اخبار ارز دیجیتال

Balancer پس از هشدار آسیب پذیری، نزدیک به 900000 دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت

تعادل‌دهنده پروتکل DeFi تنها چند روز پس از انتشار عمومی آسیب‌پذیری مؤثر بر استخر تقویت‌شده آن مورد سوء استفاده قرار گرفت.

Balancer، سازنده بازار خودکار و پروتکل مالی غیرمتمرکز اتریوم، برای رسیدن به نزدیک به 900000 دلار، X در 27 آگوست، چند روز پس از افشای یک آسیب‌پذیری که پروتکل چندین استخر را فاش کرد، مورد سوء استفاده قرار گرفت. (توئیتر قدیمی) تأیید شد.

آدرس اتریوم که گفته می شود متعلق به مهاجم بود روشن شد توسط مایر درف، کارشناس امنیت بلاک چین. پس از اکسپلویت، این آدرس دو انتقال استیبل کوین دای (DAI) به ارزش ۶۳۶۸۱۲ دلار و ۲۵۷۵۲۷ دلار دریافت کرد که کل موجودی را به بیش از ۸۹۳۹۷۸ دلار رساند.

او افزود که تیم پروتکل در X پست کرد که “تعادل کننده از سوء استفاده های مربوط به آسیب پذیری های زیر آگاه است” و اظهار داشت که در حالی که اقدامات کاهشی انجام شده در روزهای اخیر به طور قابل توجهی خطر را کاهش داده است، استخرهای تحت تاثیر نمی توانند متوقف شوند. این توصیه می‌کند: «کاربران باید از LP‌های آسیب‌دیده خارج شوند تا از بهره‌برداری بیشتر جلوگیری کنند».

Balancer برای اولین بار در 22 آگوست یک آسیب پذیری مهم را نشان داد که بر استخرهای تقویت شده تأثیر می گذارد و باعث شد که وجوه را از ارائه دهندگان نقدینگی (LPs) برداشت کند و استخرها را برای کاهش آسیب احتمالی به حالت تعلیق درآورد. دارایی های مستقر در اتریوم، Polygon، Arbitrum، Optimism، Avalanche، Gnosis، Fantom و zkEVM در معرض خطر هستند.

در روزی که آسیب پذیری کشف شد، تنها 1.4 درصد از کل دارایی ها در معرض خطر بود که معادل بیش از 5 میلیون دلار دارایی است. تا 24 آگوست، حداقل 2.8 میلیون دلار یا 0.42٪ از کل ارزش قفل شده (TVL) همچنان در معرض خطر بود. Balancer به کاربران در X هشدار داد:

“در حالی که ما معتقدیم که وجوه در یک استخر آرام (با برچسب “آرام”) ایمن هستند، با این وجود تصمیم به موقع برای مهاجرت به یک استخر امن یا برداشتن آن است. به شدت توصیه می شود. استخرهایی که قابل کاهش نیستند به عنوان “در معرض خطر” برچسب گذاری می شوند. اگر LP در یکی از این استخرها هستید، لطفاً فوراً آن را ترک کنید. ”

این پروتکل در ژوئن گذشته با هدف افزایش عملکرد کاربران و کاهش هزینه ها به شبکه Optimism معرفی شد.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: کتیبه بازگشتی – بیت کوین “ابر کامپیوتر” و BTC DeFi به زودی ارائه می شودنویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا