اخبار ارز دیجیتال

ارتقاء بلاک چین HyperSDK Avalanche به 143000 TPS در شبکه آزمایشی رسید

آوا لبز در حال آزمایش یک فریمورک با توان عملیاتی بالا است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد ماشین های مجازی خود را بسازند.

طبق گزارش‌ها، شبکه آزمایشی شبکه بلاک‌چین لایه 1 قرارداد هوشمند، شبکه آزمایشی Avalanche به بیش از 140000 تراکنش در ثانیه در حین آزمایش ارتقاء بلاک چین HyperSDK رسید.

Avalanche در حال حاضر در حال آزمایش چارچوبی برای ساخت ماشین های مجازی با کارایی بالا (VM) از ابتدا در شبکه است.

طبق گفته آزمایشگاه آوا، HyperSDK به گونه‌ای است که توسعه‌دهندگان می‌توانند «بدون نیاز به نوشتن مقادیر زیادی کد از ابتدا به یک محیط اجرای فوق‌العاده سریع متصل شوند».

این امر توسعه VM سفارشی را ساده و سرعت می بخشد و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به راحتی بلاک چین های بهینه شده را راه اندازی کنند.

طبق اسکرین شات های به اشتراک گذاشته شده در GitHub، HyperSDK در یک محیط تست کنترل شده به سرعت چشمگیر ۱۴۳۳۲۲ تراکنش در ثانیه دست یافت.

در مقایسه، طبق داده‌های Coincodex، Avalanche در حال حاضر ادعا می‌کند که حداکثر 4500 TPS را پردازش می‌کند، Solana ادعا می‌کند بین 2000 تا 3000 TPS و اتریوم فقط 15-20 TPS را پردازش می‌کند.

نیک ماسلم، رئیس محصول آزمایشگاه آوا، در صحبت با اندرو فنتون از کوین تلگراف در هفته بلاک چین در کره 2023، پیش بینی کرد که توان عملیاتی در دنیای واقعی در نهایت حدود 50000 TPS خواهد بود. او گفت که این کار را انجام می دهد.

“آنها امتیاز 141000 را به دست آوردند. اما این در یک محیط بسیار کنترل شده است. بنابراین حتی اگر آن را نصف کنید، باز هم بسیار سخاوتمندانه است و احتمالاً می توانید کارهای بیشتری انجام دهید. فکر کنید.”

در مورد سه‌گانه بلاک چین، که تعادل ظریفی بین تمرکززدایی، مقیاس‌پذیری و امنیت است، او گفت که هیچ چیزی قربانی نشد و توسعه‌دهندگان Avalanche بلوک‌هایی را از ابتدا ساختند تا مدیریت دولتی را بهتر مدیریت کنند. او افزود که یک زنجیره ایجاد کرد.

اساساً، ما بسیاری از چیزهایی را که فکر می‌کردیم غیرضروری در لایه شبکه و لایه ذخیره‌سازی که در داخل EVM (ماشین مجازی اتریوم) است حذف کردیم و الگوریتم اجماع خود را در زیر آن قرار دادیم. و سریع‌تر است. ادامه دهید. اکنون بهینه شده است. “

بلاک چین‌های ساخته شده با HyperSDK به عنوان زیرشبکه‌هایی به نام HyperChains عمل می‌کنند و می‌توانند با هر عملکردی که توسعه‌دهنده می‌خواهند سازگار شوند.

این یک رابط کاربری (GUI) ارائه می دهد که نیازی به کدنویسی اضافی ندارد و همچنین به توسعه دهندگان اجازه می دهد یک VM را انتخاب کنند. مسلم گفت: «ما به معنای واقعی کلمه می‌توانیم آن را در پنج دقیقه راه اندازی کنیم.

مربوط: شرکت بازاریابی می خواهد 90 درصد از جمعیت ژاپن از Web3: KBW 2023 استفاده کنند

Mussallem گفت HyperSDK منبع باز است و در حال حاضر در دسترس است، “اما هنوز در مراحل اولیه بتا است.”

وی افزود: هنوز وارد بازار نشده و آماده تولید نیست، اما هدف آن تا پایان سال است.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنیم: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین افکار خود را به اشتراک می گذارندنویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا