اخبار ارز دیجیتال

گزارش بانک هند خواستار اصلاحات نظارتی در مورد چالش‌های بازار ارزهای دیجیتال است

آخرین گزارش ثبات مالی RBI دیدگاه‌های منفی در مورد ارزهای دیجیتال را برجسته می‌کند و به جهان یادآوری می‌کند که هند خواستار اقدام جهانی در مورد مقررات ارزهای دیجیتال است.

بانک مرکزی هند (RBI) از ریاست گروه G20 از بزرگترین اقتصادهای جهان به عنوان منبری درخواست کرده است تا خواهان توسعه یک چارچوب نظارتی جهانی برای دارایی های رمزنگاری شده باشد. در آخرین گزارش ثبات مالی خود که در ۲۹ دسامبر منتشر شد، بانک‌ها نگرانی‌های خود را در مورد اکوسیستم رو به رشد ارزهای دیجیتال تکرار کردند و پیشنهاد کردند برخی از آن‌ها ممکن است ممنوع شوند.

علیرغم “بادهای مخالف قوی جهانی”، این گزارش با بیان اینکه “اقتصاد هند و سیستم مالی داخلی همچنان انعطاف پذیر هستند، به طور کلی به وضعیت فعلی هند خوش بینانه است.” با این حال، لحن در بحث کریپتو به‌طور چشمگیری تغییر کرده است، زیرا فهرست آشنای بحران‌هایی که در سال ۲۰۲۲ به Cryptoverse رخ داده است، برجسته شده است. شما به نوسانات کریپتو، همبستگی زیاد با سهام، ناکافی بودن آن به عنوان پوششی در برابر تورم و مشکلات اشاره کردید. در کنار حکمرانی اضافه کردم:

اهرم یک موضوع دائمی در حال اجرا در سراسر اکوسیستم کریپتو است که باعث می‌شود شکست‌ها سریع و ضررها بسیار زیاد و ناگهانی شوند.

در هر صورت، افزایش قیمت ها در اکوسیستم باعث افزایش محبوبیت ارزهای رمزنگاری شده، به ویژه در “قشر جوان جامعه” شده است. این گزارش نتیجه می گیرد:

دستیابی به یک رویکرد مشترک برای ارزهای دیجیتال برای پرداختن به ریسک‌های بالقوه ثبات مالی آینده و محافظت از مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران حیاتی است.

در این گزارش سه گزینه برای تنظیم ارزهای دیجیتال ارائه شده است. اولی اصل «ریسک یکسان، نتیجه نظارتی یکسان» است. دوم، او به احتمال ممنوعیت دارایی های رمزنگاری اشاره کرد “زیرا موارد استفاده در دنیای واقعی تا حد زیادی ناچیز است.” این گزینه “به دلیل سیستم های حقوقی مختلف و حقوق فردی پیچیده شده است.” برای “قدرت ملی” در سطح جهانی. گزینه سوم، “اختلال” بدون مقررات، برای تامین مالی جریان اصلی بسیار خطرناک در نظر گرفته شد. در این گزارش آمده است:

یکی از اولویت‌های هند تحت ریاست G20، ایجاد یک چارچوب نظارتی جهانی، از جمله ممنوعیت احتمالی دارایی‌های رمزنگاری بدون پشتوانه، استیبل کوین‌ها و DeFi است.

رئیس RBI هند می گوید: ارزهای دیجیتال می توانند جرقه بحران مالی بعدی را ایجاد کنند.

از زمان روی کار آمدن هند به عنوان رئیس جمهور، مقررات کریپتو اولویت گروه ۲۰ بوده است. علیرغم موضع منفی دولت در مورد ارزهای دیجیتال، هند حدود ۱۱۵ میلیون کاربر دارد. RBI نسبت به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی صعودی تر است. هند همچنین دارای یکی از بزرگترین نیروی کار وب ۳ در جهان است.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا