اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور استرالیا از صرافی کریپتو به دلیل محصولات معاملات حاشیه شکایت کرد

رگولاتور ادعا کرد که BitTrade که Kraken را در استرالیا ارائه می دهد، قبل از ارائه محصولات تجاری حاشیه به مشتریان استرالیایی، نتوانسته بازار هدف خود را تعیین کند.

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) یک جریمه مدنی علیه Bit Trade، ارائه دهنده صرافی کراکن استرالیا، به دلیل رعایت نکردن تعهدات طراحی و توزیع برای یکی از محصولات تجاری خود اعمال کرده است. این رویه شروع شده است.

بر اساس انتشار رسانه ای ASIC در 21 سپتامبر، تنظیم کننده مالی استرالیا گفت که Bit Trade، ارائه دهنده صرافی کریپتوکارنسی مستقر در ایالات متحده، باید قبل از ارائه محصولات معاملات حاشیه به مشتریان استرالیایی این کار را انجام دهد. او ادعا کرد که بازار هدف خود را تعیین نکرده است.

الزام طراحی و توزیع (DDO) یک الزام قانونی برای مشاغلی است که محصولات مالی را در استرالیا ارائه می دهند. این تعهد این الزام را ایجاد می کند که شرکت ها محصولات مالی را طراحی کنند که نیازهای از پیش تعیین شده مشتریان خود را برآورده کند و آنها را طبق یک برنامه خاص توزیع کند.

ASIC در بیانیه ای گفت: “ASIC معتقد است که محصول معاملات حاشیه بیت ترید یک تسهیلات اعتباری است زیرا اعتباری را برای مشتریان فراهم می کند تا از آنها برای خرید و فروش دارایی های رمزنگاری خاص در صرافی Kraken استفاده کنند.”

به گفته ASIC، BitTrade از ژانویه 2020 محصولات معاملاتی حاشیه را از طریق صرافی Kraken به مشتریان استرالیایی ارائه می دهد. علاوه بر این، تنظیم کننده ادعا کرد که حداقل 1160 مشتری استرالیایی از زمان راه اندازی DDO در اکتبر 2021 از معاملات حاشیه بیت ترید استفاده کرده اند. خسارت محصول منجر به ضرر کل حدود 12.95 میلیون دلار شد.

سارا دادگاه نایب رئیس ASIC گفت: “این موارد پیامی مجازی ارسال می کند که ASIC به بررسی دقیق محصولات ادامه می دهد تا اطمینان حاصل کند که آنها با تعهدات نظارتی خود برای حمایت از مصرف کنندگان مطابقت دارند. باید به صنعت ارز ارسال شود.”

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.

نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا