اخبار ارز دیجیتال

بانک‌های مرکزی فرانسه می‌گویند که صدور یورو دیجیتال یا «Cash Plus» احتمالاً اجباری است

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

فرانسوا ویلروی د گالهو سعی کرد با تاکید بر مزایای همکاری و CBDC، یورو CBDC پیشنهادی را به بانکداران تجاری بفروشد.

فرماندار بانک دو فرانس، فرانسوا ویلروی دو گالهاو، در 22 ژوئن به بانکداران تجاری گفت که یورو دیجیتال چیزی برای همه سهامداران دارد. او در کنفرانس جهانی مؤسسات عمومی به میزبانی بانک چند ملیتی فرانسوی BNP Paribas گفت که لغو واسطه گری در حال پیشرفت نیست. .

قبل از ذکر ارز دیجیتال بانک مرکزی یورو (CBDC)، Villeroy de Galhau با توضیح اینکه چرا بحران بانکی در اوایل سال جاری بر منطقه یورو تأثیری نداشت، شروع کرد. او مقررات و نظارت اروپایی را به حفظ امنیت سیستم بانکی اعتبار می دهد. اما او گفت که تصاحب کردیت سوئیس توسط UBS “سوالات جدیدی” در مورد حل و فصل بحران قطعی ایجاد کرد. او گفت: «چارچوب بانک مرکزی اروپا برای ارائه «نقدینگی برای حل و فصل سیستم یورو» هنوز ایجاد نشده است.

مرتبط: فرانسه به تصویب قانون سختگیرانه صدور مجوز شرکت ارزهای دیجیتال نزدیک می شود

لحن ویلروی دی گالهو با چرخش او به “پایه کمتر مورد توافق” یورو دیجیتال ملایم تر شد. او با لفاظی پرسید: وقتی همه چیز دیجیتالی می شود، چرا باید فقط پول بانک مرکزی روی کاغذ بماند؟

او ادامه داد: «eEuro به یک اسکناس دیجیتال یا Cash+ تبدیل خواهد شد. استفاده از آن داوطلبانه است، اما این مزیت را دارد که امکان استفاده از پول بانک مرکزی در تجارت الکترونیک را فراهم می کند. بدون آن، “دیر یا زود” یک بحران اعتماد وجود خواهد داشت. با این حال، به گفته ویلروی دی گالهاو، یورو دیجیتال منجر به بی واسطه گری نخواهد شد.

ما بانک های مرکزی قصد افتتاح حساب های فردی را نداریم.

Villeroy de Galhau گفت CBDC عمده فروشی نیز یک سرمایه گذاری مشترک است. بانک‌های تجاری و بانک‌های مرکزی هدف مشترک «ترویج امور مالی و اوراق بهادار توکن‌شده» دارند. تسهیل قابلیت همکاری فرامرزی. یورو دیجیتال نه تنها به رقیبی برای پول بانک های تجاری تبدیل نمی شود، بلکه به مقاومت در برابر «به اصطلاح «استیبل کوین» که احتمالاً توسط بازیگران غیر اروپایی صادر می شود، مقاومت خواهد کرد. در حقیقت:

احتمالاً وظیفه ما صدور CBDC است، اما این اراده ماست که CBDC را صادر کنیم، نه علیه شما، بلکه با بانک های تجاری.

Villeroy de Galhau گفت یورو دیجیتال در صورت تایید شورای بانک مرکزی اروپا از سال 2027 یا 2028 به مرحله اجرا در خواهد آمد.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟



نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا