اخبار ارز دیجیتال

مشاور سابق بانک چین از پکن می‌خواهد تا در مورد ممنوعیت کریپتو بازنگری کند

در حالی که ممنوعیت فعلی ارزهای رمزنگاری شده در چین در کوتاه مدت مفید است، اقتصاددانان استدلال کردند که یک فرصت طولانی مدت بزرگ وجود دارد که می توان از دست داد.

ایده لغو ممنوعیت ارزهای دیجیتال زمانی در چین مطرح شد که یکی از مقامات سابق بانک مرکزی این کشور را برای بازنگری محدودیت‌های سخت‌گیرانه ارزهای دیجیتال فراخواند.

هوانگ ییپینگ، یکی از اعضای سابق کمیته سیاست پولی بانک خلق چین (PBoC)، معتقد است که دولت چین باید تجدید نظر کند که آیا ممنوعیت تجارت ارزهای دیجیتال در بلندمدت پایدار است یا خیر.

بر اساس سوابق منتشر شده توسط وب سایت مالی محلی Sina Finance در ۲۹ ژانویه، هوانگ در یک سخنرانی در ماه دسامبر، در مورد آینده فین تک چین ابراز نگرانی کرد.

این مقام سابق استدلال کرد که ممنوعیت دائمی ارزهای دیجیتال می‌تواند بسیاری از فرصت‌ها را برای سیستم مالی رسمی، از جمله موارد مربوط به بلاک چین و توکن‌سازی، از دست بدهد.

هوانگ گفت: «ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده ممکن است در کوتاه مدت عملی باشد، اما اینکه آیا در بلندمدت پایدار است یا خیر، مستحق تجزیه و تحلیل دقیق است. او همچنین بر اهمیت توسعه یک چارچوب قانونی مناسب برای ارزهای دیجیتال تاکید کرد، اما اذعان داشت که این کار آسانی نخواهد بود.

“هیچ راه خوبی برای اطمینان از ثبات و عملکرد نحوه تنظیم ارزهای دیجیتال، به ویژه برای کشورهای در حال توسعه وجود ندارد، اما در نهایت ممکن است نیاز به یافتن یک رویکرد موثر داشته باشیم. من نمی توانم.”

هوانگ علیرغم درخواست برای تجزیه و تحلیل دقیق از مزایای بالقوه درازمدت ارزهای دیجیتال برای چین، تاکید کرد که ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین (BTC) دارای خطرات زیادی هستند. هوانگ استدلال کرد که بیت کوین بیشتر شبیه یک دارایی دیجیتال است تا یک ارز، زیرا ارزش ذاتی ندارد. با تکرار روایت ضد رمزنگاری به طور کلی، او همچنین استدلال کرد که بخش قابل توجهی از تراکنش‌های بیت کوین مربوط به تراکنش‌های غیرقانونی است.

هوانگ، که اکنون استاد اقتصاد در دانشکده توسعه ملی دانشگاه پکن است، همچنین اعتراف کرد که ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) با وجود اینکه سال‌ها پیش راه‌اندازی شد، به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته است. صدور استیبل کوین‌های مبتنی بر یوان دیجیتال هنوز یک موضوع “بسیار حساس” است، اما ارزش بررسی مزایا و معایب را دارد.

مربوط: بیش از ۱۴۰۰ شرکت چینی فعال در صنعت بلاک چین، نمایشگاه ملی کاغذ سفید

چین مدت‌هاست به‌خاطر موضع «بلاک‌چین، نه بیت‌کوین» شناخته می‌شود و شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین از این کشور خواسته است تا پذیرش بلاک چین را به عنوان هسته اصلی نوآوری در سال ۲۰۱۹ تسریع بخشد. در نهایت، تقریباً تمام معاملات ارزهای دیجیتال را در سال ۲۰۲۱ ممنوع خواهد کرد.

علیرغم این ممنوعیت، چین از ژانویه ۲۰۲۲ همچنان دومین استخراج کننده بزرگ بیت کوین در جهان است که نشان می دهد یک جامعه بزرگ رمزنگاری هنوز در این کشور حضور دارد. بر اساس داده‌های رسمی، مشتریانی از سرزمین اصلی چین ۸ درصد از صرافی ارزهای دیجیتال سقوط کرده FTX را با وجود ممنوعیت چین در تجارت ارزهای دیجیتال تشکیل می‌دهند.

برخی از علاقه مندان به کریپتوکارنسی محلی بر این باورند که چین هرگز افراد را از داشتن یا تجارت ارزهای دیجیتال منع نکرده است.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا