اخبار ارز دیجیتال

بانک روسیه می خواهد استخراج کنندگان را از فروش ارزهای دیجیتال به روس ها منع کند

بانک مرکزی روسیه از ایده قانونی کردن عملیات استخراج ارز دیجیتال پشتیبانی می کند، اما تنها در صورتی که ماینرها سکه های خود را به غیر مقیم روسیه بفروشند.

بانک مرکزی روسیه همچنان موضع بسیار منفی خود را در مورد ارزهای دیجیتال حفظ می کند و پیشنهاد می دهد استخراج کنندگان محلی از فروش سکه های خود به مردم محلی منع شوند.

بانک روسیه از ایده قانونی کردن استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه به عنوان بخشی از لایحه ای که در اواسط نوامبر 2022 ارائه شد، حمایت می کند.

با این حال، بانک مرکزی روسیه می خواهد به ماینرها اجازه دهد تا ارزهای دیجیتال را فقط به ارزهای خارجی و غیر مقیم روسیه بفروشند، خبرگزاری محلی اینترفاکس در 7 دسامبر گزارش داد.

سخنگوی بانک روسیه گفت: «ما معتقدیم که ارزهای رمزنگاری شده به‌دست‌آمده در نتیجه ماینینگ تنها می‌توانند با استفاده از زیرساخت‌های خارجی به افراد غیر مقیم فروخته شوند.»

به طور کلی، ما به این موضع پایبند هستیم که گردش ارزهای دیجیتال در قلمرو فدراسیون روسیه مجاز نیست.

به نظر می‌رسد پیشنهاد جدید سؤالات زیادی را از سوی ماینرهای روسی برانگیخته است، زیرا بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارجی، روس‌ها را از استفاده از پلتفرم‌های خود به دلیل تحریم‌ها به دلیل جنگ روسیه در اوکراین منع کرده‌اند.

طبق پیشنهاد بانک روسیه، ماینرهایی که مایل به فروش رمزنگاری خود استخراج شده خود در روسیه هستند، باید عملیات خود را از طریق «نهادهای مجاز» انجام دهند.

این خبر پس از مخالفت وزارت دارایی روسیه با پیشنهاد بانک روسیه برای ارائه مجوزهای سختگیرانه برای عملیات استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه منتشر شد.

در 6 دسامبر، به نقل از معاون وزیر دارایی، الکسی مویسیف، نقل شده است که بانک مرکزی روسیه طرح جدیدی را تنظیم کرده است تا امکان استخراج معادن را تنها توسط “موسسات مجاز” فراهم کند. به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند، چنین حرکتی اساسا منجر به “مجوز کامل” برای استخراج ارزهای دیجیتال می شود. موسیف گفت: «ما مخالف آن هستیم.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، نمایندگان پارلمان روسیه در 17 نوامبر لایحه ای را در مورد استخراج ارزهای دیجیتال به مجلس عوام ارائه کردند. پیش نویس این لایحه شامل ممنوعیت فروش ارزهای دیجیتال استخراج شده به ساکنان روسیه نمی شود. در عین حال، این لایحه به ماینرها اجازه نمی‌دهد تا سکه‌های خود را در جایی به جز در مبادلات خارجی یا پلتفرم‌های تحت حمایت دولت که در چارچوب قوانین آزمایشی ارزهای دیجیتال توسعه می‌یابند، بفروشند.

مربوط: ماینرهای روسی کریپتو با احتکار دستگاه های ASIC از بازار نزولی سرمایه گذاری می کنند

آخرین اخبار پیچ و تاب جدیدی به تاریخچه طولانی بحث ها در مورد مقررات رمزنگاری بین بانک مرکزی ضد ارزهای دیجیتال روسیه و وزارت دارایی که دوستدار ارزهای دیجیتال است، اضافه می کند. سال‌ها بحث تنها به وضعیتی کمک کرده است که شهروندان و ساکنان روسیه هنوز چارچوب مشخصی برای ارزهای دیجیتال ندارند، اما پذیرش ارزهای دیجیتال محلی همچنان در حال رشد است.

لایحه روسیه در مورد استخراج ارز دیجیتال یکی از مورد انتظارترین طرح های قانونی این کشور است، در کنار طرح های دولت برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال برای پرداخت های فرامرزی برای کالاهای وارداتی. به گفته آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته مالی دومای روسیه، انتظار می رود اصلاحات مربوطه تا فوریه 2023 به تصویب برسد.

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا