اخبار ارز دیجیتال

سؤالات رئیس بانک انگلستان برای پوند دیجیتال نیاز است

اندرو بیلی، فرماندار BoE تاکید کرد که بریتانیا در حال حاضر یک سیستم پرداخت عمده فروشی با ارتقاء عمده دارد.

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان (BoE) اندکی پس از حمایت وزرای دارایی منطقه یورو از کار بیشتر بر روی یورو دیجیتال، نسبت به نیاز به پوند دیجیتال ابراز تردید کرد.

رئیس بانک مرکزی اخیراً با استناد به «سیستم پرداخت ارز بانک مرکزی عمده فروشی با ارتقای عمده» موجود، نیاز به ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را زیر سوال برد.

بیلی همچنین اشاره کرد که هیچ برنامه ای برای حذف پول نقد برای استفاده خرده فروشی وجود ندارد. فرماندار BoE معتقد نیست پرداخت های خرده فروشی در این زمان باید تغییر کند. او توضیح داد:

قبل از اینکه بیش از حد از فناوری و ایده‌ها غافل شویم، باید مشکلی را که می‌خواهیم در اینجا حل کنیم، روشن کنیم.»

اظهارات بیلی در پی اظهارنظرهای اخیر مشاور سابق BoE در مورد عرضه CBDC های جدید در منطقه یورو و هزینه ها و خطرات ایجاد یک CBDC است.

در ۱۶ ژانویه، وزرای دارایی کشورهای منطقه یورو بیانیه ای در حمایت از ادامه کار بر روی یورو دیجیتال بالقوه که توسط بانک مرکزی اروپا در نظر گرفته شده است، منتشر کردند. گروه یورو تشخیص داده است که معرفی CBDC مستلزم بحث بیشتر در سطح سیاسی است. علاوه بر این، این گروه مسائلی را که مشاهده می‌کردند، از جمله تأثیرات زیست‌محیطی، حریم خصوصی، ثبات مالی و سایر مسائل را برجسته کردند.

در همان روز، تونی یتس، مشاور سابق BoE، در مقاله‌ای در فایننشال تایمز استدلال کرد که هزینه‌ها و خطرات ناشی از توسعه CBDC ارزش آن را ندارد. علاوه بر این، ییتس انگیزه های ایجاد CBDC ها را زیر سوال برد و آنها را “مشکوک” توصیف کرد.

مربوط: اقتصاددانان BIS پیشنهاد می کنند که CBDC TradFi را بهبود می بخشد تا کاربران را از ارزهای دیجیتال دور نگه دارد.

در همین حال، ایران و روسیه در حال بررسی ایجاد استیبل کوین های جدید با پشتوانه طلا هستند. به گزارش خبرگزاری روسی ودوموستی، ایران در حال همکاری با روسیه برای ایجاد موسوم به «توکن منطقه خلیج فارس» با هدف امکان تراکنش های فرامرزی است.

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا