🚨 اخبار ارز دیجیتال

استرالیا پیشنهاد می کند که مبادلات ارز مجازی را تحت سیستم مجوز TradFi تنظیم کند

یک سند مشاوره جدید منتشر شده توسط خزانه داری استرالیا، صرافی های رمزنگاری را ملزم می کند تا برای مجوز خدمات مالی از تنظیم کننده های مالی محلی درخواست دهند.

دولت فدرال استرالیا ممکن است به زودی صرافی های رمزنگاری را ملزم به داشتن مجوز خدمات مالی صادر شده توسط تنظیم کننده مالی محلی، کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) کند.

وزارت خزانه‌داری استرالیا در سند مشاوره‌ای که به تازگی منتشر شده است، «مقررات پلت‌فرم‌های دارایی دیجیتال» که در ۱۶ اکتبر منتشر شد، می‌گوید که چارچوب نظارتی جدید از نوآوری در بخش دارایی‌های دیجیتال پشتیبانی می‌کند و در عین حال به مصرف‌کننده اطمینان می‌دهد که او گفت هدف رسیدگی به آسیب‌های ناشی از آن است.

پیشنهادات برای تنظیم پلت فرم های دارایی دیجیتال.منبع: خزانه داری دولت استرالیا

موضوع اصلی چارچوب نظارتی جدید این است که هدف آن تنظیم صرافی‌های رمزنگاری و ارائه‌دهندگان خدمات است، نه خود ارزهای دیجیتال یا توکن‌ها. علاوه بر این، سند مشاوره توضیح داد که مبادلات ارز مجازی به جای ایجاد قوانین جدید ویژه ارزهای مجازی، بر اساس قوانین خدمات مالی موجود تنظیم می شود.

جاناتان میلر، مدیر کراکن استرالیا، نسبت به آخرین تحولات ابراز ناامیدی کرد و گفت که این مقاله مشاوره اساساً ارزهای دیجیتال را در قوانین خدمات مالی موجود “گوشه” می کند.

میلر گفت: «از آنجایی که در پیاده‌سازی چارچوب‌های رمزنگاری از همتایان جهانی خود عقب هستیم، از نیاز به وجود چیزی در محلی برای ایجاد اطمینان برای پلتفرم‌هایی مانند ما قدردانی می‌کنیم. «ما در حال انجام آن هستیم. نگرانی ما این است که این رویکرد فرصت کافی برای مقررات ایجاد می کند تا تفاوت های ظریف فناوری را نادیده بگیرند.

ما مشتاقانه منتظر همکاری با دولت‌ها هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که مزایای نوآوری‌های آینده در ارزهای دیجیتال که ممکن است خارج از «خدمات مالی» سنتی قرار بگیرند، پاک نمی‌شوند.

لیام هنسی، یکی از شرکای شرکت حقوقی بین المللی Clyde & Company، گفت که واضح است که وزارت خزانه داری همچنان با انواع مختلف توکن ها و ارائه دهندگان خدمات “کار می کند”، اما همه پیشنهادات جدید در سند مشاوره گنجانده خواهد شد. مهم است که آنچه بیان شده را به خاطر بسپارید. هنوز فقط یک پیشنهاد است و نه یک توصیه الزام آور قانونی.

هر چه وزارت خزانه داری پیشنهاد کند، فقط یک پیشنهاد است. دولت موظف به پیروی از توصیه های آن نیست و پس از انتشار سند مشاوره، لابی گری خواهد شد.

آقای هنسی گفت که مقاله مشاوره احتمالاً به مسائل مبرم‌تری که صنعت کریپتو استرالیا با آن مواجه است، مانند مسائلی مانند پول‌زدایی انبوه اخیر نمی‌پردازد.

هنسی گفت: «بسیاری از مبادلات دارایی دیجیتال دارای مجوز داخلی و بین المللی در تلاش برای یافتن ترتیبات بانکی مناسب هستند.

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.

نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا