اخبار ارز دیجیتال

بانک استرالیایی ادعا می کند 40 درصد از کلاهبرداری ها، ارزهای رمزنگاری شده را برای رعایت مقررات “لمس” کرده است.

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در طی یک میزگرد در هفته بلاک چین استرالیا، مدیران ارشد بانک های استرالیا توضیح دادند که چرا پرداخت ها به صرافی های ارزهای دیجیتال محلی را محدود می کنند.

مشکلات بانکی در صنعت کریپتو استرالیا احتمالاً ادامه خواهد داشت و نشان می‌دهد که دولت و بانک‌های بزرگ قرار نیست کاری در مورد تقلبی که روی ارزهای رمزنگاری شده «لمس می‌کند» انجام دهند.

سوفی گیلدر، مدیر عامل بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال بانک مشترک المنافع (CBA)، طی یک بحث پانل در هفته بلاک چین استرالیا در تاریخ 26 ژوئن، گفت که پرداخت صرافی ارز دیجیتال او محدودیت بانک را روشن کرد و اشاره کرد که این محدودیت پس از مشاهده اعمال شده است. نرخ هشدار دهنده در نهایت تعدادی از کلاهبرداری های مربوط به ارز مجازی.

او گفت: «یک سوم دلارهای کلاهبرداری شده از استرالیایی ها، یا یک سوم، به ارزهای دیجیتال دست زدند.»

سوفی گیلدر از بانک مشترک المنافع در یک میزگرد در هفته بلاک چین استرالیا سخنرانی کرد.منبع: کوین تلگراف

نایجل دابسون، رهبر پورتفولیوی خدمات بانکی ANZ، با استناد به داده‌های تبادل جرائم مالی استرالیا، نشان می‌دهد که این رقم می‌تواند حتی بیشتر از این هم باشد و به 40 درصد برسد.

در 8 ژوئن، CBA در تعلیق، محدود کردن یا مسدود کردن کامل برخی از پرداخت‌ها به صرافی‌های ارزهای دیجیتال وست‌پک را دنبال کرد و دلیل آن افزایش تهدید کلاهبرداری در سرمایه‌گذاری بود. دو بانک بزرگ دیگر استرالیا، ANZ و NAB، هنوز اعلام نکرده اند که آیا محدودیت های مشابهی را اعمال خواهند کرد یا خیر.

این مقام خزانه داری گفت که در حالی که این اقدام تاکنون “داوطلبانه” توسط خود بانک ها انجام شده است، در حال حاضر “نظر مشترک” بین بانک ها و دولت وجود دارد که تقلب در ارزهای دیجیتال به طور غیرقابل قبولی رایج است.

«از دیدگاه دولت، [they] ما باید برای کاهش کلاهبرداری بیشتر سرمایه گذاری کنیم و این فقط دولت ها نیستند، بلکه بانک ها و سایر بازیگران سیستم مالی باید برای کاهش تقلب با یکدیگر همکاری کنند تا اعتماد به سیستم مالی حفظ شود.تروور پاور، معاون خزانه دار استرالیا گفت.

حمله ای به ارزهای دیجیتال نیست

با این حال، گیلدر تصریح کرد که اقدامات CBA برای حمله به صنعت انجام نشده است و لزوماً نشان دهنده رفتار نادرست صرافی های متمرکز نیست.

“این خاص صنعت نیست. بر اساس داده ها، الگوهای رفتاری و شناسایی بازیگران بد است. قطعا شباهت هایی با

گیلدر همچنین نسبت به فناوری بلاک چین خوش‌بین است و خاطرنشان می‌کند که تقریباً همه بانک‌ها تیم‌های دارایی دیجیتال ایجاد کرده‌اند، نشانه‌ای که «بانک‌ها» نیاز به درک فضا را تشخیص می‌دهند.

مایکل باسینا، وکیل دارایی دیجیتال پایپر-الدرمن و رئیس بلاک چین استرالیا، مایکل باسینا نیز جلسه را تعدیل کرد و امیدوار بود که بانک ها و صنعت برای مقابله با کلاهبرداری از نزدیک با یکدیگر همکاری کنند.

بانک‌ها تعداد زیادی از کلاهبرداری‌ها را با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده به‌عنوان وسیله‌ای برای پرداخت به هر شکلی منتشر کرده‌اند.

وی افزود: درک این داده ها با جزئیات بیشتر مهم است، اما چیزی که واضح است این است که شرکت های صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال باید با بانک ها و ارائه دهندگان پرداخت همکاری کنند تا هر کجا که ممکن است تقلب را کاهش دهند.

تصمیمات بانکی همچنان ادامه دارد انتقاد از مشتری یک صرافی ارز دیجیتال استرالیا. اما آرون لین، یک وکیل استرالیایی و محقق ارشد در مرکز نوآوری بلاک چین RMIT، از اقدامات این بانک دفاع کرد.

بانک‌ها و سایر موسسات مالی تحت فشار فزاینده‌ای برای مقابله با مشکل فزاینده کلاهبرداری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال هستند. همه مکانیسم‌هایی برای بانک‌ها برای بازپس‌گیری کنترل و محدود کردن ریسک قانونی و نظارتی هستند.

در حالی که این اقدامات ممکن است برای صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در استرالیا و مشتریان آن ایده‌آل نباشد، لین گفت: «رویکرد مبتنی بر ریسک بهتر از بانک‌زدایی کامل» مزرعه برنج است.

مربوط: مشخص شد استرالیایی ها اهداف اصلی سندیکای کلاهبرداری رمزارز اسرائیل هستند

طبق گزارش کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا، استرالیایی ها 221.3 میلیون AUD (148.3 میلیون دلار) به دلیل کلاهبرداری سرمایه گذاری با استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت در سال 2022 از دست خواهند داد که 162.4 درصد نسبت به سال 2021 افزایش یافته است.

پاور نتیجه می گیرد که ارزهای رمزنگاری شده همچنان “وسایل نقلیه مهمی” برای کلاهبرداری در استرالیا باقی می مانند و از بانک ها و دولت می خواهد که این بخش را سرکوب کنند.

مجله: سکه های ناپایدار: از بین بردن چربی، نصب و راه اندازی، و سایر خطرات در راه استنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا