اخبار ارز دیجیتال

بانک ایتالیا به طور انتخابی DLT را تشویق می کند و برای MiCA آماده می شود

ایگنازیو ویسکو، رئیس بانک مرکزی ایتالیا، طی یک سخنرانی طولانی در انجمن بازارهای مالی ایتالیا، در مورد ترویج یا محدود کردن دارایی های رمزنگاری شده صحبت کرد.

ایگنازیو ویسکو، رئیس بانک می گوید، بانک ایتالیایی به دنبال راه های جدیدی برای اعمال فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) است و در حال آماده شدن برای ظهور مقررات بازار ارزهای دیجیتال (MiCA) است.او در کنفرانس Assiom Forex، انجمن بازار مالی ایتالیا صحبت کرد. . ، ۴ فوریه.

به گفته ویسکو، DLT می تواند مزایایی مانند معاملات بین مرزی ارزان تر و کارایی بیشتر در سیستم مالی را به همراه داشته باشد. بانک مرکزی ایتالیا “بر نیاز به شناسایی مناطقی” تمرکز می کند که DLT می تواند به ثبات مالی و حمایت از مصرف کننده کمک کند.

ویسکو مایل است مقرراتی را ببیند که بازار ارزهای دیجیتال را مرتب کند تا «ابزارها و خدمات بسیار پرخطری که منابع را از فعالیت‌های تولیدی و رفاه جمعی منحرف می‌کنند» از آن‌هایی که منافع ملموس برای اقتصاد به ارمغان می‌آورند جدا کند.

“تکثیر دومی را می توان با ایجاد قوانین و کنترل هایی مشابه آنچه که قبلاً در سیستم مالی سنتی وجود دارد تشویق کرد. در عوض، اولی باید قویاً منع شود.”

ویسکو به طور خاص از “دارایی های رمزنگاری بدون ارزش ذاتی” در گروه قبلی یاد کرد.

به گفته آقای ویسکو، بانک ایتالیا در حال تلاش برای توسعه چارچوبی از فناوری ها و استانداردها در سطح اروپایی و جهانی است. همچنین با تنظیم کننده بازار اوراق بهادار ایتالیا، CONSOB، و وزارت اقتصاد و دارایی برای آغاز “فعالیت های مجوز و نظارت” MiCA همکاری می کند.

مطالب مرتبط: اتحادیه اروپا رای گیری نهایی درباره MiCA را پس از دو ماه به تعویق انداخت

ایتالیا اخیراً ۲۶ درصد مالیات بر عایدی سرمایه بر تراکنش‌های ارزهای دیجیتال بیش از ۲۰۰۰ یورو در سال ۲۰۲۳ اعمال کرده است. با این حال، مالیات دهندگان ایتالیایی می توانند از اول ژانویه ۱۴ درصد مالیات بر دارایی های رمزنگاری شده خود را بپردازند. این جایگزین، مالیات دهندگان را تشویق می کند تا دارایی های دیجیتال خود را اعلام کنند.

ویسکو تعداد خانوارهای ایتالیایی که دارایی‌های کریپتو دارند را ۲ درصد تخمین زد و گفت که دارایی‌های آنها به طور متوسط ​​«متوسط» است.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا