اخبار ارز دیجیتال

CBDC استرالیا علاقه غیرمنتظره ای را به خود جلب می کند اما می تواند به بانک ها آسیب برساند: RBA

برنامه آزمایشی «eAUD» از این نظر منحصر به فرد است که بانک مرکزی استرالیا مورد استفاده را پیشنهاد نکرده است و پیشنهادهای زیادی از صنعت دریافت کرده است.

برنامه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی استرالیا (CBDC) بیش از 140 پیشنهاد مورد استفاده از صنعت مالی دریافت کرده است، اما بانک مرکزی استرالیا (RBA) در حال تلاش برای جایگزینی دلار استرالیا و تشویق مردم به سرمایه گذاری کامل در بانک های تجاری است. هشدار می دهد که ممکن است منجر به اجتناب شود. .

در 8 دسامبر، RBA سخنرانی برد جونز معاون فرماندار در نشست بانک های مرکزی که از 8 دسامبر تا 9 دسامبر برگزار شد را اعلام کرد. اقتصاد.

جونز گفت که RBA از زمانی که کاغذ سفید خود را در 9 آگوست منتشر کرد، با بیش از 80 موسسه مالی که حوزه‌های بسیاری مانند تجارت الکترونیک، آفلاین و پرداخت‌های دولتی را پوشش می‌دهند، توجه صنعت را به خود جلب کرده است. او می‌گوید از پیشنهاد یک مورد استفاده متعجب است. .

تیمی که روی برنامه آزمایشی «eAUD» کار می‌کند، در حال بررسی این است که کدام یک از موارد استفاده پیشنهادی در اوایل سال آینده به مرحله آزمایشی منتقل می‌شود و قصد دارد گزارشی درباره این پروژه در اواسط سال 2023 منتشر کند.

جونز همچنین خطرات بالقوه مرتبط با CBDCها در استرالیا را مورد بحث قرار می دهد و به مسائل نقدینگی و سایر مشکلاتی که بانک ها در صورت تبدیل شدن CBDC ها به منبع هلدینگ ترجیحی تبدیل می شوند، اشاره می کند.

به عنوان مثال، سپرده‌های ساکن استرالیا مانند حساب‌های پس‌انداز در حال حاضر بیش از 60 درصد از کل بودجه بانکی را تشکیل می‌دهند، بنابراین اگر استرالیایی‌ها CBDC را به جای دلار استرالیا انتخاب کنند، بانک‌ها سرمایه کافی برای وام دادن به مصرف‌کنندگان را نخواهند داشت. ممکن است دیگر نداشته باشند. او گفت که انتقال سیاست های پولی برای RBA دشوار خواهد بود.

ساختار تامین مالی بانک استرالیا منبع: RBA

جونز همچنین خاطرنشان کرد که استرالیایی ها ترجیح می دهند پول خود را در CBDCهای “بدون ریسک” نگهداری کنند، که می تواند منجر به فرار بانکی شود.

مربوط: گزارش دلیل مخالفت سهامداران با CBDC را تشریح می کند

با این حال، دستیار فرماندار پیشنهاد کرده است که CBDC همچنین می تواند مزایای زیادی برای استرالیایی ها به همراه داشته باشد، از جمله مزایای حفظ حریم خصوصی، و به بانک مرکزی این آزادی را می دهد که از داده های شخصی استفاده کند که ممکن است توسط نهادهای خصوصی مورد سوء استفاده قرار گیرد. این کار را انجام دهید و می تواند به حفاظت از حاکمیت ارزی که ممکن است از دست برود کمک کند. اگر استیبل کوین یا CBDC خارجی خلاء داخلی را پر کند.

او همچنین به پتانسیل تراکنش‌های آفلاین برای انعطاف‌پذیری بیشتر سیستم‌های پرداخت موجود، علاوه بر کارایی کاربر نهایی و صرفه‌جویی در هزینه اشاره می‌کند.

آقای جونز سخنان خود را به پایان رساند و افزود که استرالیایی ها باید مطمئن باشند که بانک مرکزی به انتشار اسکناس ادامه خواهد داد «تا زمانی که آنها را به عنوان یک کالای عمومی ارزشمند بدانند».

منتقدان اغلب نگران هستند که معرفی CBDC با حذف تدریجی اسکناس ها به پایان برسد، اما نیجریه در 6 دسامبر پس از انتشار eNaira، برداشت پول نقد را محدودتر کرد. این نگرانی قابل اعتماد شد.

نویسنده: Luke Huigsloot

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا