🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر تصفیه باهاما اعتبار پرونده ورشکستگی FTX در ایالات متحده را رد کرد

مدیر تصفیه موقت، که بر روند ورشکستگی FTX Digital Markets نظارت دارد، گفت که FTX هیچ اختیاری برای درخواست ورشکستگی در ایالات متحده بدون تأیید او ندارد.

برایان سیمز، مدیر تصفیه موقت منصوب شده از سوی دادگاه که بر روند ورشکستگی FTX Digital Markets در باهاما نظارت می کند، در دادگاهی در دلاور در نوامبر اعلام کرد که صحت پرونده ورشکستگی فصل را زیر سوال برد.

در یک سند در ۱۵ نوامبر، سیمز برای ورشکستگی فصل ۱۵ در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک ثبت نام کرد. زمانی استفاده می شود که نماینده خارجی یک بدهکار در ایالات متحده به دنبال تأیید یک روند ورشکستگی خارجی در حال انتظار است.

سیمز در این پرونده گفت که FTX Digital بخشی از دادخواست دلاور نیست و تنها فردی است که “مجاز انجام هر کاری از جمله اما نه محدود به تشکیل دادخواست دلاور” را به عنوان مدیر تصفیه موقت دارد. او گفت بله و افزود:

دستور انحلال موقت مدیران FTX Digital را از توانایی آنها برای انجام یا اعمال هر گونه وظیفه ای برای یا از طرف FTX Digital محروم می کند، مگر اینکه من صریحاً به صورت کتبی چنین دستوری داده باشم.

این وکیل مستقر در باهاما ادعا می کند که “اعتبار هرگونه تلاش برای ورشکستگی شرکت های وابسته به FTX” را رد می کند زیرا “به صورت کتبی یا غیر آن مجوز یا تایید نشده است.”

او افزود: “کل برند FTX در نهایت در یک مکان، باهاما، اداره شد. به همین ترتیب، تمام مدیریت های کلیدی نیز در باهاما بود.”

صرافی دارایی دیجیتال FTX توسط Samu Bankman-Fried هنگ کنگ در ماه می ۲۰۱۹ تأسیس شد، اما پس از ممنوعیت ارزهای دیجیتال در چین، Bankman-Fried شرکت را در سپتامبر ۲۰۲۱ به ناسائو، پایتخت باهاما منتقل کرد.

سیمز از دادگاه‌ها نخواسته است که روند ورشکستگی ایالات متحده را رد کنند، و گفته است که “در حال حاضر هیچگونه معافیت موقتی برای صدور دستور یا اخراج فصل ۱۱ در نظر گرفته نشده است”، اگرچه هنوز از دادگاه‌های ایالات متحده در باهاما درخواست نشده است. خواستار شناسایی اقدامات قانونی انجام شده هستند.

با این حال، او بیان می کند که با ارائه خود، “می توان تصور کرد که شرکت های وابسته به FTX که فصل ۱۱ را ارسال کرده اند تحت تاثیر معافیت موقت مورد درخواست قرار گیرند.”

مربوط: داستان FTX در حال پیشرفت: همه چیزهایی که تاکنون اتفاق افتاده است

فصل ۱۱ توسط شرکت ها برای سازماندهی مجدد بدهی و بازپرداخت طلبکاران در حالی که به فعالیت خود ادامه می دهند استفاده می شود.

انتصاب مدیر تصفیه موقت به دنبال تعلیق صلاحیت FTX توسط رگولاتور اوراق بهادار باهام برای ثبت و مسدود کردن دارایی های شرکت تابعه محلی خود در ۱۰ نوامبر صورت گرفت.

نویسنده: Stephen Katte

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا