ جداگانه منتشر شد. یکی از Optimism Collective، یکی از Base و دیگری از Coinbase.

طبق پستی که توسط Optimism Collective با مدیریت مشترک انجام شده است، قراردادهای هوشمند Base فقط از طریق حساب‌های کیف پول چند امضایی ۲/۲ قابل ارتقا هستند. یکی از امضاها توسط پایگاه و دیگری توسط تیمی در شبکه خوش بینی (به نام “بنیاد خوش بینی”) نگهداری می شود. این بدان معنی است که بدون رضایت تیم Optimism نمی توان پایگاه را ارتقا داد. با انتخاب زنجیره های بیشتری برای استفاده از پشته OP و تبدیل شدن به بخشی از «ابر زنجیره ها»، مدیریت به «شورای امنیتی» متشکل از نمایندگان تمام زنجیره هایی که این اکوسیستم را تشکیل می دهند واگذار می شود.

همچنین Base 2.5 درصد از درآمد یا ۱۵ درصد از سود خود را که بیشتر باشد، به Optimism Collective پرداخت خواهد کرد. در عوض، این شرکت «تقریباً ۱۱۸ میلیون توکن OP» دریافت می‌کند و می‌تواند در حاکمیت پروتکل Optimism نظری داشته باشد. در این اطلاعیه آمده است: «برای حفظ تعادل، این مقدار به ۹ درصد از کل عرضه قابل رأی محدود خواهد شد.

مطالب ارسالی از پایگاه با نام نویسنده اصلی، جسی پولاک منتشر شد. او قول داد که پایگاه به مرور زمان غیرمتمرکزتر خواهد شد و از آنچه Vitalik Buterin آن را “مرحله ۰” می نامد به “مرحله ۲” از عدم تمرکز لایه ۲ منتقل می شود. تیم Base روی بهبود مقیاس پذیری دو مشتری Optimism فعلی، op-geth و op-node کار کرد و یک کلاینت کاملاً جدید به نام “op-reth” ایجاد کرد تا انواع مشتریان مورد استفاده را متنوع کند. Masu.

مربوط: پایگاه شبکه لایه ۲ کوین بیس به ۱۳۶۰۰۰ کاربر فعال روزانه رسید

این تیم همچنین به توسعه بدبینی، یک ابزار نظارت شبکه بلادرنگ که تلاش می‌کند تهدیدات امنیت سایبری را زود تشخیص دهد، ادامه خواهد داد.

علاوه بر این، پولاک تأیید کرد که Base درآمد خود را با Optimism Collective تقسیم خواهد کرد و در نهایت کلیدهای ارتقا را به شورای امنیت Optimism تحویل خواهد داد.

پست کوین بیس با نام ویل رابینسون، رئیس مهندسی این شرکت منتشر شد. او به طور خاص بر مفهوم “بی طرفی” تمرکز کرد.

رابینسون قول داد که کوین بیس یک شرکت کننده بی طرف در شبکه بیس باقی خواهد ماند. صرافی نمی‌تواند «ارزهای رمزنگاری شده را که کاربران به شبکه پایه وارد می‌کنند ذخیره یا کنترل کند، ترتیب معاملات را به نفع خود تغییر دهد، یا «از اطلاعات غیر عمومی جمع‌آوری‌شده از پایگاه سواستفاده کند».

رابینسون گفت که تیم بازاریابی کوین‌بیس و سایر بخش‌های این شرکت تنها از داده‌های در دسترس عموم از Block Explorer و سایر ابزارها برای بازاریابی محصولات کوین‌بیس استفاده می‌کنند و توالی‌ساز Base استدلال می‌کند که هیچ سود داخلی از انجام این کار وجود نخواهد داشت. خروج از پایگاه نیز بدون سانسور پردازش خواهد شد و به “آزادی ترک” رابینسون احترام می گذارد.

برخی از منتقدان شبکه بیس اظهار کرده اند که ماهیت متمرکز فعلی آن می تواند به نظارت نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده منجر شود. به عنوان مثال، وکیل گابریل شاپیرو گفت او گفت که این پایگاه “می تواند آسیب جانبی خطرناکی” برای صنعت ایجاد کند.

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase نیز در ۷ مارس اخم کرد و گفت که “بازیگران فشرده” Base باید تأیید هویت را اجرا کنند. علیرغم این انتقادات، بسیاری از سرمایه گذاران اتریوم ابراز امیدواری کرده اند که Base و سوپرچین Optimism به جذب کاربران جدید به اکوسیستم اتریوم کمک کنند.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا