اخبار ارز دیجیتال

بانک چین: سناریوهای خرده فروشی باید گزینه های پرداخت دیجیتال رنمینبی را ارائه دهند

در کوتاه مدت، پلتفرم های تجارت الکترونیک می توانند CBDC را از طریق کدهای QR یکپارچه کنند.

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) در حال ارتقاء مدل فنی و تجاری است، اما بازار باید فرصتی برای گنجاندن آن در تمام گزینه‌های پرداخت خرده‌فروشی آنلاین ارائه دهد. این بیانیه را مو چانگچون، مدیر موسسه تحقیقات ارز دیجیتال بانک خلق چین، در ۳ سپتامبر بیان کرد.

مو در سخنرانی در نمایشگاه سالانه خدمات بین المللی چین، تمایل خود را برای دسترسی بیشتر به یوان دیجیتال برای توسعه دهندگان یوان دیجیتال در تمام سناریوهای خرده فروشی ابراز کرد. به گفته این فرد، CBDC چین، که به طور رسمی با نام یوان شناخته می‌شود، از نظر «شکل سازمانی» و مدل کسب‌وکار خود دچار «ارتقای قابل‌توجهی» شده است. اکنون زمان آن است که ابزار پرداخت خود را ارتقا دهید.

مربوط: دولت چین چاپگرها را راه اندازی می کند – چگونه بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد؟

مو به برنامه ها و پلتفرم های بانکداری تجاری مانند وی چت و علی پی اشاره کرد و تعهدات نظارتی آنها را یادآور شد. در کوتاه مدت، می‌توانیم روی پیاده‌سازی کدهای QR برای CBDC تمرکز کنیم و در بلندمدت می‌توانیم ابزارهای پرداخت خود را ارتقا دهیم.

این مقام مسئول به موضوع پرداخت عمده فروشی نیز پرداخت. به گفته مو، نیازی به تغییر کامل سیستم پرداخت بین بانکی فعلی نیست. ادغام گزینه پرداخت CBDC در آن کافی است. با این حال، در این گفتگو به جزئیات فنی چنین ادغامی اشاره ای نشده است.

چین به توسعه زیرساخت دیجیتال کاملاً کنترل شده با بلاک چین ادامه می دهد. در ماه آگوست، مقامات دولت چین از تبادل اطلاعات جدید مبتنی بر بلاک چین خبر دادند. تبادل اطلاعات تازه تاسیس هانگژو از فناوری دفتر کل توزیع شده برای ساده کردن تبادل اطلاعات فناوری اطلاعات سازمانی استفاده خواهد کرد.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال در بازارهای پر نوسان محافظت کنیم؟

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا