اخبار ارز دیجیتال

«دسته بد» یا طراحی معیوب؟ قطب‌نمای استخراج پرچم‌های جدید مشکلات ماینر ASIC


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شرکت های استخراج بیت کوین از اینکه چرا Bitmain طراحی S19 Antminers را تغییر داد گیج شده اند.

شرکت استخراج بیت کوین Compass Mining ادعا می کند که در طراحی ASIC دو ماینر جدید Antminer S19 که عمدتاً برای استخراج بیت کوین (BTC) استفاده می شوند، «سه مشکل» پیدا کرده است.

این مشکلات می تواند باعث داغ شدن بیش از حد دستگاه و حتی از کار افتادن کامل آن شود.

تیم عملیات معدنی این شرکت در پستی در ۶ مارس هشدار داد که “معدن‌داران باید آماده باشند.”

این شرکت می‌گوید که «نسخه‌های دیگر نیز ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند»، اما سه نقصی که شناسایی کرد، عدم وجود کنترلر رابط جانبی (PIC) در واحد و فقدان مواد ورقه‌ای است. به جای آن از آبکاری آلومینیوم استفاده شده است و اجزای آن فقط در یک طرف تخته نصب شده است.

با توجه به Compass Mining، کنترلرهای رابط جانبی (PIC) برای کنترل و نظارت بر طیف گسترده ای از دستگاه ها و سیستم ها در همه انواع تجهیزات الکترونیکی استفاده می شود. در ASICها، به جای پرداختن به آنها به عنوان یک واحد، برای ارتباط با هشبوردها به صورت جداگانه استفاده می شوند.

با این حال، این شرکت می گوید این در جدیدترین طراحی حذف شده است.

“در یک ASIC، PIC در بالای هشبوردها قرار می گیرد، و شما می توانید با هر هشبورد جداگانه صحبت کنید. بدون آن، شما باید واحد را به عنوان یک واحد در نظر بگیرید، نه سه هشبورد.”

Compass Mining توضیح داد که این کمبود PIC به این معنی است که اگر یک هشبورد از کار بیفتد، کل واحد “کاملاً از کار می افتد”.

در عوض، ماینر کاملاً از کار می‌افتد. ما متوجه شدیم که این مورد در مورد واحد S19 XP 141 TH است، که وقتی تنها یک برد مشکل داشت، کاملاً از کار افتاد.

نقطه قرمز مرکزی نشان دهنده PIC است که در مدل قدیمی S19 Antminers وجود داشت. سس: استخراج قطب نما

این شرکت معدنی همچنین گفت که با اجرای آبکاری آلومینیوم بر روی هشبوردها، ممکن است بیش از حد گرم شود و بنابراین “نرخ خرابی” بالاتری نسبت به نمونه هایی که با بردهای مدار چاپی (PCB) ساخته شده اند، خواهد داشت. این همان چیزی است که S19 قدیمی برای آن ساخته شده است.

این شرکت گفت که این “نیاز به خدمات را افزایش می دهد.”

در همین حال، این شرکت همچنین نسبت به حرکت بخش معدن به سمت آلومینیوم ابراز نگرانی کرد و آن را “خالص منفی” خواند.

این شرکت نوشت: “ما معتقدیم تصمیم طراحی برای تغییر هش بردها به آبکاری آلومینیومی باعث افزایش خرابی و هش ASIC می شود و هزینه های سرویس و نگهداری را افزایش می دهد.”

این شرکت همچنین توضیح می دهد که وجود آلومینیوم، جایگزینی تراشه های معیوب را دشوارتر می کند.

“فقدان PIC با تغییر ناگهانی صفحات آلومینیومی در همه هش‌بردها تشدید می‌شود. هنگامی که یک برد به دلیل خاصیت اتلاف حرارت آلومینیوم بیش از حد گرم می‌شود، کل واحد را خراب می‌کند، نه فقط یک برد.”

Compass Mining گفت اولین بار هنگام استقرار S19 XP در یک مرکز شریک در تگزاس متوجه کاهش عملکرد شد. این ممکن است تحت تأثیر رطوبت و گرما قرار گرفته باشد.

در مورد مشکل سوم، این شرکت اشاره کرد که اجرای آبکاری آلومینیوم بدون تغییر شاسی (فریم پایه ASIC) نیز به نرخ خرابی بالاتر کمک می کند.

این شرکت توضیح داد که آلومینیوم آنقدر گرما می دهد که فلز باعث “گرمایش همرفتی” در شاسی می شود و راه حل های مختلفی ارائه می دهد.

“راه حل این مشکل در یک محیط خنک کننده با هوا، افزایش جریان هوا به میزان کافی برای دفع گرمای ذخیره شده در ماینر است. طراحی متفاوت یا فن قوی تر.”

مربوط: قیمت ماینر بیت کوین ASIC به پایین‌ترین حد خود رسید که در سال‌های گذشته مشاهده نشده است

راه حل های احتمالی دیگر پیشنهاد شده توسط این شرکت شامل یافتن سفت افزار شخص ثالث است که به فرکانس و ولتاژ دستگاه اجازه می دهد تا سطح دما و رطوبت مناسب را حفظ کند تا عمر دستگاه استخراج افزایش یابد.

برخی از جدیدترین S19 ها روی هر هشبورد ASIC PIC ندارند. سس: استخراج قطب نما

با این حال، این شرکت اذعان کرد که ممکن است یک «مجموعه بد» از بیت‌مین دریافت کرده باشد، و خاطرنشان کرد که در استخراج بیت‌کوین، خرید نکردن اولین دسته از ASIC‌های بیت‌کوین، «عقل سلیم» است.

می‌گوید: «خطاهای ناشناخته اغلب با گذشت زمان آشکار می‌شوند، بنابراین بهتر است ابتدا شخص دیگری آنها را پیدا کند.

کوین تلگراف برای اظهار نظر با بیت مین تماس گرفت، اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

بیت‌مین انت ماینرها برای استخراج ارزهای دیجیتال اثبات کار مانند BTC، Dogecoin (DOGE) و Litecoin (LTC) استفاده می‌شوند.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا