اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور اوراق بهادار باهاما دستور انتقال دارایی های دیجیتال FTX را صادر می کند

رگولاتور اوراق بهادار باهاما در ۱۲ نوامبر فاش کرد که به FTX دستور داده است تا دارایی های دیجیتال را به کیف پولی متعلق به کمیسیون منتقل کند.

کمیسیون اوراق بهادار باهاما (SCB) در ۱۲ نوامبر اعلام کرد که دستور داده است تمام دارایی های دیجیتال موجود در بازار دیجیتال FTX (FDM) به کیف پول های دیجیتال متعلق به کمیسیون منتقل شود.

در بیانیه ۱۷ نوامبر، SCB از اختیارات خود به عنوان یک تنظیم کننده استفاده کرد تا تحت اقتدار حکم دادگاه عالی برای انتقال دارایی ها به “کیف پول های دیجیتالی تحت کنترل کمیسیون برای حفظ امنیت” عمل کند.

SCB هفته گذشته اقدام خود را با بیان اینکه “اقدامات نظارتی موقت فوری برای محافظت از منافع مشتریان و طلبکاران FDM ضروری است” توجیه کرد.

آخرین افشاگری‌ها ممکن است حرکت‌های مشخصی از وجوه شناسایی شده در هفته گذشته را روشن کند.

در ۱۱ نوامبر، جامعه ارزهای دیجیتال تعدادی از تراکنش‌های مشکوک در کیف پول‌های مرتبط با FTX و FTX.US را علامت‌گذاری کرد و تحلیلگران گزارش دادند که حدود ۶۶۳ میلیون دلار به سرقت رفته است. گفته می شود ۴۷۷ میلیون دلار به سرقت رفته است و بقیه گمان می رود که توسط خود FTX به انبارهای امن منتقل شده است.

با این حال، بیانیه SCB به چه میزان از دارایی های دیجیتال FDM در نتیجه این سفارش منتقل شده است، اشاره نکرد.

Cointelegraph برای شفاف سازی با SCB تماس گرفته است، اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرده است.

دستور کمیسیون باید تنها دو روز پس از مسدود شدن دارایی های FDM توسط کمیسیون در ۱۰ نوامبر، تعلیق ثبت نام FTX در کشور و سلب اختیارات مدیران FTX صادر می شد.

همچنین در آن زمان گفته شد که دارایی های FDM تنها با تایید مدیر تصفیه موقت منصوب شده توسط دیوان عالی قابل انتقال است.

مربوط: گزارش شده است که FTX هک شده است زیرا مقامات فعالیت غیرعادی کیف پول را علامت گذاری می کنند

درام ورشکستگی FTX در هفته گذشته ادامه یافت.

در ۱۵ نوامبر، FDM برای حمایت از ورشکستگی فصل ۱۵ در یک دادگاه مستقر در نیویورک به منظور کسب تاییدیه ایالات متحده برای روند انحلال باهاما درخواست داد.

برایان سیمز، مدیر تصفیه موقت منصوب شده توسط دادگاه که بر روند ورشکستگی FTX Digital Markets در باهاما نظارت می کند، اعتبار درخواست را رد کرد و استدلال کرد که FDM مجاز به درخواست برای فصل ۱۱ در ایالات متحده نیست.

در ۱۷ نوامبر، یک درخواست اضطراری توسط FTX Trading Limited خواستار “به منظور پایان دادن به آشفتگی و تضمین دارایی های مربوط به شکایت فصل ۱۱ و تشکیل فصل ۱۵ در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده مستقر در دلاور شد. تمام مراحل باید دنبال شود.” او گفت. می توان آن را در یک فرآیند منظم تخصیص داد و مرتب کرد. ”

همان پرونده همچنین ادعا کرد که “شواهد معتبری وجود دارد که دولت باهاما مسئول هدایت دسترسی غیرمجاز به سیستم های بدهکار به منظور به دست آوردن دارایی های دیجیتالی بدهکار است.” این کار پس از شروع این دعاوی انجام شد.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا