اخبار ارز دیجیتال

گزارش: بحران بانکی بیش از 286 میلیارد دلار را در دو هفته وارد بازار پول کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بحران بانکی دو هفته گذشته باعث شده است که بسیاری از سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذاری‌های پرتفوی خود را به چرخش درآورند و میلیاردها دلار به صندوق‌های بازار پول آمریکا وارد کنند.

بر اساس داده‌های EPFR به‌دست‌آمده توسط فایننشال تایمز، بحران بانکی باعث شده است که بسیاری از سرمایه‌گذاران در دو هفته گذشته سرمایه‌گذاری‌های پرتفوی خود را تغییر دهند و تا ماه مارس بیش از 286 میلیارد دلار را به صندوق‌های بازار پول ایالات متحده منتقل کنند.

این ارقام نشان می‌دهد که گلدمن ساکس، جی‌پی مورگان چیس و فیدلیتی برندگان برتر در میان سرمایه‌گذارانی هستند که در دو هفته گذشته سرمایه‌های زیادی در بازار پول ایالات متحده سرمایه‌گذاری کرده‌اند. صندوق های پولی گلدمن ساکس 52 میلیارد دلار با رشد 13 درصدی دریافت کردند، در حالی که وجوه جی پی مورگان تقریباً 46 میلیارد دلار و Fidelity تقریباً 37 میلیارد دلار ورودی داشتند. این هجوم بالاترین میزان در یک ماه گذشته از آغاز شیوع کووید-19 است.

صندوق‌های بازار پول معمولا نقدینگی بالا و ریسک پایین را ارائه می‌کنند، که آنها را به انتخابی محبوب برای سرمایه‌گذاران در زمان‌های نامشخص تبدیل می‌کند. اکنون، در حالی که فدرال رزرو ایالات متحده به افزایش نرخ بهره برای کنترل تورم ادامه می دهد، این صندوق ها بهترین بازدهی خود را در سال های اخیر ارائه می دهند.

دارایی های صندوق بازار پولمنبع: پژوهشکده شرکت سرمایه گذاری

بر اساس گزارش موسسه شرکت های سرمایه گذاری، در هفت روز منتهی به 22 مارس، کل دارایی های صندوق های بازار پول 117.42 میلیارد دلار به 5.13 تریلیون دلار افزایش یافت. در میان صندوق‌های بازار پول مشمول مالیات، صندوق‌های دارایی دولتی 131.84 میلیارد دلار افزایش یافت و صندوق‌های اصلی 10.83 میلیارد دلار کاهش یافت. وجوه بازار پول معاف از مالیات 3.61 میلیارد دلار کاهش یافت.

مجله: سکه های ناپایدار: De-pegging، بانک ها و سایر خطرات در حال ظهور

در حالی که بانک‌های آمریکا و اروپا در بحبوحه سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه با محدودیت‌های نقدینگی مواجه هستند، جریان‌های ورودی صندوق‌های بازار پول ناشی از نگرانی‌ها در مورد سلامت سیستم مالی است.

سهام دویچه بانک در 24 مارس با افزایش حق بیمه برای خطرات احتمالی نکول کاهش یافت. به گزارش رویترز، به نقل از داده های S&P Global Market Intelligence، معاوضه های نکول اعتباری پنج ساله دویچه بانک، موسوم به CDS، در 222 واحد در ثانیه بسته شد که نسبت به روز گذشته 19 واحد افزایش داشت.

در ایالات متحده، با افزایش بیمه پیش فرض شرکت های خدمات مالی چارلز شواب و کپیتال وان در هفته گذشته، عدم اطمینان همچنان بر بانک های منطقه ای حاکم است.نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا