اخبار ارز دیجیتال

حذف آلت کوین های اصلی به دنبال Bakkt، Robinhood، eToro: گزارش

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بنا بر گزارش‌ها، Bakkt معاملات توکن‌های Solana، Polygon و Cardano را که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اخیرا آن‌ها را اوراق بهادار ارزیابی کرده است، به حالت تعلیق درآورده است.

صرافی مشتقات مستقر در نیویورک، Bakkt، سه آلتکوین محبوب را به دنبال تحولات اخیر نظارتی ایالات متحده از فهرست حذف می کند. طبق گزارش Fortune، معاملات Solana (SOL)، Polygon (MATIC) و Cardano (ADA) متوقف شده است.

این تصمیم در پی شکایتی است که هفته گذشته توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه صرافی‌های ارز دیجیتال Binance و Coinbase ارائه شد. در این شکایت، رگولاتور بیش از 20 دارایی دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار، از جمله SOL، MATIC و ADA برچسب‌گذاری کرد. تعداد کل ارزهای رمزنگاری شده که توسط رگولاتورهای ایالات متحده به عنوان “اوراق بهادار” در نظر گرفته می شوند، اکنون حدود 68 عدد است.

مشاور کل و منشی Bakkt، Mark D’Annunzio به فورچون گفت که این شرکت تغییرات را “تا زمانی که شفافیت بیشتری در مورد نحوه ارائه لیست گسترده‌تری از سکه‌ها به طور منطبق وجود داشته باشد” اعمال خواهد کرد.

اقدامات اجرایی SEC به عدم اطمینان نظارتی کمک کرده است و باعث شده است که سایر پلتفرم‌های معاملاتی جفت توکن‌های خود را در چند روز گذشته از فهرست حذف کنند. در اوایل این هفته، eToro تنها چند روز پس از اینکه رقیب Robinhood پشتیبانی از SOL، MATIC و ADA را متوقف کرد، Algorand (ALGO)، Decentraland (MANA)، MATIC و Dash (DASH) را برای مشتریان آمریکایی خریداری کرد.

مطالب مرتبط: با توجه به هوشیاری سرمایه گذاران، خروج صندوق های ارز دیجیتال در هشت هفته به 417 میلیون دلار رسید.

یکی از پیامدهای مهم برای صنعت ارزهای دیجیتال این است که حذف آلت کوین‌ها از فهرست، نقدینگی را در یک توکن ضعیف کاهش داده است. بر اساس داده های CoinMarketCap، MATIC، ADA و SOL در مجموع نزدیک به 10 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داده اند.

ارزش بازار SOL از 8.78 میلیارد دلار در 4 ژوئن به 5.85 میلیارد دلار در زمان نگارش این مقاله کاهش یافته است. در همین مدت، ارزش بازار ADA از 13.31 میلیارد دلار به 9.0 میلیارد دلار کاهش یافت، در حالی که ارزش بازار MATIC از 8.37 میلیارد دلار به 5.32 میلیارد دلار کاهش یافت.

ارزش بازار SOL در 30 روز گذشته. منبع: CoinMarketCap

خروج Bakkt از فهرست به دنبال خرید پلتفرم فناوری بلاک چین Apex Crypto در ماه آوریل به مبلغ 55 میلیون دلار به صورت نقد و سهام انجام شد. پس از خرید، Bakkt همچنین برای بازنگری جفت توکن های معامله شده در پلتفرم خود تلاش کرد و 25 توکن از 36 رمز ارز فهرست شده را حذف کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا