اخبار ارز دیجیتال

شبکه پایه تقریباً به 2 میلیون تراکنش در روز می رسد، اما همچنان از Polygon و BSC عقب است

Base از نظر تراکنش های روزانه از دیگر شبکه های لایه 2 مانند Optimism و Arbitrum بهتر عمل کرد، اما همچنان از Polygon و BSC فاصله داشت.

بر اساس داده‌های BaseScan کاوشگر بلاک چین، پایگاه شبکه لایه ۲ کوین‌بیس به اوج جدیدی در تراکنش‌های روزانه رسیده است و رکورد قبلی را که در ماه آگوست راه‌اندازی شده بود، شکست.

نمودار تراکنش روزانه مبتنی بر شبکه لایه 2. منبع: BaseScan

در 14 سپتامبر، بلاک چین لایه 2 به 1.88 میلیون تراکنش رسید که از رکورد قبلی 1.41 میلیون تراکنش در 21 آگوست، ماه راه اندازی شبکه، فراتر رفت. شبکه لایه 2 از دیگر زنجیره های رقیب مانند Optimism و Arbitrum که در مجموع 878000 تراکنش در روز ثبت کردند، بهتر عمل کرد.

علیرغم رسیدن به نقطه عطف، شبکه های لایه 2 همچنان از بلاک چین های برجسته تری مانند Polygon و BNB Smart Chain (BSC) عقب هستند. Polygon 2.1 میلیون تراکنش در همان روز داشت و BSC 3.1 میلیون تراکنش در همان روز داشت.

برخلاف رکورد قبلی تراکنش در 21 آگوست، که بلاک چین همچنین 136000 کاربر فعال روزانه را به همراه تعداد زیادی تراکنش ثبت کرد، این بار شبکه لایه 2 به این تعداد کاربر نداشت. براساس داده‌های ثبت شده توسط Dune Analytics، از نظر کاربران فعال روزانه، Base تا 14 سپتامبر تنها حدود 86000 کاربر داشته است.

کاربران فعال روزانه پایه شبکه لایه 2.منبع: Dune Analytics

Base به طور رسمی در 9 آگوست راه اندازی شد و به کاربران اجازه می دهد تا توکن ها را پل بزنند، توکن ها را مبادله کنند، نقدینگی ارائه کنند، توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را برش دهند و بسیاری از فعالیت های دیگر را که می توان در شبکه های لایه 2 انجام داد. اکنون این امکان وجود دارد.

مربوط: Friend.tech TVL طی چند هفته پس از اعلام “انقراض” از 20 میلیون دلار گذشت

از زمان راه اندازی، این شبکه با استقبال گرم جامعه ارزهای دیجیتال مواجه شده است. در 6 سپتامبر، بیش از 700000 NFT توسط بیش از 268000 کیف پول منحصر به فرد در شبکه Layer 2 ساخته شد. در دو هفته اول، دارایی‌های رمزنگاری شده به ارزش ۲۴۲ میلیون دلار به بلاک چین متصل شد و روزانه ۱۳۰۰۰۰ کیف پول منحصر به فرد از این بلاک چین استفاده می‌کردند.

مجله: Coinbase شکست می خورد، فلوریدا CBDC را ممنوع می کند، Ordinals با جنجال مواجه می شود: Hodler’s Digest

نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا