اخبار ارز دیجیتال

بانک ژاپن ین دیجیتال را با ۳ مگا بانک آزمایش می کند

بانک مرکزی ژاپن قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ تصمیم بگیرد که آیا ارز دیجیتال منتشر کند یا خیر.

علیرغم عدم اطمینان ژاپن در مورد صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، بانک مرکزی ژاپن (BoJ) همچنان به آزمایش یک ین دیجیتال بالقوه ادامه می دهد.

بانک مرکزی ژاپن آزمایشی صدور CBDC را با همکاری سه مگابانک و یک بانک منطقه ای راه اندازی کرده است، بانک محلی نیهون کیزای شیمبون در ۲۳ نوامبر گزارش داد.

هدف آزمایشی ارائه آزمایشی آزمایشی برای انتشار ارز دیجیتال ملی ژاپن، ین دیجیتال، از بهار ۲۰۲۳ است.

به عنوان بخشی از آزمایش، انتظار می‌رود بانک ژاپن با بانک‌های خصوصی بزرگ و سایر سازمان‌ها برای شناسایی و حل مسائل مربوط به سپرده‌گذاری و برداشت از حساب‌های بانکی مشتریان همکاری کند. بر اساس این گزارش، آزمایشی شامل آزمایش قابلیت‌های آفلاین CBDC ژاپن برای پرداخت‌های بدون اینترنت خواهد بود.

در این گزارش آمده است که بانک مرکزی ژاپن قصد دارد آزمایش CBDC را برای حدود دو سال دنبال کند و تصمیم بگیرد که آیا تا سال ۲۰۲۶ ارز دیجیتال منتشر کند یا خیر.

این خبر در زمانی منتشر می شود که کشورهای سراسر جهان به طور فزاینده ای طرح های تحقیق و توسعه CBDC را راه اندازی می کنند و کشورهایی مانند چین در رقابت جهانی CBDC پیشرو هستند.

همانطور که Cointelegraph در ۲۲ نوامبر گزارش داد، بانک مرکزی هند در حال آماده شدن برای راه اندازی آزمایشی خرده فروشی روپیه دیجیتال در ماه دسامبر با همکاری بانک های بزرگ منطقه ای، از جمله بانک دولتی هند است. در اواسط نوامبر، مرکز نوآوری در بانک فدرال رزرو نیویورک، راه اندازی یک آزمایش اثبات مفهومی CBDC 12 هفته ای را با همکاری بانک های بزرگی مانند BNY Mellon، Citi و HSBC اعلام کرد.

مربوط: سیستم پرداخت بین المللی ژاپن کارت های پلاستیکی را برای CBDC آزمایش می کند

در حالی که اکثر کشورهای جهان برای راه اندازی CBDC عجله دارند، برخی از کشورها مانند دانمارک از رقابت ارز دیجیتال خارج شده اند. بانک مرکزی مشکلات بالقوه برای بخش خصوصی، ارزش ها و مزایای مشکوک و سایر مسائل را به عنوان دلایل تعلیق CBDC ها یا پروژه های مرتبط با CBDC ذکر کرد. با این حال، هیچ بانک مرکزی امکان راه اندازی CBDC را به طور کامل رد نکرده است.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا