🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانکمن-فرید ممکن است هفته آینده در دادگاه فدرال نیویورک به قاضی لوئیس کاپلان دادخواست ارائه کند

Bankman-Fried بارها تاکید کرده است که خود را از نظر کیفری مسئول سقوط FTX نمی داند، اگرچه همکارانش قبلاً به گناه خود اعتراف کرده اند.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در بعدازظهر ۳ ژانویه در دادگاه حاضر شد تا یک دادخواست برای دو اتهام کلاهبرداری و شش اتهام تبانی در ارتباط با فروپاشی صرافی ارز دیجیتال FTX ارائه کند. رویترز گزارش داد که قصد دارد این کار را انجام دهد. با استناد به سوابق دادگاه، ۲۸ دسامبر. بانکمن-فرید در مقابل قاضی منطقه لوئیس کاپلان در منهتن حاضر می شود.

قاضی کاپلان در ۲۷ دسامبر پس از استعفای رونی آبرامز، اولین قاضی پرونده، به دلیل ارتباطش با FTX با شرکت دیویس پولک و واردول، جایی که همسرش شریک است، به این پرونده پیوست. این شرکت خدمات مشاوره ای را در سال ۲۰۲۱ به FTX ارائه کرده است.

کاپلان در سال ۱۹۹۴ توسط رئیس جمهور ایالات متحده بیل کلینتون نامزد شد و به دلیل رفتار صریح و مدیریت کارآمد خود در مراحل دادگاه شناخته شده است.

بنکمن-فرید قبل از دستگیری بارها اعلام کرده بود که به خاطر اقدامات خود به عنوان مدیر عامل FTX اعتقادی به اتهامات جنایی ندارد. جان ری، جانشین بنکمن-فرید، از FTX، در جلسه استماع کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که او “باور ندارد که بتوان به چنین اظهاراتی اعتماد کرد.”

مطالب مرتبط: بابا نوئل و گرینچ: قهرمانان و شروران ۲۰۲۲

ری از مدیریت Bankman-Fried، صرافی ارزهای دیجیتال که او یکی از بنیانگذاران آن است، انتقاد می کند. ری در شهادت کتبی قبل از جلسات مجلس گفت:

در طول حرفه‌ام، هرگز شاهد شکست کامل کنترل‌های شرکتی در هیچ سطحی از سازمان نبودم، از فقدان صورت‌های مالی تا شکست کامل کنترل‌های داخلی و حکمرانی.

بانکمن-فرید در حال حاضر با وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری به همراه والدینش در کالیفرنیا زندگی می کند که بخشی از آن از سهام خانه خانوادگی او تشکیل شده است. آزادی بانکمن-فرید مشروط به چندین شرط دیگر از جمله ارزیابی و درمان سلامت روان و سوء مصرف مواد بود.

دیمین وانگ ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک گفت، کارولین الیسون و گری وانگ، همکاران نزدیک او در FTX و شرکت تجاری وابسته به Alameda Research، به اتهامات وارده علیه خود اعتراف کردند و موافقت کردند با دادستانی همکاری کنند. در ۲۲ دسامبر قرارداد الیسون با وانگ در اوایل همان روز انجام شد، اما تا زمانی که بانکمن-فرید با استرداد او از باهاما موافقت کرد، مخفی نگه داشته شد.

نیشاد سینگ، دستیار نزدیک بانکمن-فرید و مدیر سابق مهندسی، و سام ترابوکو، که مدیرعامل سابق آلامدا ریسرچ همراه با الیسون بود که در ۲۴ آگوست استعفا داد، در حال حاضر با اتهامی مواجه نیستند.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا