اخبار ارز دیجیتال

توافقنامه “نقشه توکن” استرالیا در اوایل سال 2023 منتشر می شود: خزانه دار

مقاله مشاوره بینشی در مورد نحوه تنظیم دارایی های رمزنگاری خاص همراه با چارچوبی از حمایت از مصرف کننده تحت مجوز شرکت، مدیریت دارایی و نقشه برداری توکن ارائه می دهد.

جیم چالمرز، خزانه‌دار استرالیایی فاش کرده است که دولت قصد دارد در اوایل سال 2023 یک سند مشاوره را به عنوان بخشی از ابتکار نقشه‌برداری رمزی خود منتشر کند.

بخش ارزهای دیجیتال از زمان انفجار FTX توجه بیشتری را از سوی تنظیم‌کننده‌ها و سازمان‌های اجرایی استرالیا به خود جلب کرده است، و دولت بر اهمیت ارائه قوانین بهتر حمایت از مصرف‌کننده در اسرع وقت تاکید می‌کند.

چالمرز وزیر خزانه‌داری در بیانیه‌ای در ۱۴ دسامبر گفت که دولت به رهبری آنتونی آلبانی «در حال انجام اقداماتی برای بهبود مقررات ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال و اطمینان از حفاظت بیشتر برای استرالیایی‌ها است».

به عنوان بخشی از این فرآیند، چالمرز چگونگی تنظیم دارایی‌های رمزنگاری خاص را در کنار چارچوب‌های مجوز شرکت، نگهداری دارایی و حمایت از مصرف‌کننده تحت یک تمرین نقشه‌برداری رمزی که قبلاً اعلام شده بود، بررسی کرد. تصریح کرد که مقاله مشاوره آنچه باید انجام شود را پوشش می‌دهد.

«گام‌های بعدی در کار مداوم «نقشه‌نگاری نشانه‌ها» دولت شامل انتشار توافق‌نامه‌ای در اوایل سال ۲۰۲۳ خواهد بود که در آن اطلاع‌رسانی می‌کند که کدام دارایی‌های دیجیتالی باید توسط قانون خدمات مالی تنظیم شوند و از مصرف‌کنندگان محافظت می‌کند، از جمله توسعه ذخیره‌سازی مناسب و ترتیبات صدور مجوز برای ”

وی افزود: «به دنبال انتشار Token Mapping، دولت قصد دارد پیش از ارائه قوانین در سال آینده، در مورد چارچوب نگهداری و مجوز بحث کند.

آخرین نظرات چالمرز به تعهد اواسط نوامبر وزارت خزانه داری برای توسعه و تصویب یک چارچوب نظارتی قوی برای ارزهای دیجیتال در سال 2023 اضافه می شود.

تمرکز بر ارزهای رمزنگاری شده توسط دولت تنظیم مقررات اصلاحی در رابطه با زیرساخت های بازار مالی، به ویژه سیستم تسویه بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX)، سیستم تسویه حساب و نرخ پرداخت کنونی انجام شده است، و آن را “استرالیا نیز بخشی از آن است”. تلاش برای نوسازی سیستم مالی بخش

مربوط: Loophole به FTX اجازه داد تا مجوز استرالیا را بدون بررسی کامل ایمن کند: ASIC’s Longo

در حالی که دولت استرالیا تا حد زیادی از ارزهای رمزنگاری شده حمایت کرده است، اما بر اهمیت فعال کردن نوآوری و در عین حال ایمن نگه داشتن شهروندانش تاکید کرده است.

در 8 دسامبر، بانک مرکزی استرالیا (RBA) گزارشی با تمرکز بر روی استیبل کوین‌ها منتشر کرد و گفت که رگولاتورها «کار قابل توجهی انجام می‌دهند» تا راه‌هایی برای ادغام ایمن آنها در اکوسیستم بیابند.

در این گزارش آمده است: «استیبل کوین‌ها پتانسیل افزایش کارایی و عملکرد پرداخت‌های مختلف و سایر خدمات مالی را دارند.

نویسنده: Brian Quarmby

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا