اخبار ارز دیجیتال

بانک ABC بحرین از بلاک چین اونیکس جی پی مورگان برای پرداخت های فرامرزی استفاده می کند.

پس از یک آزمایش دو ساله، جی‌پی مورگان و بانک بحرین پرداخت‌های دلاری را در چندین کشور ارائه می‌کنند و قصد دارند خدمات یورو را گسترش دهند.

بانک ABC مستقر در بحرین قصد دارد از سیستم Onyx Coin JPMorgan برای پرداخت‌های فرامرزی مبتنی بر بلاک چین در یک راه‌اندازی نرم یا محدود استفاده کند. سرویس جدید مقرون به صرفه تر است و زمان تسویه حساب را در مقایسه با راه حل های سنتی کاهش می دهد.

بانک ABC در ابتدا از دلار آمریکا برای تراکنش های مربوط به بحرین، ایالات متحده، بریتانیا، سنگاپور و هنگ کنگ استفاده خواهد کرد. شرکا همچنین در حال برنامه ریزی مکان ها و معاملات بیشتری با یورو هستند. پرداخت های قابل برنامه ریزی نیز در حال توسعه هستند.

این سرویس پس از دو سال آزمایش راه اندازی شد. ناوین مارلا، رئیس جهانی Onyx Coin Systems در بیانیه ای گفت:

این امر تجارت فرامرزی را قادر می سازد که به صورت فوری، اتمی و با اطمینان بین کریدورهای بحرین و ایالات متحده انجام شود.

این سرویس جدید با همکاری نزدیک با بانک مرکزی بحرین (CBB) توسعه یافته است. CBB در ژانویه 2022 آزمایشی را نظارت کرد که در آن از JPM Coin برای تسویه پرداخت ها بین شرکت دولتی آلومینیوم بحرین و طرف های آمریکایی آن از طریق بانک ABC استفاده شد.

مطالب مرتبط: JPMorgan توکن های سپرده را به عنوان یک مزیت نسبت به استیبل کوین ها در بلاک چین های بانکداری تجاری می داند.

بر اساس بیانیه ای، ABC Bank اولین شرکت در خاورمیانه است که با خدمات بلاک چین JPMorgan شریک می شود. در اوایل سال جاری، Onyx با شش بانک هندی در یک پروژه آزمایشی برای ارائه پرداخت‌های دلاری شریک شد. همچنین با شرکت زیمنس آلمان برای پرداخت های یورو شریک شده است. جی پی ام کوین در سال 2020 متولد شد.

بحرین در سال های اخیر اقداماتی را برای نوسازی سیستم مالی خود انجام داده است. بایننس مجوز خود را در مارس 2022 در عربستان سعودی دریافت کرد و دبی را به اولین عضو شورای همکاری کشورهای عربی خلیج فارس تبدیل کرد که تنها چند روز پس از Binance مجوز تبادل ارزهای دیجیتال بین المللی دریافت کرد. Binance با EazyPay برای ارائه خدمات پرداخت خرده فروشی در بحرین شریک شده است، اما مشخص نیست که آیا این سرویس هنوز در دسترس است یا خیر.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – و نکات مالیاتی رمزنگاری


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا