🚨 اخبار ارز دیجیتال

بایدو سیستم هوش مصنوعی Ernie 4.0 را معرفی کرد و می‌گوید عملکرد کلی «همتراز با ChatGPT» است.

این غول چینی مدعی است آخرین مدلش در تولید متن، تصویر و ویدئو با مدل محبوب OpenAI رقابت می کند.

بایدو، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری چین، نسخه ۴.۰ چت ربات محبوب هوش مصنوعی (AI) مدل زبان مقیاس بزرگ (LLM) خود “Ernie” را منتشر کرده است.

با توجه به ترجمه انگلیسی ارائه شده توسط بایدو و تعبیه شده در X Post به همراه زیرنویس‌های معمول Google Translate، مدیر عامل شرکت رابین لی گفت که مدل به روز شده از نظر عملکرد کلی با GPT-4 برابری می‌کند.

رابین لی آخرین ویژگی های مدل جدید ارنی را از طریق چهار حوزه مختلف توضیح داد: درک، تولید، استدلال و حافظه.

بایدو در رده “درک” ادعا می کند که تعامل انسان و کامپیوتر به طور کلی بهبود یافته است. در یکی از پست‌های تاپیک اعلامیه آمده است: «ربات‌های ERNIE اکنون می‌توانند به طور دقیق «عبارات خارج از نظم، عبارات مبهم و معانی ضمنی» را در متن تفسیر کنند.

این امر به ویژه قابل توجه است زیرا ارنی به دو زبان چینی و انگلیسی آموزش دیده است. آموزش مدل ها برای درک اعلان های محاوره ای یا محاوره ای به طور سنتی برای مهندسان LLM کار دشواری بوده است.

مربوط: بایدن از طریق اشخاص ثالث مقررات سختگیرانه ای را در مورد تراشه های هوش مصنوعی چین در نظر می گیرد

برخلاف نسخه‌های قبلی، به نظر می‌رسد Ernie 4.0 قابلیت‌های قابل توجهی در کیفیت و سرعت در تولید تصاویر، فیلم‌ها و کپی‌های ثابت بهبود یافته است. پست دیگری در این تاپیک می‌گوید: “من ۱ تبلیغ ویدیویی، ۵ نسخه تبلیغاتی و ۱ پوستر را تنها در ۳ دقیقه با یک تصویر و چند درخواست ایجاد کردم. ما افراد را به تیم‌های بازاریابی تبدیل می‌کنیم.”

در حوزه استنباط، مدیرعامل رابین لی با پرسیدن سؤالات پیچیده، قابلیت های حل مسئله تحلیلی پیشرفته مدل را نشان داد. مدل‌های مشابه LLM در گذشته با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کردند که به نوعی استدلال نیاز دارند. در نمایش، ارنی هم متن و هم تصاویر و هم پاسخ های مختصر و واضح را ارائه می دهد.

مرحله نهایی به روز رسانی ۴.۰ شامل گسترش به اصطلاح “حافظه” ارنی بود. تا آنجا که ما می دانیم، هیچ مدرک علمی مبنی بر اینکه سیستم های LLM یا AI می توانند «استدلال» کنند یا به هر طریقی «حافظه» واقعی را حفظ کنند، وجود ندارد. اما چیزی که مشابه این اصطلاحات است، توانایی یک مدل برای پردازش مشکلات و یادآوری اعلان‌ها و خروجی‌ها است. جلسه قبل

به گفته رابین لی، «قدرت حافظه» ارنی تقریباً با «قدرت حافظه» ChatGPT برابر است. حتی پس از پنج دور مکالمه و هزاران کلمه نوشته شده، ربات ERNIE محتوای تولید شده قبلی را به خاطر می آورد.


نویسنده: Tristan Greene
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا