اخبار ارز دیجیتال

بانک ها تحت فشار مقامات ایالات متحده برای قطع روابط با شرکت های رمزنگاری


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گفته می شود که بانک ها از ارائه خدمات به صنعت ارزهای دیجیتال توسط مقامات ایالات متحده منصرف شده اند.

چندین منبع به کوین تلگراف گفتند که به نظر می رسد مقامات ایالات متحده در حال احیای تاکتیک های گذشته برای سرکوب شرکت های ارزهای دیجیتال و بانک هایی هستند که به این صنعت خدمات می دهند.

یکی از بنیانگذاران Nic گفت، استراتژی ادعا شده شامل جداسازی سیستم مالی سنتی از بازار ارزهای دیجیتال با «گسترش در چندین مؤسسه برای منصرف کردن بانک‌ها از تجارت با شرکت‌های ارزهای دیجیتال» و «بدون بانک» بودن تجارت ارزهای دیجیتال است. کارتر شرکت سرمایه گذاری Castle Island و شرکت اطلاعاتی ارزهای دیجیتال Coin Metrics.

کارتر به کوین تلگراف گفت که این ادعا بر اساس مکالمات با مدیران بانکی از جمله بانک‌های کریپتو بومی و بانک‌های سنتی است. «آنها به من گفتند که با فشار شدید فدرال رزرو روبرو هستند. [Federal Reserve] و FDIC [Federal Deposit Insurance Corporation]بنیان‌گذاران به من می‌گویند که نمی‌توانند برای استارت‌آپ‌های جدید در جایی بانک کنند.» به گفته کارتر:

رگولاتورها در پشت صحنه مدیریت بانک را مرعوب و قلدر می‌کنند و «راهنمای» عمومی صادر می‌کنند که تاکید می‌کند بانک‌ها در کنترل ارزهای دیجیتال و ارائه خدمات به مشتریان ارزهای دیجیتال آزادی دارند. در عمل، بانک ها هرگز در انجام این کار آزاد نیستند.

دیگر رویدادهای نظارتی اخیر عبارتند از بیانیه مشترکی که توسط فدرال رزرو، FDIC و دفتر کنترل ارز (OCC) در ۳ ژانویه منتشر شد، با تمرکز بر “ایمنی و امنیت”. همچنین ماه گذشته، بایننس اعلام کرد که تنها تراکنش های ارز فیات بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار را تحت سیاست جدید Signature Bank خود پردازش می کند.

در دسامبر ۲۰۲۲، Signature Bank برنامه‌های خود را برای کاهش خدمات رمزنگاری، بازگرداندن وجوه به مشتریان و بستن حساب‌ها اعلام کرد. طبق گزارش‌ها، بانک‌ها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ حدود ۱۰ میلیارد دلار از سیستم بانکداری وام مسکن فدرال ایالات متحده به دلیل مشکلات نقدینگی مربوط به بازار نزولی و فروپاشی صرافی ارز دیجیتال FTX وام گرفتند.

آرون کاپلان، مدیر عامل و وکیل در بلاک چین فین‌تک Prometheum، گفت: صرافی‌های ارزهای دیجیتال و واسطه‌های مرتبط که در خارج از ایالات متحده فعالیت می‌کنند معمولاً بر حداکثر کردن سود و حوزه‌های قضایی تمرکز دارند. کوین تلگراف:

بانک‌ها در حال ارزیابی مجدد هستند که آیا ادامه ارائه این خدمات ارزش ریسک را دارد یا خیر.

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، در توییتر اظهار داشت: اولویت دیگر برای تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده ممنوعیت خدمات اشتراک ارز دیجیتال برای مشتریان خرده‌فروش است. سرمایه گذاری فرآیندی است که به سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال اجازه می دهد تا در ازای دریافت پاداش یا درآمد غیرفعال، ارزهای دیجیتال را در قراردادهای هوشمند قفل کنند.

روش های مقامات آمریکایی جدید نیست. در سال ۲۰۱۳، یک ابتکار نظارتی فدرال به نام نقاط خفه کردن عملیاتی، صنایع مختلف «پرخطر» را هدف قرار داد و نظارت بر موسسات مالی را افزایش داد که به این مشاغل خدمات می‌دهند.

تاثیر بر شرکت های رمزنگاری

به گفته کارتر، تاثیر آن بر صنعت ارزهای دیجیتال بسته شدن صرافی‌های ارزهای دیجیتال در بازار ایالات متحده و عدم دسترسی به نوآوری‌های مالی، و همچنین کاهش توانایی صاحبان خرده‌فروشی برای مبادله سکه‌های خود با دلار آمریکا و بسیاری از احتمالات دیگر خواهد بود. . او معتقد است که این حرکت صنعت کریپتو را به روزهای اولیه خود باز خواهد گرداند.

این بازگشت به روزهای بد ۲۰۱۴-۲۰۱۶ است، زمانی که جمع آوری پول از مبادلات بسیار دشوار بود. هیچ مزیتی برای این وجود ندارد. ”

کاپلان معتقد است که “اکوسیستم خدمات مالی رمزنگاری در امتداد چارچوب های نظارتی به خوبی تثبیت شده در حال تکامل است” و شرکت های موجود در این فضا باید “قوانین را بپذیرند یا نابود شوند.”

در مقابل، کارتر پیش‌بینی می‌کند که این ابتکار برای صنعت و سرمایه‌گذاران خصوصی معکوس خواهد بود، «بانک‌های سایه» را توانمند می‌کند و توسعه داخلی را بیشتر کند می‌کند. این درست نیست زیرا بلاک چین ها و استیبل کوین ها از قبل وجود دارند. آنها ساده لوح هستند هدف واقعی جلوگیری از رشد کریپتو به روشی است که آنها می دانند. ”

فدرال رزرو و دفتر کنترل ارز بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا