اخبار ارز دیجیتال

استرالیا رتبه سوم را در نصب خودپردازهای رمزنگاری پس از ایالات متحده و کانادا دارد

استرالیا در حال حاضر دارای 234 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال است که این کشور را پس از ایالات متحده و کانادا در رتبه سوم جهان قرار می دهد.

با وجود بازار نزولی و پویایی کم سابقه نصب های جدید خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان، استرالیا از نظر تعداد دستگاه های خودپرداز رمزنگاری به سه کشور برتر جهان تبدیل شده است. تنها در روزهای اول ژانویه یک استرالیایی در جایگاه چهارم قرار گرفت. از آن زمان آنها 16 دستگاه دیگر را نصب کرده اند.

بر اساس داده‌های Coinatmradar، استرالیا در حال حاضر دارای ۲۳۴ دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال است که پس از ایالات متحده و کانادا، سومین دستگاه خودپرداز بزرگ در جهان است. در عرض سه هفته، با ۲۲۲ دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال از اسپانیا پیشی گرفت.

همه چیز در مورد پویایی است – استرالیا فقط در سه ماه آخر سال 2022 99 دستگاه خودپرداز رمزگذاری شده نصب کرده است که تقریباً نیمی از کل آن است. از اول ژانویه، استرالیا 16 دستگاه جدید نصب کرده است، در حالی که اسپانیا در واقع چهار دستگاه را از دست داده است و السالوادور، که رتبه پنجم را در جهان دارد، یک دستگاه خودپرداز جدید دارد.

توزیع Crypto ATM بر اساس قاره و کشور. منبع: CoinATM Radar

به طور کلی، ارقام استرالیا، اسپانیا و السالوادور به سختی با نسبت وسیع خودپردازهای ارزهای دیجیتال در ایالات متحده مطابقت دارد. همراه با کانادا (2.556) 94.4٪ از کل دستگاه های خودپرداز رمزنگاری را در زمان نگارش این مقاله در اختیار دارند.

مطالب مرتبط: چگونه در استرالیا بیت کوین بخریم؟

بازار نزولی یک ساله در سال 2022، همراه با تنش‌های ژئوپلیتیکی و تورم جهانی، به طور چشمگیری نصب‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال را کند کرده است. از ژوئیه تا پایان سال 2022، 94 دستگاه خودپرداز بیت کوین به شبکه جهانی اضافه شد، در حالی که 4169 دستگاه خودپرداز در نیمه اول سال 2022 وجود داشت.

در ژانویه 2023، شهر کولانگاتا استرالیا اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین خود را با عملکرد شبکه لایتنینگ یکپارچه دریافت خواهد کرد. درست مانند یک دستگاه خودپرداز رمزگذاری شده سنتی کار می کند، اما با یک راه حل لایتنینگ لایه 2 در زمان زیادی صرفه جویی می کند. همچنین می توانید بیت کوین را در مقادیر بسیار کم خریداری کنید.

نویسنده: David Attlee

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا