اخبار ارز دیجیتال

RBA می گوید که CBDC استرالیا می تواند در پرداخت ها و توکن سازی کمک کند

RBA برنامه آزمایشی CBDC خود را تکمیل کرده است و چهار حوزه کلیدی را که در آن معرفی یک ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی می تواند بهبود یابد، تشریح کرده است.

بانک مرکزی استرالیا آزمایشی از یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را تکمیل کرده است که موارد بالقوه استفاده از e-AUD را بررسی می کند، که در چهار زمینه کلیدی از جمله فعال کردن پرداخت های پیچیده و توکن سازی دارایی مفید خواهد بود. به نظر می رسد وجود دارد.

بانک مرکزی استرالیا (RBA) و مرکز تحقیقات همکاری مالی دیجیتال (DFCRC) یافته‌های خود را در گزارشی در ۲۳ اوت منتشر کردند و بیان کردند که CBDC‌ها منحصراً برای دستیابی به موارد استفاده توصیف‌شده مورد نیاز هستند. همچنین موارد زیادی را که در آن‌ها چنین نبوده است، توضیح داد. .

این آزمایشی چهار حوزه کلیدی را شناسایی می‌کند که CBDC می‌تواند در آن‌ها بهبود یابد، از جمله فعال کردن پرداخت‌های «هوشمندانه‌تر»، که در آن یک CBDC توکن‌شده، انواع ترتیبات پرداخت پیچیده‌ای را که در حال حاضر توسط سیستم‌های پرداخت موجود پشتیبانی نمی‌شوند، امکان‌پذیر می‌سازد. یافت شد.

علاوه بر این، این گزارش به پتانسیل CBDCها برای حمایت از نوآوری در بازارهای مالی مانند بازارهای با درآمد ثابت، تقویت نوآوری در بخش پول دیجیتال خصوصی در حال ظهور، و افزایش انعطاف‌پذیری و فراگیری در اقتصاد دیجیتالی گسترده‌تر اشاره می‌کند.

آزمایشی متوجه شد که CBDC می تواند در چهار زمینه اصلی از جمله برخی پرداخت ها و توکن سازی دارایی ها کمک کند. منبع: RBA

برنامه آزمایشی CBDC به عنوان یک ادعای حقوقی واقعی برای RBA به جای اثبات مفهومی که باعث ایجاد عدم اطمینان در مورد وضعیت قانونی آن و رفتار نظارتی با شرکت کنندگان آن می شد، ساختار یافته بود.

در این گزارش آمده است: «برخی از شرکت‌کنندگان مطمئن نبودند که آیا خدمات نگهبانی ارائه می‌دهند یا با ابزارهای مالی تنظیم‌شده برای نگهداری یا تجارت CBDC‌های آزمایشی سروکار دارند. “این مسائل به طور ایده آل در اصلاحات قانونی و نظارتی همراه با صدور CBDC پیش بینی و حل می شود.”

این یک داستان در حال پیشرفت است و به محض در دسترس شدن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.نویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا