اخبار ارز دیجیتال

طبق گزارش ها، باهاما از SBF خواسته است که پس از سقوط FTX، سکه های جدیدی صادر کند

طبق گزارش ها، فروپاشی FTX به یک اختلاف حقوقی بین المللی بزرگ بین ایالات متحده و کشورهای مشترک المنافع باهاما دامن زده است.

طبق گزارش ها، دولت باهاما با مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید برای انتشار یک ارز دیجیتال جدید تحت کنترل مقامات محلی همکاری کرده است.

بلومبرگ در 12 دسامبر گزارش داد که پس از فروپاشی FTX در ماه نوامبر، مقامات دولتی باهامیا از Bankman-Fried خواستند تا دارایی های دیجیتال جدیدی به ارزش “صدها میلیون دلار” را ایجاد کند. مدیر عامل سابق FTX توکن های جدید را تحت کنترل مقامات جزیره قرار می دهد.

این گزارش همچنین حاکی از آن است که مقامات باهاما تلاش کردند تا به Bankman-Fried کمک کنند تا مجدداً به سیستم های رایانه ای کلیدی پلت فرم معاملاتی FTX منحل شده دسترسی پیدا کند. مقامات باهاما “مسئول هدایت دسترسی غیرمجاز” به سیستم FTX برای در اختیار گرفتن کنترل دارایی های دیجیتال تحت ایالات متحده بودند. نظارت دادگاه، به گفته وکلای دادگستری در .

جان جی ری سوم، مدیر عامل جدید و کارشناس بازسازی FTX، گفت که او و تیمش فردی را دیدند که در حال ضرب سکه های جدید بود که او و تیمش سعی داشتند کنترل سیستم های کامپیوتری FTX را در دست بگیرند.

ادعاهای وکلا تضاد بین مدیران اجرایی بازسازی FTX ایالات متحده و مقامات در باهاما را تشدید می کند. این وکلا به دنبال دسترسی به داده های FTX قضات ایالات متحده است که توسط همتایان آمریکایی نگهداری می شود، از جمله:

بنا بر گزارش ها، وکلا در روز سه شنبه در دادگاه ارائه کردند: “این درخواستی برای دسترسی زنده و پویا است که بلافاصله به دولت باهاما و هر دو نفر ارائه می شود.”

وکلای آمریکایی در حمایت از اتهامات خود مبنی بر همکاری ادعایی بین مقامات باهامیا و SBF گفتند SBF کشوهایی را برای همه مشتریان باهامایی باز کرده است. تنها یک روز قبل از تشکیل پرونده ورشکستگی، این شرکت گفت که تسهیل برداشت وجوه باهامیا را آغاز کرده است. انطباق با مقررات محلی این رویداد میلیون ها دلار ارز دیجیتال را از صرافی ها تخلیه کرد.

مربوط: ساعاتی قبل از دستگیری، SBF عضویت در گروه چت “Wirefraud” را انکار کرد

گزارش‌های جدید ادعاهای بیشتری درباره روابط نزدیک بین FTX و مقامات دولتی در باهاما مطرح می‌کنند، در حالی که گزارش‌های دیگر حاکی از آن است که SBF با دولت ایالات متحده نیز ارتباط داشته است. بر اساس برخی گزارش ها، SBF در طول چرخه سیاسی 2021-2022 حدود 40 میلیون دلار برای حمایت از حزب دموکرات هزینه کرده است. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا حدس می‌زند که SBF در واقع بیش از یک میلیارد دلار به نامزدهای دموکرات کمک کرده است.

این خبر پس از ابراز علاقه SBF برای تشکیل یک پروژه جدید برای بازپرداخت طلبکاران FTX تا سقف 50 میلیارد دلار منتشر شد.

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا