اخبار ارز دیجیتال

بانک “Big 4” استرالیا ANZ برداشت نقدی از بسیاری از شعبه ها را به حالت تعلیق درآورد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که استرالیایی‌ها به کاهش استفاده از پول نقد و شعب بانک‌ها ادامه می‌دهند، اما این نگرانی‌ها را در مورد نزدیک شدن به مرگ پول نقد افزایش داده است.

ANZ، یکی از ۴ بانک بزرگ استرالیا، برداشت ها و سپرده گذاری ها را از بسیاری از شعبات خود در استرالیا تسهیل می کند، زیرا به دنبال تشویق مشتریان به استفاده از تعداد روزافزون دستگاه های خودپرداز و دستگاه های سپرده گذاری است.

این تصمیم با واکنش‌های منفی روبرو شد و منتقدانی مانند پاتریشیا اسپارو از شورای سالمندی استرالیا به استرالیایی‌ها گفتند که این تغییر می‌تواند به طور نامتناسبی بر افراد مسن‌تری که کمتر قادر به دیجیتالی شدن هستند تأثیر بگذارد. مستعد برای مسائل فنی همچنین نگرانی ها مبنی بر این که این شروع حرکت برای حذف پول نقد است که می تواند به زودی با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) جایگزین شود، دوباره ایجاد شد.

سخنگوی ANZ در پاسخ به سوال کوین تلگراف گفت شعبه های آسیب دیده همه در شهرهای بزرگ با دستگاه های خودپرداز و دستگاه های سپرده گذاری در نزدیکی هستند و بخشی از این حرکت تعداد افراد داخل شعبه طی چهار سال گذشته بوده است. کاهش بیش از ۵۰ درصدی معاملات

گزارش اولیه بانک مرکزی استرالیا (RBA) در ۱۶ مارس نشان می دهد که استرالیا به آرامی در حال گذار به یک جامعه بدون نقد است، به طوری که نسبت پرداخت های خرده فروشی به صورت نقدی از ۵۹ درصد در سال ۲۰۰۷ به تنها ۲۷ درصد در سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است. به درصد کاهش یافته است. .

RBA گفت که انتظار می رود یافته های سال ۲۰۲۲ آن اواخر امسال منتشر شود، اما اضافه کرد که همه گیری کووید-۱۹ تنها روند را تسریع کرده است، و افزود که مشاغل نیز در این تغییر نقش دارند.

“علاوه بر این، درصد قابل توجهی از بازرگانان برنامه هایی را برای جلوگیری از پرداخت نقدی در مقطعی در آینده نشان می دهند.”

RBA همچنین با کاهش ۳۰ درصدی شعب بانک ها از سال ۲۰۱۷ و تعداد دستگاه های خودپرداز ۲۵ درصدی از سال ۲۰۱۶، کاهش در خودپردازها و شعب بانک ها در سراسر کشور را گزارش کرد.

یکی از نگرانی های اصلی در مورد جایگزینی پول نقد CBDC این است که چگونه بر آزادی های فردی و حریم خصوصی تأثیر می گذارد.

یک برنامه آزمایشی CBDC در حال حاضر در استرالیا در حال انجام است، که انتظار می‌رود در اواسط سال ۲۰۲۳ تمدید شود، و یکی از پیامدهای شناسایی شده توسط RBA این بود که می‌تواند جایگزین دلار استرالیا شود.

مربوط: تد کروز و ران دیسانتیس روی «دلار دیجیتالی»: قانون رمزگشایی شده، ۲۰ تا ۲۷ مارس

در پاسخ ایمیلی به سوال Cointelegraph، سخنگوی NAB، یکی دیگر از بانک‌های Big 4، برخی از این نگرانی‌ها را با بیان اینکه:

NAB هنوز در شعبه های خود پول نقد را مدیریت می کند و هیچ برنامه ای برای تغییر ندارد. تا زمانی که مشتریان بخواهند پول نقد نقش مهمی در جامعه استرالیا ایفا خواهد کرد.

دو بانک دیگر در Big 4، CBA و Westpac، تا زمان انتشار به سوالات Cointelegraph پاسخ نداده‌اند، اما Westpac برنامه‌ای برای لغو دسترسی نقدی به The Australian از طریق شعب خود ندارد. سخنگوی CBA گفت که پاسخ آنها یک کمی مبهم تر

آسیا اکسپرس: ادعای رشوه ۴۰ میلیون دلاری SBF به عنوان کراش بایننس ایالات متحده و چیننویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا