اخبار ارز دیجیتال

بانک تایلند اولین بانک مجازی را تا سال 2025 اجازه می دهد

تایلند با اجازه دادن به بانک های مجازی به دنبال تقویت رقابت و رشد اقتصادی است.

بانک تایلند (BOT) از طرح هایی رونمایی کرده است که به یک بانک مجازی اجازه می دهد برای اولین بار در این کشور فعالیت کند. بر اساس گزارش بلومبرگ، موسسات مالی تا سال 2025 قادر به ارائه خدمات خواهند بود.

یک “مقاله مشاوره در چارچوب مجوز بانک مجازی” توسط بانک مرکزی منتشر شده است و این برنامه در اواخر سال 2023 در دسترس خواهد بود و بانک های مجازی را قادر می سازد به عنوان ارائه دهندگان خدمات مالی عمل کنند. این حرکت بر تقویت رقابت و رشد اقتصادی تایلند تمرکز دارد.

BOT تا سال 2024 سه مجوز مختلف برای شرکت های علاقه مند صادر خواهد کرد. در این گزارش آمده است که حداقل 10 طرف علاقه مند به اعطای این مجوز هستند.

مقررات و نظارت بر بانک‌های مجازی مانند بانک‌های تجاری سنتی در چارچوب مجوز است. علاوه بر این، متقاضیان واجد شرایط باید شرایط خاصی را داشته باشند. بانک مرکزی کشور همچنین اعلام کرد:

بانک‌های مجازی از طریق وام‌دهی غیرمسئولانه، احزاب مورد علاقه، و سوءاستفاده از موقعیت غالب خود در بازار برای ایجاد خطر برای ثبات مالی، سپرده‌گذاران و در کل مصرف‌کنندگان، رقابتی را به سمت پایین آغاز کرده‌اند.

به گفته بانک مرکزی، بانک مجازی در چند سال اول فعالیت خود در یک «فاز محدود» قرار خواهد گرفت که شامل نظارت دقیق برای جلوگیری از ریسک سیستمی مالی خواهد بود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند اخیراً برنامه هایی را برای تقویت قوانین ارزهای دیجیتال با هدف افزایش حمایت از سرمایه گذاران اعلام کرده است. مقامات همچنین در حال تدوین دستورالعمل های سختگیرانه برای تبلیغات ارزهای دیجیتال هستند.

به گزارش کوین تلگراف، تایلند اخیرا یک قرارداد همکاری فنی با مجارستان امضا کرده است تا به پذیرش فناوری بلاک چین کمک کند.

بسیاری از پیشرفت‌های مرتبط با رمزنگاری، از جمله برنامه‌هایی برای اجرای آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای حدود 10000 کاربر در سال 2022 وجود دارد. تایلند در فهرست جهانی پذیرش رمزنگاری توسط شرکت تحلیلی Chainalysis در رتبه هشتم قرار دارد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا