اخبار ارز دیجیتال

مقامات ایالات متحده، استخراج کنندگان بیت کوین مرتبط با چین را در میان نگرانی های امنیت ملی زیر نظر دارند: گزارش

بر اساس گزارش‌ها، فعالیت‌های استخراج ارزهای دیجیتال در نزدیکی یک مرکز مایکروسافت که از وزارت دفاع پشتیبانی می‌کند، توسط مقامات آمریکایی تحت نظارت بود.

گزارش شده است که مقامات دولت ایالات متحده برخی از فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال مرتبط با چین را زیر نظر دارند.

بر اساس گزارش 13 اکتبر در نیویورک تایمز، بسیاری از مراکز داده بیت کوین (BTC) مستقر در ایالات متحده را می توان مستقیماً در دولت چین ردیابی کرد و در پایگاه های نظامی یا سایر مناطق مرتبط با امنیت ملی قرار دارند. نگرانی های فزاینده ای در مورد عملیات در مجاورت . یکی از سایت‌هایی که طبق گزارش‌ها مقامات تحت نظارت بودند، یک عملیات استخراج در وایومینگ در نزدیکی مرکز داده مایکروسافت بود که از برخی از عملیات پنتاگون پشتیبانی می‌کرد.

این شرکت در گزارشی درباره این عملیات گفت: مایکروسافت هیچ نشانه مستقیمی از فعالیت مخرب این سازمان ندارد. با این حال، در انتظار کشف بیشتر، شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه قدرت محاسباتی یک عملیات رمزنگاری در مقیاس صنعتی و اتباع چینی ناشناس در مجاورت مستقیم مرکز داده مایکروسافت و یکی از سه پایگاه موشکی استراتژیک این کشور هستند. بردار ”

Bit Origin، شرکتی که زیرساخت یک مرکز پردازش گوشت خوک را به مرکز داده ارزهای رمزنگاری شده تبدیل کرده است، طبق گزارشات، این مکان را به دلیل توافق با یک شرکت برق محلی به جای نزدیکی آن به تاسیسات مایکروسافت، انتخاب کرده است. این شرکت در ماه سپتامبر عملیات خود را از ایندیانا به وایومینگ منتقل کرد و گزارش داد که تا 30 سپتامبر، 3200 ماینر دارد که نرخ هش 320 پتاهاش در ثانیه تولید می کنند.

مربوط: دادگاه چین در دومین حکم مهم وام های رمزنگاری را باطل کرد

این گزارش برخی از پیامدهای ایجاد عملیات معدنی مرتبط با دولت چین یا اتباع خاصی را در میان تنش‌های سیاسی بین ایالات متحده و چین برجسته می‌کند. بسیاری از شرکت‌های ماینینگ در سال 2021 از چین فرار کردند، زیرا دولت فعالیت‌ها را ممنوع کرد و برخی را مجبور کرد به سرزمین اصلی ایالات متحده یا حوزه‌های قضایی دوستدار رمزنگاری مانند تگزاس و وایومینگ نقل مکان کنند.

بسیاری از مقامات ایالات متحده افراد و شرکت هایی را که با چین در ارتباط هستند از طریق ارزهای دیجیتال هدف قرار می دهند. در 3 اکتبر، وزارت خزانه داری کیف پول های رمزنگاری مظنون به دست داشتن در تولید داروی فنتانیل، از جمله چندین تولید کننده مواد شیمیایی مستقر در چین را تحریم کرد. در ماه ژوئیه، شش عضو کنگره خواستار تحقیق در مورد شرکت ارزهای دیجیتال پرومتیوم پس از ادعای ارتباط این شرکت با دولت چین شدند.

مجله: بایننس حساب SBF را به دلیل اتهامات رشوه خواری چینی مسدود کرد: آسیا اکسپرس

نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا