اخبار ارز دیجیتال

Bancor DAO با شکایت دسته جمعی به دلیل وعده حفاظت از ضرر دائمی مورد ضربه قرار گرفت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گفته می شود که شرکت پیشگام DAO با ارائه یک محصول “بدون ریسک” ده ها میلیون دلار را به سرمایه گذاران خرده آمریکایی از دست داده است.

گروهی از سرمایه گذاران یک شکایت دسته جمعی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه غربی تگزاس علیه سازمان غیرمتمرکز خودمختار بانکور (DAO)، شرکت عامل آن، بنیاد پروتکل B و بنیانگذاران آن تنظیم کرده اند. شاکیان ادعا می کنند که بانکور سرمایه گذاران را در مورد مکانیسم حفاظت از ضرر دائمی خود (ILP) برای ارائه دهندگان نقدینگی فریب داده است، یک اوراق بهادار ثبت نشده و موارد دیگر است.

طبق این شکایت، دومین محصول سرمایه‌گذاری v2.1 Bancor که در اکتبر ۲۰۲۰ معرفی شد و دارای یک ILP است، با ضرر کار می‌کرد که متهمان از آن مطلع بودند و اینکه «ما سعی کردیم برخی از سودها را با آن جبران کنیم. راه اندازی یک محصول جدید v3 که نوید می دهد بدون اینکه کاربران خود را در معرض خطر قرار دهید، رقابتی ترین بازده را در هر کجا دریافت کنید. ”

زیان غیرمتمرکز در مدل‌های بازارساز خودکار در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) زمانی رخ می‌دهد که یک ارائه‌دهنده نقدینگی دارایی‌ها را در یک استخر سپرده‌گذاری می‌کند و یکی از توکن‌های درگیر ارزش خود را در برابر توکن دیگری در استخر از دست می‌دهد. غیر دائمی نامیده می شود زیرا شرایط معامله ممکن است بعداً ارزش توکن را بازگرداند. هیچ ضرری شناسایی نمی شود مگر اینکه سرمایه گذار توکن ها را از استخر خارج کند.

مطالب مرتبط: Zircon Finance Mainnet را برای کاهش تلفات دائمی در Moonriver راه اندازی می کند

در ۱۹ ژوئن ۲۰۲۲، Bancor با افزایش برداشت مواجه شد که منجر به “تعلیق” ILP شد. سرمایه گذاران هنوز هم می توانستند دارایی های خود را برداشت کنند، اما ضررهایی را تجربه کردند که ILP قرار بود از آن جلوگیری کند. این منجر به “از دست دادن نزدیک به ۵۰٪ LP” شد. [Liquidity Provider] این شکایت ادعا می کند که سرمایه گذاری های برنامه ای به ارزش ده ها میلیون دلار برای سرمایه گذاران خرده ایالات متحده انجام شده است.

شاکیان همچنین ادعا می کنند که بنیانگذاران DAO کنترل DAO را حفظ می کنند.

“بانکور ظاهراً توسط یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (“Bancor DAO”) اداره می شود، اما متهمان مستقیم (کنترل سرمایه، کارکنان و کد) و غیرمستقیم (کنترل و کنترل Bancor DAO) بر عملیات Bancor.) دارند و تقریباً کامل باقی می مانند. کنترل بر هر دو ). ”

آنها همچنین استدلال می کنند که برنامه LP Bancor یک “قرارداد سرمایه گذاری الزام آور و وثیقه تحت قوانین ایالات متحده” است. علاوه بر این:

“اگر متهمان الزامات مربوط به ثبت و افشا را رعایت می کردند، شاکیان و سایر اعضای کلاس در برنامه LP سرمایه گذاری نمی کردند.”

شاکیان شش اتهام را به اتهام نقض قانون اوراق بهادار سال ۱۹۳۳ و قانون بورس اوراق بهادار سال ۱۹۳۴، نقض قرارداد و غنی سازی ناروا علیه متهمان مطرح کرده اند. آنها خواهان غرامت، خسارت و بهره هستند.

مجله: خطرات قانونی درگیر شدن با DAOنویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا