🚨 اخبار ارز دیجیتال

۴ بانک بزرگ استرالیا آزمایش بلوک های پرداخت رمزنگاری را آغاز کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یکی از چهار بانک بزرگ استرالیا ابتکاری را برای مبارزه با کلاهبرداری ارزهای دیجیتال با هدف کاهش زیان ناشی از کلاهبرداری اعلام کرده است.

Westpac، یکی از بانک‌های “بزرگ ۴” استرالیا، اولین آزمایشی از اقدامات ضد کلاهبرداری را راه‌اندازی می‌کند که به طور خاص برای مبارزه با کلاهبرداری مرتبط با ارزهای دیجیتال طراحی شده است.

هدف از این اقدامات حفاظتی کاهش زیان ناشی از تقلب به امید کاهش خطرات احتمالی است.

طبق داده های ارائه شده توسط Westpac، تقلب در سرمایه گذاری حدود ۵۰ درصد از کل ضررهای مشتریان مرتبط با کلاهبرداری را تشکیل می دهد، در حالی که حدود یک سوم کل کلاهبرداری ها شامل انتقال مستقیم به صرافی های ارزهای دیجیتال است و ردیابی آن بسیار دشوار است.

ممنوعیت Westpac در همان روزی اعمال شد که به مشتریان بایننس اطلاع داده شد که دیگر نمی‌توانند از PayID برای انتقال دلار استرالیا به حساب‌های Binance خود استفاده کنند. بایننس اعلام کرده است که یک «ارائه‌دهنده شخص ثالث» محدودیت‌هایی را بر صرافی‌ها اعمال کرده است که فعلاً بر برداشت‌های انتقال بانکی تأثیر می‌گذارد.

اسکات کورالی، مدیر گروه بخش خدمات مشتریان و فناوری Westpac، گفت: در حالی که صرافی‌های دیجیتال نقش مشروعی در اکوسیستم مالی دارند، افزایش ارزهای دیجیتال تعداد کلاهبردارانی را که از صرافی‌های فراساحلی استفاده می‌کنند، افزایش داده است.

Westpac قصد دارد تا اواخر ماه می آزمایش مرحله‌ای بلوک جدید محافظت از پرداخت ارزهای دیجیتال خود را انجام دهد. این آزمایش علاوه بر تلاش های اخیر مانند Westpac Verify معرفی شد. این ویژگی به مشتریان اطلاع می‌دهد که ممکن است هنگام پرداخت به شعبه جدید بانک دولتی (BSB) و شماره حساب، یا هنگام ارسال پول به حسابی بدون سابقه تراکنش قبلی با Westpac To do، نام حساب‌ها مطابقت نداشته باشند.

مربوط: آیا بیت کوین های دزدیده شده از کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال قابل بازیابی هستند؟

گروه حمایت از مصرف کننده Choice گزارش می دهد که استرالیایی ها بیش از ۱۲۹ میلیون دلار به دلیل تقلب در ارزهای دیجیتال از دست داده اند. کمیسیون رقابت مصرف کننده استرالیا بیش از ۱۲۰۰۰ گزارش مربوط به چنین کلاهبرداری را تنها در سال ۲۰۲۱ دریافت کرده است.

کلاهبرداری های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال شامل علائم هشدار دهنده ای مانند تبلیغات فریبنده رسانه های اجتماعی، وب سایت های تقلبی، اسناد جعلی و استفاده از نرم افزارهای جعلی است.

علاوه بر این، کلاهبرداران ممکن است اطلاعات شخصی فاش نشده را در اختیار داشته باشند یا سعی کنند در طول مکالمه تلفنی، اهداف خود را دستکاری کنند.

مجله: قانون پیشرو در زمینه ارزهای دیجیتال استرالیا در یک دوراهی قرار دارد: داستان داخلی

نویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا