اخبار ارز دیجیتال

بانک روسیه سازمانی برای استخراج ارزهای دیجیتال و پرداخت های فرامرزی ایجاد می کند: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک مرکزی روسیه قصد دارد یک موسسه جدید برای استخراج دارایی های رمزنگاری شده و پرداخت های بین المللی ایجاد کند.

روسیه از زمان حمله به اوکراین در سال ۲۰۲۲ اقدامات بیشتری را برای کاهش تحریم های جهانی انجام داده است. بر اساس گزارش های رسانه های محلی، بانک مرکزی این کشور در نظر دارد یک موسسه جدید برای استخراج دارایی های رمزنگاری و تسویه پرداخت های بین المللی راه اندازی کند.

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی، در جلسه ای در مجلس سفلی، یکی از اتاق های پارلمان روسیه، اعلام کرد که بانک روسیه اجازه استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت های خارجی را در برنامه آزمایشی می دهد. با این حال، این حرکت نشان دهنده تغییر در محیط رمزنگاری کشور نیست.

ما جایگاه مشابه ارزهای دیجیتال داخلی را حفظ خواهیم کرد. […] منسوخ. برای پرداخت های خارجی نیز فرض می کنیم که این امر در قالب یک آزمایش امکان پذیر است. بر اساس خلاصه ترجمه شده این گزارش، نابیولینا گفت: این لایحه در قالب یک رژیم قانونی آزمایشی نیز در حال تهیه است.

به گفته نابیولینا، مشاور اقتصادی سابق ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، این طرح شامل ایجاد یک “نهاد دارای مجوز ویژه” برای استخراج ارزهای دیجیتال و پرداخت‌های بین‌المللی است که شامل ارزهای دیجیتال و سایر معاملات شامل دارایی‌های دیجیتال می‌شود.

الکسی گوزنوف، معاون رئیس بانک روسیه به خبرنگاران گفت که این بانک در حال مذاکره با دولت در مورد نحوه فعالیت این دو شرکت است. گوزنوف گفت: «در حال حاضر گفتگوها با دولت برای روشن شدن دامنه فعالیت‌های آن در جریان است.» وی افزود که در آینده شرکت‌های خصوصی می‌توانند به این طرح‌ها کمک کنند.

گابی کوس، مدیر عامل انجمن جهانی دارایی دیجیتال و ارزهای دیجیتال در بیانیه ای به کوین تلگراف گفت که روسیه، چین و سایر کشورها معتقدند که «ارزهای رمزنگاری شده ابزار مالی جدیدی نیستند، بلکه تحولی در نحوه کار افراد و سازمان ها هستند. یا این یک تغییر اساسی است.» ارزش مبادله ای ”

او همچنین تاکید کرد که این اقدام می تواند بر سیستم مالی جهانی تأثیر بگذارد. این شامل ارتباط آمریکا با آینده مالی در عصر دیجیتال است.

«نوآوری ارزهای دیجیتال، فناوری بلاک چین و رفتار بیش از حد تهاجمی که کارآفرینان خارج از کشور را ترویج می‌کند، تنها توانایی ایالات متحده برای رهبری از منظر ژئوپلیتیک و سیاست پولی را تضعیف می‌کند.»

این توسعه در پی افشاگری های اخیر مبنی بر اینکه کشورهای عضو بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) در حال تلاش برای ایجاد ارزهای خود برای تسهیل تجارت هستند، صورت می گیرد. مارک لوری، مدیر عامل شرکت نرم‌افزاری DeFi Shipyard، در صحبت با کوین‌تلگراف، گفت که ارزهای دارای پشتوانه کالایی که برای پرداخت‌ها استفاده می‌شوند، مانند ارزهایی که توسط کشورهای بریکس برنامه‌ریزی شده‌اند، به تسلط دلار آمریکا می‌رسند. او گفت که جایگزینی در نظر گرفته نمی‌شود.

“سرمایه گذاران به طور فزاینده ای نسبت به فدرال رزرو بی اعتماد هستند، اما نه سرمایه گذاران و نه خود بریکس لزوماً اعتماد نخواهند کرد که هیئت حاکمه ارز تحت رهبری روسیه ارزش خود را کاهش نخواهد داد. […] در نهایت، این اعتماد نیست که مهم‌تر است، اعتماد نسبی است.»

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات بیشتر در مورد مالیات رمزنگاری شده

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا